Яйца?

  • 2 848
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 176
Синът ми е почти на година и половина, но яйца в менюто му има само ако са застроени супите (а там количеството е доста малко - 1 яйце за застройка на цяла супа).
Чудя се дали е полезно да яде ястия състоящи се предимно от яйца като нап. миш-маш, омлети и др. Тъй като вкъщи се готви предимно за него, всички се съобразяваме с неговото меню и сме на безяйчна диета. Моля за мнения!  Praynig


# 1
  • Мнения: 723
Май не е много полезно да яде ястия само от яйца, но ако това ще те успокои, аз от известно време й правя омлети, защото умира за тях!Изяжда си две-три яйца на омлет и й няма нищо, но пък това е не повече от веднъж седмично, така че едва ли може да й навреди. По-скоро това, че омлетът е пържено ястие ме притеснява, отколкото яйцата в него.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Е защо заради него да сте на безяйчена диета, какво ще му стане от яйцата newsm78Тук има майки дето дават яйце за първи път преди завършване на гимназия Wink, но все пак не пречи да му даваш.Трябва да не са рохки и да не се пекалява с тях.

# 3
  • Мнения: 5 790
Все още не давам яйца. Смятам след 2-3 месеца да опитам. Тя е с атопичен дерматит, де.

# 4
  • Мнения: 46 478
След като е захранен с яйце, няма проблеми.
Но все пак да не е всеки ден  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Никол е права.
Мисля ,че на 1,5 г може спокойно да се храни с яйчено  ястие  Wink
Но не прекалявай. Да не е обяд омлет , вечеря миш-маш.... Simple Smile

Само да споделя за застройката /въпреки, че никой не ме пита  Wink / - Аз я правя само с жълтък и оставям супата да поври.

# 6
  • Мнения: 3 042
След като малкият стана на 1г го захраних с цяло яйце /преди това си ядеше жълтък/.
В нашата детска кухня не застройват супите /заради алергични деца/. Гледам да яде поне 1 яйце на седмица предимно в неделя, когато аз му готвя.
Давам му твърдо сварено яйцето с някакво зеленчуково или картофено пюре /но моят син още предпочита да си яде манджите малко по течни, като яхниики/.
Не виждам никакъв проблем след като детето е захранено с яйце да си застройваш супите, но е добре все пак яйцето да поври малко.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никол е права.
Мисля ,че на 1,5 г може спокойно да се храни с яйчено  ястие  Wink
Но не прекалявай. Да не е обяд омлет , вечеря миш-маш.... Simple Smile

Само да споделя за застройката /въпреки, че никой не ме пита  Wink / - Аз я правя само с жълтък и оставям супата да поври.



 Peace

# 8
  • Мнения: 2 936
 Peace аз онзи ден и дадох за първи път цяло яйце-намачкано със сирене,но мисля да не прекалявам с яйцата

# 9
  • София
  • Мнения: 9 846
Ако не се прекалява не мисля,че е проблем.Точно днес правих омлет на моите момичета в тефлонов тиган с малко масло.Хапнаха си го с малко салатка.Е,за ракийката им е рано! Grinning

# 10
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Като се заговори за яйца да питам нещо - по коло жълтък да давам и дали всеки ден или през ден. До сега съм давала по половинка веднъж или два пъти седмично.

# 11
  • Мнения: 3 042
Като се заговори за яйца да питам нещо - по коло жълтък да давам и дали всеки ден или през ден. До сега съм давала по половинка веднъж или два пъти седмично.

Аз давах жълтък през ден в зеленчуковото пюре по 1/4. През 8 м през ден по 1/2. През 11м през ден по цял жълтък.
Е, случвало се е и да прескоча понякога даването на жълтъка, когато ме домързеше Embarassed да варя яйце.

# 12
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Като се заговори за яйца да питам нещо - по коло жълтък да давам и дали всеки ден или през ден. До сега съм давала по половинка веднъж или два пъти седмично.

Аз давах жълтък през ден в зеленчуковото пюре по 1/4. През 8 м през ден по 1/2. През 11м през ден по цял жълтък.
Е, случвало се е и да прескоча понякога даването на жълтъка, когато ме домързеше Embarassed да варя яйце.

Аз пък много забравям, чак ме хваща яд по някой път.

# 13
  • Мнения: 2 672
еми че кък! никакви яЙца! има време, като стане пълнолетен той ще си каже...

# 14
  • Мнения: X
Абе хора, това дето ограничавате яйцата никак не е хубаво. Две - три яйца седмично, едно дете над годинка е добре да изяжда. В тях има желязо, усвоимо от организма, като това в месото и още куп други полезнотии. Желязото от яйцата и месото не може да се замени с това от зеленчуците.

Незнам защо така се противите на тия яйца......... деца над 1г.6м., без някакви проблеми е добре да ядат всичко, естествено без да се прекалява.

# 15
  • Мнения: 27 524
Да си кажа и моето мнение - яйцата са изключително хранителна и силно концентрирана храна. Заради това ще ги въведа след годинката. Доколкото съм чела, препоръчва се (за възрастни) - по един жълтък седмично, не повече. Има адски много от лошия холестерол в жълтъка. По един седмично е предостатъчно. Белтъци може много повече. Имах приятел културист, който ядеше по 30 на ден, но всички жълтъци хвърляше. Аз лично яйца не ям.

По въпросът ти, Муцунке, синът ти не е малък и можеш да му даваш, но не редовно. Ястия, състоящи се основно от яйца - веднъж на седмицата е предостатъчно.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Аз много рядко давам на моята и то защото не се сещам  Embarassed Супер са за разнообразяване на менюто!
За възрастните бях чела, в една книга за здравословно хранене, че не е хубаво да се хапват повече от 2 яйца седмично  Thinking

# 17
  • Мнения: 4 392
Аз по принцип не съм давала съзнателно досега,но преди 1-2 седмици се загледах в етикета на бебешките бисквити и какво да видя- съдържат цяло яйце Shocked
Ща не ща ,ама май съм захранила  Mr. Green,макар че малката е изяла досега не повече от 10.

# 18
  • Мнения: 1 489
И аз давам яйца,но гледам да не прекаляваме.

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 69
След 6 мес. депата от желязо в детския организъм натрупани от майчиния организъм се изчерпват. и независимо дали в АМ има желязо детето тр. да си го набавя и по др. начин- месо и най- вече яйце. Желтъкът освен холестерол съдържа и много др. полезни нещица, к. ги няма в др. храни. На дъщеря ми на тази възраст съм й правила бъркани /два желтъка и един белтък/, защото именно белтъкът прави алергии и е по-трудно смилаемата част от яйцето.

# 20
  • Мнения: 27 524
  именно белтъкът прави алергии и е по-трудно смилаемата част от яйцето.

Не е така  Naughty

# 21
  • Мнения: 2 885
До годинката няма да помирише яйце.
 Whistling

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Скоро сам пожела да яде от мойте пържени яйца със сирене,уж само да ги опита а той по-ти изяде 2 яйца.Преди съм давала само жълтък в супата.

# 23
  • Мнения: 2 672
  именно белтъкът прави алергии и е по-трудно смилаемата част от яйцето.

Не е така  Naughty

така е  Peace затова белтък се дава след 1.5 г. , а жълтък по-рано

# 24
  • Мнения: 27 524
  именно белтъкът прави алергии и е по-трудно смилаемата част от яйцето.

Не е така  Naughty

така е  Peace затова белтък се дава след 1.5 г. , а жълтък по-рано

Жълтък се дава заради съставките му. По тази логика тогава не трябва да се дават никакви млечни продукти. Тях си ги набавя с млякото и затова се дава само жълтък, заради другите му съставки. Жълтъкът е много по-тежка и концентрирана храна. Както и да е, де, не споря  Hug

# 25
  • Мнения: 1 645
Започнах да давам яйце преди 2 - 3 месеца, и то не цяло а 1/4,прибавено към някоя манджа, например миш - маш.
За 1 седмица,мога да му направя 2 - 3 манджи със яйце.

# 26
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
От 4.5мес.-1/4 жълтък в зеленчуковото пюре-през ден. От 6 мес.1/2 ,от 8 мес.-цял. Аз така го давах и не съм имала проблеми,вкл.и с кръвните изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт