160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 94 723
  • 730
  •   1
Отговори
# 375
  • САЩ
  • Мнения: 471
Малко се страхувам при една такава ситуация дали бихме се справили само при един работещ, ако си гледам детето една година.
Трябва да сте добре подговени финансово, да имате спестявания, мъжът ти да има стабилна работа и да имаш здравна застраховка. Медицинските разходи около една бременност може да излязат доста солено дори и със здравна застраховка. Едно раждане може да излезе $5000, може и да е $50 000 (на моя колежка детето беше в кувиоз няколко месеца и сметката им беше над $40 000). Не искам да те плаша, но е хубаво да сте подготвени за всякакви варианти. Бих препоръчала да си направите всякакви прегледи в Б-я, преди да дойдете тук и да водите по-здравословен начин на живот за да сте в добро здраве. Може да си направите и примерен бюджет колко излиза едно бебе на месец през първата година: обзавеждане, дрехи, памперси, аксесоари и т.н. Аз съм на 32 вече и много искам дете, но за съжаление не сме добре финансово подготвени още. На мен ми се иска поне първата година да си гледам детето, не веднага да се връщам на работа. В Б-я ако бях по-лесно бих се навила, но тук не. Успех с интервюто и намирането на работа!!!

Бихте ли препоръчали американски форум подобен на Бг-мама?

# 376
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Flying_HiGh, аз лично намирам групите във Фейсбук за по-лесни от форум. Намирам си ги по местохождение и интереси - мами на байлингуълс, на тийнс, на деца с Аутизъм, в града в който живея, по уще на деца, органик, на диета ххаа- каквото ти душа иска. Иначе преди време бях активна в този форум, но сега нямам време и нужда повече - mothering.com/forum

# 377
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Дами, затри ни се темата! ЧНГ, да сте здрави и усмихнати!

Руми, как е по озиленд? Как беше там по Коледа?

Вяра аз бих дала вот за enhanced ID. Цената не е кой знае каква разлика.

Flying_HiGh, на една позната дядо и казваше - ако чакате всичко да ви се нареди и тогава бебе да имате, кой знае колко има да чакате! Толкова милиони са се родили и отгледали в щатите, много и без да бъдат гледани от майките си първите 3 месеца, че ще успеете и без да имате настрани 40-50К $, за ако нещо се случи!

Успешно местене на всички местещи се, и умната с багажите.  Peace

# 378
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Baby, добре е - не почувствахме много празничен спирит, ама ни е за първи път на топло по това време и не сме свикнали.
Децата свикнаха, мъжът ми страда по Америка - общо взето живота си тече.

# 379
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Честита Нова Година дами!

Здрави и с късмет да сте всички през новата година!

mpoto ще се справите. Дори само единия да работи за известно време, ще се справте. Имате хубави професии, не би трябвало да ви е трудно само с един доход.

# 380
  • Мнения: 63
Здравейте, Дами Simple Smile
Благодаря на всички, които ми отговорихте. Вече имам малко повече кураж. Пък недай си Боже нещо да се случи- България ни чака с отворени ръце Simple Smile

# 381
  • Мнения: 187
За много години, народе!

Аталанта имаше РД преди два дни. Да са живи и здрави и тя, и обичните ѝ!

Бейби, enhanced си взех. И моята логика беше същата. Чакам да получа картата по пощата.

# 382
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Успешна година на всички! Да сте здрави най вече!

Благодаря, Фея! Трупат се годинките. Колко малки бяха децата, като дойдохме в групата... Сега имам студент последна година и едно в хайскул, което само за университет мисли Simple Smile

# 383
  • Мнения: 187
Аталанта, моите са вече в гимназия и в средно. Наистина летят годините...

***

Гледам снеговете в Европа и леко завиждам. Да валне и тук едно-друго, че да има смисъл от тоя студ.

# 384
  • Мнения: 103
Хаха, Фея, да, тази година е много топла за сега. За жалост при нас ако не вали сняг, вали дъжд  и всичко е мокро, кално и кафяво.

Днес заваля и натрупа, обикновено ако вали при нас, вали и при вас Simple Smile


Честита нова година, мили дами, не можахме и темата да си изпишем Simple Smile Бъдете здрави и щастливи.

Антланта, честит празник!

Руми, ще свикнете според мен, ние още не сме се преместили, а аз вече се чувствам свикнала хаха. Ние празнувахме една Коледа в Южна Африка и аз не успях съвсем да почувствам, че е празник, но бяхме по хотели, без Коледно дръвче, май това повече ме тормозеше.

# 385
  • Бостън
  • Мнения: 13 487
Празнували сме 1-2  Коледи по Карибските плажове, не се оплаквах много... джапанки, дядомразовска шапка и тъмни очила!

# 386
  • Мнения: 187
Празнували сме 1-2  Коледи по Карибските плажове, не се оплаквах много... джапанки, дядомразовска шапка и тъмни очила!
Уф, дай ми и на мен така да отбелязвам празници и делници...

# 387
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Определено не мога да се оплача от плажове и красоти. А Мелбърн е просто вълшебен. Децата казаха че нямали чувството че е толкова голям, може би защото е толкова зелен и са запазени старите алеи и сгради. Много ми харесва тук, но ще видим как ще е като започнат децата уще и дали ще сме доволни. Нали уж заради тях се преместихме. Имаме и Медикеър вече, но се надявам да не ни се налага да ползваме застраховка Simple Smile

# 388
  • USA
  • Мнения: 675
За много години и от мен!

Mpoto, ще се справите. Ние бяхме без професии даже и мъжът ми започваше да учи като забременях с първото ни дете, аз спрях да работя като се роди и всичко си беше наред. Успех на интервюто!

# 389
  • САЩ
  • Мнения: 471
Sipirumi, в Мелбърн ли живеете? Невероятен град е! С удоволствие бих сменила Америка с Австралия (напоследък наистина много ми се иска да ъм в Европа или Австралия). Някак по-спокойно и европейско е. Има и готина групичка българи и българско училище и църква. На колко години са децата ви? Ако искате мога да се опитам да ви свържа с майка ми, брат ми е на почти 10 години. Пиши ми на лични ако искаш:-)

Общи условия

Активация на акаунт