Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

На какъв план сте? /мобилни оператори/

• 25 883
  • 248
  •   1
Отговори
Здравейте,
искам да избера нов план към Мтел, та да ви питам вие от какво сте доволни и от какво не?

# 1
Много зависи какво ти трябва-минути, интернет, смс-и. Прегледай офертите на всички оператори и реши от какво имаш нужда. И да ти кажа на кой оператор съм и с какъв тарифен план, не виждам с какво ще ти бъде полезно това. Първо плана вече не е актуален като оферта и второ може да не ти е ок като съотношение цена-минути, смс, интернет.
Наближава Коледа, а по това време пускат изгодни оферти.

# 2
Щях да пиша същото като Кристал.
На Мтел съм и си преподнових договора, но офертата ми не знам има ли я още.
Кабелна /45 канала/, интернет / безотказен и супер доволна/, 500 безпл. минути към всички с такса 6 лв.- за всичко това плащам 30- 32 лв., ако не си надвиша минутите. Смс- ите си ги плащам.
Няма начин сега по празниците да няма хубави оферти.

# 3
- Два интернета на оптика - 50 Mbps, 4 публични адреса на GPON порт
- Две телевизии, едната с екстри ( HBO, Диеми всякакъв вид и т.н. )
- Два телефона с 2250 мин към всички и нямам идея колко нет но е поне 3гб
- Телефон с 500 мин към всички и 5ГБ нет
- Телефон 360 мин без нет.
- Телефон с неограничени в мрежата и 1500 мин извън мрежата на оператора и 10ГБ нет.
Последна фактура 71.93 с ДДС.

Към питащата. Далеч по-добре е да кажеш какво търсиш, вместо да казваш какво ти дава един от трите оператора.

# 4
  • Пловдив
Здравейте Simple Smile, за да не пускам нова тема, а и смятам, че въпроса си е за тази се надявам на помощ за разрешаването му Simple Smile.
Когато Виваком или по скоро Вивател тогава навлизаше като оператор предлагаха предплатени карти, които като заредиш 20 лв. си получаваш 20-те лв и освен това и 500 безплатни мин. към всички в тяхната мрежа и важи 1 година, ако през това време не заредиш пак. Това по онова време беше повече от страхотна оферта, защото се знаеше кои на кои оператор е, а за другите си имаш 20-те лв. След това, когато почнаха да се преместват номерата стана не толкова изгодно, но пак беше доста добре, но като вече почна и за всичко да трябва интернет стана доста не добра оферта. Затова подписах и договор към друг оператор, но не винаги изразходвам минутите, но пък таксата си такса всеки месец. И страшно много ми се иска да намеря вариант да имам непрекъснат интернет към другата карта и да си карам само с нея. Според вас дали съществува някакъв вариант това да се осъществи?

# 5
Здравейте Simple Smile, за да не пускам нова тема, а и смятам, че въпроса си е за тази се надявам на помощ за разрешаването му Simple Smile.
Когато Виваком или по скоро Вивател тогава навлизаше като оператор предлагаха предплатени карти, които като заредиш 20 лв. си получаваш 20-те лв и освен това и 500 безплатни мин. към всички в тяхната мрежа и важи 1 година, ако през това време не заредиш пак. Това по онова време беше повече от страхотна оферта, защото се знаеше кои на кои оператор е, а за другите си имаш 20-те лв. След това, когато почнаха да се преместват номерата стана не толкова изгодно, но пак беше доста добре, но като вече почна и за всичко да трябва интернет стана доста не добра оферта. Затова подписах и договор към друг оператор, но не винаги изразходвам минутите, но пък таксата си такса всеки месец. И страшно много ми се иска да намеря вариант да имам непрекъснат интернет към другата карта и да си карам само с нея. Според вас дали съществува някакъв вариант това да се осъществи?
Коя е другата карта?

# 6
  • Пловдив
Коя е другата карта?

Ако имате предвид оператора на Теленор е

# 7
Скрит текст:
Коя е другата карта?

Предплатена карта ли е?

Последна редакция: сб, 09 дек 2017, 07:42 от AnMary

# 8
  • Пловдив
Скрит текст:
Коя е другата карта?

Предплатена карта ли е?
Май нещо стана объркване, тази която е на Виваком и е с бонусите е предплатена, а другата ми на Теленор е на договор

# 9
Скрит текст:
Коя е другата карта?

Предплатена карта ли е?

Май нещо стана объркване, тази която е на Виваком и е с бонусите е предплатена, а другата ми на Теленор е на договор
http://www.telenor.bg/bg/plans/postpaid-plans/add-ons

# 10
  • София
Има ли план в Мтел или Виваком който да е до 10 -12 лв и да има поне 500 минути разговори в страната (+ стационарната мрежа). Опционално е  също така да има по 1ГБ интернет.
Има ли някакви скрити оферти или намаления за лоялни клиенти? Мтел миналата Коледа имаше.

пп. По принцип, като се обадиш на 123 /Виваком/-
 кога се удържат 10 стотинки веднага или при свързване с оператор-как се тарифира?

# 11
  • София
Телефон с неограничени минути и 10 ГБ интернет. Подписах на коледа и това беше най-изгодната оферта.

# 12
Телефон с неограничени минути и 10 ГБ интернет. Подписах на коледа и това беше най-изгодната оферта.
Колко е месечната такса?

# 13
  • Варна
Аз съм на Виваком с промоплан, който май вече го няма, но включва:
-неограничени минути към всички
-6000 МБ интернет
-128 гб облачно пространство
-20 канала tv go, които никога не съм ползвала
Много съм доволна от плана и точно за това, когато лятото ми се наложи да си вземам нов телефон, трябваше да си го взема в кеш, не на изплащане, защото веднага искаха да ми променят плана, като можех да отложа промяната за чак след една година, но тогава да плащам по 30лв, вместо по 16 както сега... и естествено тази схема не им се получи

# 14
  • София
Хубав ти е планът. Моят е малко по-висок, но пък и за 25 лева.
Използвам всичко без тъпото TV Go, защото няма апп за самсунг.

# 15
  • София
Кой е най-евтиния вариант за цифрова и всички ли са по 2г. Варианта е да се премести като спре да ми трябва. Трябва ми да гледам Големия Шлем (в Мелбърн започва след 2 седмици)  и някое друго предаване по научните канали.
Майка ми ще преподписва към мтел. Ще питам за пакетна цена...
Към Вива имаме само предплатена карта.

# 16
  • Пловдив
Предложете ми евтин абонаментен план, без значение на кой оператор, с малко, примерно 100мин към всички и без нет. Ще го ползва възрастен човек с обикновен тел.

# 17
  • София

Не знам къде дават Големия Шлем, но с Mtel мобилна услуга получавате безплатен достъп до Mtel Now с 50 канала.

https://www.mtelnow.bg/landingmtel/mtel-now-televiziia/

Виваком предлагат аналогична услуга.

# 18
Кой е най-евтиния вариант за цифрова и всички ли са по 2г. Варианта е да се премести като спре да ми трябва. Трябва ми да гледам Големия Шлем (в Мелбърн започва след 2 седмици)  и някое друго предаване по научните канали.
Ако имаш бърз интернет(поне 1MB/s), IPTV. Има много доставчици на IPTV и предлагат и краткосрочни абонаменти(1м., 3м. 6м..).

# 19
  • София
Кой е най-евтиния вариант за цифрова и всички ли са по 2г. Варианта е да се премести като спре да ми трябва. Трябва ми да гледам Големия Шлем (в Мелбърн започва след 2 седмици)  и някое друго предаване по научните канали.

Хубаво е да има и HD канали, за големия ТВ.

Майка ми ще преподписва тези дни към ментел.
Предложиха й план за 15лв (неогр. разговори с 3ГБ) и се чудя дали да не се джойна с ТВ+Нет.:

С пакетната цена към мобилен план излиза:
- 15лв +11лв (90+  20 HDканала и 50Мбит/с)
и +20лв (120+ канала +23 HD, Мтел ТВ разширен Екстра май се води ) отгоре и 70Мбит/с - за 2г.

Но съм предплатил 3 месеца нет (~30лв в кварталния доставчик ...) и се замислям за други (необвързващи) опции. ТВ услугата им е остаряла...

Мтел Now,  -  идеята ми е да гледам на голям ТВ с HD качество поне на спортните (краен случай е на монитора, но тениса няма да е много приятно).
 Излиза 3лв за 70 канала и мога да я спра по всяко време. Недостатък - нормално качество (каквото и да значи).
Не е безплатно!

Цитат
... доставчици на IPTV и предлагат и краткосрочни абонаменти(1м., 3м. 6м..).  

нета ми е най-ниския към квартален доставчик (Скайнет) вече от 2-3г и няма грешка, най-много да спре за час на три месеца веднъж. 25/25 Mbit/s (8МБ/с) 11лв ми е таксата, като може да се ъпгрейдне.
Кои визираш?

На Вивата е брат ми , но не знам ако се джойна и аз - ще подновят ли пак за 2г договора...

Последна редакция: пн, 08 яну 2018, 14:36 от Starrydream

# 20
Предложиха й план за 15лв (неогр. разговори с 3ГБ)
Тук има нещо нередно. Най ниския план на операртора с неограничени е 18.70.

# 21
  • София
Тук има нещо нередно. Най ниския план на операртора с неограничени е 18.70.
За скрити/специални оферти за лоялни клиенти не сте ли чували?

# 22
За скрити/специални оферти за лоялни клиенти не сте ли чували?
Чували сме, опитай пак Grinning

# 23
  • София
Тогава кое му е нередното?!

# 24
25% отстъпка от абонамент се дава на клиент с много услуги. Най-често бизнес. Майка ти не се вписва в тази категория.

# 25
  • София
Явно сте в някаква голяма заблуда ...

Миналата зима ми направиха 50% отстъпка от план. Сега плащам 18лв за 16ГБ нет и неограничени към всички, а с високия план взех много изгодно апарат...

# 26
  • София
Добра оферта. Това от тези по телефона ли?
На мен винаги са ми предлагали някакви глупости, явно не съм особено ценен клиент.

Последна редакция: пн, 15 яну 2018, 11:49 от Assos

# 27
Явно сте в някаква голяма заблуда ...

Миналата зима ми направиха 50% отстъпка от план. Сега плащам 18лв за 16ГБ нет и неограничени към всички, а с високия план взех много изгодно апарат...
Не сме. Миналата година ( може би визираш края на 2016 ) нямаше европейски роуминг. Сега пазарната ситуация е леко по-различна и това с неограничените към всички мрежи на ниска цена ще мираж от миналото.

# 28
  • София
Аз съм на такъв план, който изтича средата на тази година. Интересно ми е с този роуминг, който не ползвам, какво ще ми предложат като оферта. Не ми трябва телевизия и още други глупости дето са измислили, искам си неограничените минути.

# 29
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
Предложете ми евтин абонаментен план, без значение на кой оператор, с малко, примерно 100мин към всички и без нет. Ще го ползва възрастен човек с обикновен тел.
Майка ми е на Теленор със 100 мин.към всички и на 2,90лв. месечна такса.

# 30
Аз съм на Теленор със 21лв. месечна такса,безплатни СМС в мрежата на Теленор,неограничени разговори със всички оператори и 8000МВ нет.

# 31
Свободно ли се предлага този план, или е скрит. Аз когато питам за подобен, ми казват от 11лв.  newsm78

# 32
Мама преди беше на 4,90лв. и потенциално на нея минути не и трябваха много,за разлика от мен и като попитах дали има вариант на нещо по-ниско ми предложиха този план.Принципно вече и ваучерите не са изгодни,трябва да се зареждат на три месеца задължително иначе ти отпада номера.

# 33
Свободно ли се предлага този план, или е скрит. Аз когато питам за подобен, ми казват от 11лв.  newsm78

А Виваком имат ли подобен евтин план?Аз трябва да преподписвам тези дни и вече предлагат все някакви планове над 10 лв, при условие, че не искам нет и хиляди мунути.Замислям се на майка ми гсм-а да го оставя на ваучер дори, но тук пишете , че вече не били изгодни ваучерите.Моля дайте повече инфо и за плановете с ваучер на Виваком.

# 34
В Теленор най-евтиният план е към 11 лв.Какви са тези 3 лв. на месец нямам идея...

# 35
Издирвам под 24 лв план с максимум мин. И малко интернет. Извън страната не се интересувам Sad

# 36
  • София
Брат ми си купи телефон на изплащане преди 23 месеца и договорът вече изтича /в Mtel/.
Обмисля трансфер към Виваком обаче някакво споразумение не му дава право да си вземе нов телефон вярно ли има такава глупост?

# 37
  • София
Какво е това споразумение? С кой?

# 38
  • София
Какво е това споразумение? С кой?
"Картелно”...

# 39
Пазех си номера на Боб за детето, но след фактура от 69лв ще се откажа от А1.
Търся план за дете на 8г, който да включва 100-300 минути към всички + 2000-3000 МВ Интернет. Трябва ми дългосрочно. Не се интересувам от роуминг и Тв.
Допълнително се интересувам от възможности за спиране на изходящите повиквания при изчерпване на минутите и спиране на Интернет или преминаване към бавен такъв. По възможност в рамките на 10 максимум 15лв.
Има ли такова животно и къде да го открия?

# 40
  • София
Най-вероятно не съм актуална, но миналата година си сменях плана. Оказа се, че операторите вече имат по 5, 6 плана максимум.
Пет плана по три оператора са 15, което прави 15 минути цъкане в интернет.

Това е в отговор на многото въпроси "кой план отговаря на изискванията ми"

# 41
Миналата година си пренесох номера от предплатена карта на теленор, и минах към А1.План 2xl за 25.00лв неограничени минути към всички оператори 5gb и 100 минути в ЕС, и мобилен интернет 35gb за 35.00лв.

# 42
От Коледа на 25лв - неограничени разговори към всички и 10 000МВ, Теленор.

# 43
Ако някой скоро ще преподписва с виваком...насреща съм.
Прерових всичките им скрити оферти, за които мълчат....та предлагам помощ безвъзмездно 😊

# 44
Ако някой скоро ще преподписва с виваком...насреща съм.
Прерових всичките им скрити оферти, за които мълчат....та предлагам помощ безвъзмездно 😊

Нещо само за телевизия?

# 45
Интерактивна или сателитна?

# 46
Интерактивна, иначе обмислям да оставя нета, и само телевизията да сменя с Мсат.

# 47
  • Пловдив
Има ли възможност да добавям интернет на предплатена карта на Виваком?

# 48
Да

# 49
  • Пловдив
Да

Може ли подробности, ако не удобно в темата може и на лични

# 50
Да

Купува се допълнителен пакет. Виж на сайта им.

# 51
  • Пловдив
Да

Това е, че гледах и после реших да попитам и в офис и от там ми казаха, че тези пакети са за към договор и не може за предплатени

# 52
Скрит текст:
Да

Това е, че гледах и после реших да попитам и в офис и от там ми казаха, че тези пакети са за към договор и не може за предплатени
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslu … pylnitelni-paketi
Не са изгодни на Виваком пакетите.

# 53
В новите планове за мобилен интернет, А1 удвояват гигабайтите.

# 54
Искам да се прехвърля от Теленор към Виваком. Кога най-рано е възможно? Договорът ми е до 01.11.2019.

# 55
  • Пловдив
Скрит текст:

Да

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslu … pylnitelni-paketi
Не са изгодни на Виваком пакетите.

Точно за тези ми казаха, че нестават за предплатени карти, само към договори

# 56
Чети на сайта им, не слушай какво те баламосват в офисите. Wink

# 57
  • Стара Загора
Искам една предплатена карта на Виваком да я направя на договор. Струва ми се, че планът с най-ниска цена има доста малко минути (не че чак толкова ще приказвам де) и мегабайти (но и на другите оператори мисля, че предлагаха същите неща). Предлагат само 100 мб на максимална скорост, след това доста зле ли е интернетът?

# 58
На нас ни предложиха скрита оферта, при преподписване на нов договор за още две години, която не е сред публикуваните на страницата им - 800 минути към всички в БГ и 800 МБ на цена от 12 или 13 лева.  Попитай ги изрично за офертите, които НЕ са сред публикуваните на сайта им!

Изчети и промоциите им
https://www.vivacom.bg/bg/residential/obshti-uslovija#pravila-na-promocii

тази е за допълнителни МВ
https://www.vivacom.bg/bg/files/10983-oficialni-pravila-na-promo … nt-april-2019.pdf

По-евтините не ги казват! Тези са били до края на април, всеки момент ще качат нови промоции, така подразбрах.

# 59
  • Стара Загора
Аз в случая няма да преподписвам. На мое име има 2 предплатени карти и една на договор. Преди няколко години махнах телевизията и домашния интернет от тях. Преди може би 3 месеца ходих в офис да попитам с познати, които  преподписваха мобилен план и които имат ТВ, домашен интернети други карти на договор към тях, евентуално ако моят номер мине на тяхно име дали няма да има нещо промоционално.  Беше ми предложен план, който го нямаше в сайта им, но на цена около 25 лв. и като попитах няма ли нещо с по-малко минути и мб и съответно на по-ниска цена ми се отговори, че няма какво да ми предложи. Пак ще ходя... То общо взето може в различните офиси различни неща да ми предложат.

# 60
Разказах по-назад какво те предлагат и как се процедира, ако искаш нещо изгодно.
На майка ми предложиха планове от 43 лв нагоре,  а подписахме на 30.79лв за тв, нет и мобилни гласови услуги.
Ащо искаш изгодно - сядаш и четеш промоциите в сайта им.
Ако не те бъркат парите - подписваш каквото те ти предложат, но ти гарантирам, че няма да е най-евтиното и най-доброто за теб, а ще е най-доброто за тях...

Като не ти предложат в един офис, отиваш във втори, трети..

# 61
  • Стара Загора
Аз промяна на цената в плановете не съм видяла от няколко месеца или пък промяна на минути и мб. Само това с допълнителните МБ видях миналия месец... или аз гледам, а не виждам Flushed Преди ми се струваше, че имаше повече варианти за плановете.

# 62
Има 13 промоции...в Общи условия цъкваш, после на Правила на промоции. И четеш.

Има и скрити...писах ти за една такава също.

Какви минути и мв искаш точно?

# 63
  • Стара Загора
Не държа толкова на много минути, а за мб нямам представа, тъй като (може и странно да звучи) до сега нямах нет на телефона, защото не ми е трябвал, но смених работното място, където няма безжичен, а от компютъра има забрана за влизане във Фб и т.н. Затова нямам представа тези 100мб. на максимална скорост крайно малко ли са и като се изразходят много бавен ли ще е интернетът. А тези от Виваком не могат ли да си наврът промоциите още на по-скришно Grinning 

Последна редакция: чт, 02 май 2019, 11:36 от ❇Sisi_91❇

# 64
Малко са, бързо ще хвръкнат. После пак имаш мобилен интернет, но зарежда доста по-бавно...върти и мисли, докато ти зареди страницата, доста е тегаво честно казано.

В тази тема в последните две-три страници разказвах за "преговорите" в офис, ако искаш, погледни
https://www.bg-mamma.com/?topic=557885.msg38628409#msg38628409

Като пример ще кажа, че им се дублират промоциите и за план Смарт С плюс например имат две оферти - на 12 лв. и на 13 лв за едни и същи условия. Но те казват само тази по-скъпата. Другата не я вадят.

Щом от предплатена карта ще минеш на договор, трябва да си договориш изгодни ЗА ТЕБ условия. Моментът е подходящ.

# 65
  • Стара Загора
И аз мислех, че като чуят, че от предплатена карта ще минавам на договор, ще предложат нещо по-атрактивно... Преди ме молеха да минавам на договор като не исках, сега  искам и не могат да ме убедят да го направя.

# 66
Сега положението е страшно.
Като пример давам това - отидох с принтирана от сайта им оферта, която показах на девойчето, и то пак 20 минути се опитва да ни върти аха аха да се откажем. Като видя, че няма да се откажем от нещо, което официално е обявено на сайта им, почна да ни напада защо така с лошата сме били тръгнали...безумие някакво.
Много трудно се получават нещата.

За това бъди твърда. Говори кратко и ясно. Попитай изрично не за офертите, които си прочела от сайта им, а за тези които само в офис могат да предлагат и са скрити. Попитай за тази ако искаш  800 минути и 800 МБ за 12-13 лева - дори да се направи, че не те е чула, попитай отново.

Проверих - не са качили още новите промоции, предполагам след празниците ще стане. Един в офис се изтърва, че от 1.05. щели да им пратят нови промоции. На сайта стоят промоциите, валидни до 30.04. все още. Но може и да ме е излъгал, за да изчакаме и да не можем да се възползваме от тези, които бяха до 30.04.....и това вече си мисля. Изобщо нямат никакви скруполи, изобщо не им се доверявай и чети внимателно какво подписваш.

# 67
100МВ са безкрайно малко. Ще хвръкнат за един ден. След това не само бавно зарежда, но и снимки не отваря и не качва. Минимум 3000-5000МВ и то, ако не влизаш прекалено много в нета.
А1 имат нещо за 16лв с 3500МВ, погледни го.
Теленор предлагат фб без да харчиш мегабайти интернет.

# 68
Ако подновят тази оферта например ... за план Смарт М е, няма минути към чужбина обаче.

Частни абонати, които сключат нов или преподпишат съществуващ договор, до чието изтичане остават не повече от 3 месеца, за нов срок от 24 месеца за тарифен план Smart М ще получат промоционална месечна такса 16.99 лв. с ДДС, промоционално включени 1500 минути към национални мрежи и в роуминг в ЕС и допълнителни 3700 MB на максимална скорост за целия срок на договора
https://www.vivacom.bg/bg/files/10985-oficialni-pravila-na-promo … 18-april-2019.pdf

Тази също...по-скъпа е обаче.
https://www.vivacom.bg/bg/files/10988-oficialni-pravila-na-smart … mo-april-2019.pdf
Частни абонати, които сключат нов или преподпишат съществуващ договор, до чието изтичане остават не повече от 3 месеца, за нов срок от 24 месеца за тарифен план Smart L ще получат промоционална месечна такса 20.99 лв. с ДДС, промоционално включени неограничени минути към национални мрежи и в роуминг в ЕС и допълнителни 12000 MB на максимална скорост за целия срок на договора.

# 69
  • Стара Загора
Качиха и промоциите за месец май в сайта на Виваком.

# 70
Разгледай ги дали има нещо, което те устройва....

Междувременно попаднах на това..
https://forum.mobilebulgaria.com/operatorite-obshta-diskusiya-f1 … t43258-s5990.html

...позачетох се от края, от последните мнения и върнах и назад.....та казват, че в офис на Виваком гледали последните ти фактури и ти предлагат нов договор на по-висока цена от това, което си плащал до момента. По-ниските тарифи ги крият, защото после им режели от бонусите и пишели обяснения нагоре защо не са успели да убедят клиента...

Не че е изненада де....

ПС...видях новите оферти на Виваком...май са същите, само са променили срока на валидност-до края на май са.

# 71
Сега положението е страшно.
Преди за 15лв. даваха 4GB интернет и 1000 национални минути. Всички оператори прецакаха плановете си.

# 72
Аз си проверих плана на Теленор...Тотал плюс се води на 17.99 лв. Ще си продължа на него и след още година, ще ми отпаднат допълнителните МВ само, а аз и сега се вмествам в основните. 2000 минутки имам към всички, изговарям около 600 само на месец. Та ще си свиркам....правя го безсрочен и съм ок...

# 73
  • Стара Загора
Забравих да пиша, че в петък бях в офис на Виваком да видя какво ще ми предложат. Ами беше ми предложен план за 25 лв. и на въпроса дали няма нещо друго служителят предложи 600мб. и 600 мин. (май) за 12 лв. Нито дума за офертите от сайта им Grinning По никакъв начин не ме нави да прехвърля номера от ваучер на сметка... 

# 74
Нормално, така ги задължават .

Ха, 25 лева...как пък не. То за 20.99 има неограничени минути и 12000 МВ.

# 75
Тета, благодаря ти за инфото за промоционалните оферти. bouquet
Ще ги следя наесен.

# 76
Нормално, така ги задължават .

Ха, 25 лева...как пък не. То за 20.99 има неограничени минути и 12000 МВ.
Може ли линк към офертата?

# 77
За план L+ мисля че беше.
Потърсете я в сайта - в Общи условия- правила на промоции.

SMART 2018 PROMO се води. Валидна до 31.05.19г.

# 78
Някой може ли да ме ориентира къде в сайта на А1 мога да видя, ако имат действащи промоции, както споменатите тайни планове Simple Smile на Виваком?

# 79
Тези на виваком не са тайни...все пак са качени на сайта. Друг въпрос е защо толкова дълбоко са скрити и трудно откриваеми са ги направили...не заради клиента де.
Иначе в офис има наистина скрити, но е мъка да изпросиш да ти ги предложат.

В сайта на А1 не съм влизала...може и да няма. При Теленор май също няма.

# 80
Тета, а има ли опция да ми откажат такъв план? За Виваком питам.

# 81
Не могат за откажат при условие  че е публично обявен на сайта!
Въпреки че нас се опитаха да ни въртят - трябвало да се обадила да пита дали можела да ни го предложи. Споменах че е на сайта, че отговаряме на условията и че ако питам КЗП, ще се съгласят с мен....
Абе ще се опитат да те откажат...да знаеш. Няма да се дадат лесно...

# 82
Сигурно.
Но и аз не съм лесна. Simple Smile
Особено като има инфо в сайта, не такива техни си тайни оферти.

# 83
Ти настоявай и от тайните да ти кажат...може да харесаш някоя и от тях.
Ама се въоръжи с търпение....

# 84
Теленор също имаха преди тайни. Предпоследният ми договор беше от такава, тайна оферта.
Но искам да ги сменям по други причини.

# 85
Те имаха 2 тайни и ги предлагаха на всички..които трябваше да преподписват. Как ли не ги въртях....друго не извадиха...

# 86
Ще питам аз. Нека дойде октомври.

# 87
За план L+ мисля че беше.
Потърсете я в сайта - в Общи условия- правила на промоции.

SMART 2018 PROMO се води. Валидна до 31.05.19г.
В сайта такава оферта няма, но наистина я има в условията на промоциите. Много странно. Възможно е да са сбъркали нещо.

# 88
Има я на сайта. Не си я намерил. Satisfied

Тук

Натискаш мобилни услуги и тук
я имааа

Смарт 2018 промо се казва.

# 89
# 90
Има я на сайта. Не си я намерил. Satisfied

Може би не съм се изразил правилно.
Имах предвид, че офертата я няма тук https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslu … menten-plan/smart
Между другото преди план SMART U беше с неограничени мегабайти на максимална скорост, а сега са 50 000MB.

# 91
Скрити са дълбоко...защо ли?
Няма ги и в брошурите им.
Самата аз случайно ги намерих...

Но са си публично обявени оферти така или иначе и нямат право да откажат по закон сключване на договор на тях, ако клиент пожелае.

# 92
Страхотен план, обаче в офис на Виваком ми казаха, че операторите се разбирали помежду си кой кои устройства да предлага и в моя случай, Samsung А50 не се предлагам от Виваком, затова трябва да остана към А1. Иначе въпросния Smart U е малко по-изгоден от това, което ми предлагат А1, но...

# 93
https://www.telenor.bg/bg/private/plan/view/%D1%81%D1%82%D0%B0%D … D0%BB%D0%B0%D0%BD

обърквам се.
1) това е договор без такса ли (колкото изговориш - толкова плащаш като мине месеца)?
2) ако е да, защо на табчето валидност на сим картата са посочени цени за презареждане? не ми се връзват двете понятия заедно.

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslu … ravila-i-uslovija
колко време са валидни парите? първоначалните и при презареждане.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 09:12 от nadkabog

# 94
https://www.telenor.bg/bg/private/plan/view/%D1%81%D1%82%D0%B0%D … D0%BB%D0%B0%D0%BD

обърквам се.
1) това е договор без такса ли (колкото изговориш - толкова плащаш като мине месеца)?
2) ако е да, защо на табчето валидност на сим картата са посочени цени за презареждане? не ми се връзват двете понятия заедно.

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslu … ravila-i-uslovija
колко време са валидни парите? първоначалните и при презареждане.
Това е план на предплатена карта без договор. Зареждаш сума и можеш да я ползваш за разговори и други.
Кредита е валиден 60 или 90 дни в зависимост от презареден сума.

# 95
не може ли да НЕ зареждам сума и да ме търсят и да чуквам на хората, пък ако някой вдигне - 45 ст. вътрешно?
или
презареждаш 6 лв и имаш 365 дни да си ги ползваш?

на това на виваком знаете ли сумата (първоначална и последваща минимално възможна) колко време е валидна (понеже с 0 лв. не може да чукнеш на никой)

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 09:32 от nadkabog

# 96
Изтарикатиха се мобилните оператори. На Теленор бях взела предплатена карта на детето точно с тази идея, да ми прозвънява, но уви. В един момент се оказа, че са ми спести ли да ми кажат, че ежемесечно трябва да презарежда иначе не мога да прозвънявам-дори и да имам пари в картата. Хитро. И така се наложи да вземем с абонаментен план за деца. Разликата беше 2-3лева.

# 97
не може ли да НЕ зареждам сума и да ме търсят и да чуквам на хората, пък ако някой вдигне - 45 ст. вътрешно?
или
презареждаш 6 лв и имаш 365 дни да си ги ползваш?

на това на виваком знаете ли сумата (първоначална и последваща минимално възможна) колко време е валидна (понеже с 0 лв. не може да чукнеш на никой)
Преди кредитът важеше 1г., но сега не знам. Със сигурност при A1 и Telenor важи 60/90 дни.

# 98
виваком ОПА! ли излиза че е най-доброто само за да чукваш?

# 99
Скрити са дълбоко...защо ли?
Няма ги и в брошурите им.
Самата аз случайно ги намерих...

Но са си публично обявени оферти така или иначе и нямат право да откажат по закон сключване на договор на тях, ако клиент пожелае.

Няма ли в тях нещо около 20 лв с прилични минути освен към Вива и към други оператори+ неограничен нет, ама без договор...от тези скритите..та да се "подърля"и аз в някой офис, че съм видяла офертата и я искам.
Вече се уморих да им слушам глупостите и наистина са способни да те убедят в невъзможното...ужасни са!
Ще съм много благодарна! Simple Smile

П.П Искам да си сменя плана, без договор съм и сега. Обмислям вариант и с договор, но не ми трябват нови устройства ..
Общо казано , приемам с благодарност всякакви изгодни съвети!

# 100
Изхвърлих листовките и писанките...виж в промоциите и си избери нещо.
План SMART  L на 20.99лв с неограничени минути към всички в страната и 12 000 МВ - за две години. За този на прима виста се сещам...

# 101
План SMART  L на 20.99лв с неограничени минути към всички в страната и 12 000 МВ - за две години. За този на прима виста се сещам...
Благодаря ти ! И по горе четох за нея, че е описано доста...Разгледах, промоцията е добра, като се има предвид , че по принцип SMART L е без минути към други в оригиналният си вид...бива...Понеже имам още 2 карти - предплатена и с договор , изтичащ 11.2019...Нещо тук дали ще мога да извлека... Чета : Промоционалните условия са валидни и при подписване на договор за тарифни
планове Smart L по оферта „Комбинирай и спести“.
, но не намирам повече инфо за това комбиниране Thinking

И нещо друго,...възможно ли е да се подпише договор , без да се посещава досадният Офис на Виваком? Тоест, наясно съм , че подписването е проблем. А с електронен подпис не може ли? Някой пробвал ли е?

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 16:51 от stia21

# 102
Може да ти пратят договор по куриер и да го подпишеш. Разрови из сайта.

А комбинирай и спести е когато комбинираш минимум 2 услуги - да кажем гласови услуги и ТВ. Или жласови +тв+дом.нет.
Прочети всички промоции...има ги на сайта. Назад съм дала къде са - в общи условия.

# 103
Пиша тук за да ми дадете съвет как да процедирам.
Преди великденските празници ми се обадиха от А1 и ми предложиха хубава оферта. Съгласи се и казаха, че ще ми пратят по куриер договора. Все още нямам такъв получен. Обадиха ми се днес от А1 да ми предлагат оферта която е 2 пъти по висока от първата. Казах им, че си чакам обещаната оферта. Отговориха ми, че нямат заявка за такава, щяли да проверят записите и т. н. Обясних им, че съм говорила с тяхна колежка (помня имената, записвам си винаги като говоря с тях). Обещаха ми да проверят до 1-2 дни и да ми върнат обаждането. Някакви идеи какво да очаквам. Искам си обещания план. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 104
Благодаря ти ! И по горе четох за нея, че е описано доста...Разгледах, промоцията е добра, като се има предвид , че по принцип SMART L е без минути към други в оригиналният си вид...бива...Понеже имам още 2 карти - предплатена и с договор , изтичащ 11.2019...Нещо тук дали ще мога да извлека... Чета : Промоционалните условия са валидни и при подписване на договор за тарифни
планове Smart L по оферта „Комбинирай и спести“.
, но не намирам повече инфо за това комбиниране Thinking

И нещо друго,...възможно ли е да се подпише договор , без да се посещава досадният Офис на Виваком? Тоест, наясно съм , че подписването е проблем. А с електронен подпис не може ли? Някой пробвал ли е?

Днес отидох във Вива Офиса и вече съм с плана. Първоначално обаче се опитаха да ме "плъзнат", че била изтекла офертата. Показах принтираната оферта, взеха друг завой и започнаха да ми обясняват, че условията са се променили и МБ на макс. скорост били 8000, а не 12000МБ... Взех да градирам тона и пуснах "лошата " физиономия, казах че в такъв случай няма да подписвам нищо и попитах защо лъжат клиентите в сайта си с фалшиви условия.
Пошушукаха нещо, събираха главите на куп няколко пъти, ходиха някъде отзад и момичето дойде и ми каза "Няма проблем , при тези условия ще е". Подписах. Доволна.
Благодаря ти teta75 , за всички лични и общи съвети в темата. Flowers Hibiscus

# 105
Изтекла...друг път.
И при нас служителката сто пъти ходи зад една колона където не я виждахме..шушу-мушу нещо там...големи са мушмороци Joy

Много се радвам, че си ги надборила...Sunglasses

# 106
Изтекла...друг път.
И при нас служителката сто пъти ходи зад една колона където не я виждахме..шушу-мушу нещо там...големи са мушмороци Joy

Много се радвам, че си ги надборила...Sunglasses
Маймуни са големи...,ако мине номера Animal Hear No EvilAnimal Monkey FaceAnimal Hear No EvilLaughingSweat Smile

# 107
  • Стара Загора
Аз ли съм кьорава или допълнителни мегабайти, които можеше да се включват при подписване на нов договор към Виваком, ги няма (промоция, която я имаше минали месец, имаше я и този, гледах я в началото на май)?

# 108
Имаше "Пакет 3000МВ на абонамент" ...за 2.50 на месец...

Изтекла е офертата ...до 31.04 19г е била. В архива я намерих....

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 16:11 от teta75

# 109
  • Стара Загора
Този пакет пуснаха и през май месец, а сега не го намирам на сайта им в общите условия.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 16:13 от ❇Sisi_91❇

# 110
Изтекла е...

# 111
  • Стара Загора
Говоря за същата оферта, която е била до края на април, но пуснаха и през май и беше валидна до 31.05... Няколко пъти влизах в сайта и я гледах в началото на месеца.

# 112
Сега я няма. Странно...може на 1.06.пак да я качат...знае ли човек.

# 113
егаси хората. това е трагично. никъде продуктите не са различни за различните хора :потрес:

на виваком опа! знае ли се колко дена е валидността на кредита? сиреч след колко дена ще стане че имаш 0 лв. в картата и не може да се обаждаш.

# 114
Потенциално парите ви няма да станат 0лв,а просто няма да можете да набирате.

# 115
няма логика. докато в картата има пари значи може да ги използваш. затова има времеви лимит на заредените пари, за да не прекараш 10 г. с един ваучер.

"Срокът на валидност на включения левов баланс е 90 дни, като той се подновява при презареждане с 4 или повече лева. Всички останали услуги в стартовия предплатен пакет са с валидност 25 дни."

този ред защо така са го изпуснали в описанието на ОПА! не знаем.

не че са написали за колко дни се подновява де.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 22:18 от nadkabog

# 116
Аз ли съм кьорава или допълнителни мегабайти, които можеше да се включват при подписване на нов договор към Виваком, ги няма (промоция, която я имаше минали месец, имаше я и този, гледах я в началото на май)?
Тази ли е ?

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 10:48 от stia21

# 117
  • Стара Загора
Това е за предплатена карта, не за план. Промоцията е тази, която Тета е показала на скрийншот по-нагоре, но я имаше и за този месец, а сега се вижда такава само в архива за април месец.

# 118
Това е за предплатена карта, не за план. Промоцията е тази, която Тета е показала на скрийншот по-нагоре, но я имаше и за този месец, а сега се вижда такава само в архива за април месец.

Аха, ясно...Simple Smile
Маймуните са я скрили значи... доказателство , че е била изгодна наистина !

Ей-й-й значи-и-и Rage, и моята оферта "Smart L 2018 promo"  я изтриха, а беше до края на май 2019.
Реших детето да прехвърля на плана, че му изтича договора и хоп- преди обяд я имаше, сега вече я няма Imp...и за Smart M даже са изтрили...Срока на валидност за нищо го нямат..
Дали това значи , че ще има нови промоции в това меню?

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 00:03 от AnMary

# 119
Четат ни тези смешници.....

# 120
Гадняри такива, та това не е законно - да трият преди срока..
Имам го изпринтено...
За съд плачат! Кога както им оттърва...

# 121
Толкова са жалки в опитите си да прецакат клиентите си.
Тъжно ми е за тях....колко трябва да си закъсал, за да прибягваш до такива долни номерца. И що за оператор си.....такъв, който работи единствено в своя полза...Joy

Жалко е..... и смешно също.

# 122
ТЕЗи на теленор и а1 предплатените защо пише че при презареждане от 6 лв. таксуват 5 лв,. за които дават някакви минути и мб. Това по желание на клиента или си ги спират при всяко зареждане?

# 123
Ами загубиха един договор...и сигурно не само моя смешниците...Сега , ще напиша писмено предизвестие, че не желая да се продължава договора на детето след изтичане и минавам на без договор...или ще прехвърля картата към друг оператор...Да си ползват плановете персонала...

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 15:16 от stia21

# 124
Според мен пробвай в офис. Като натъртиш за какви пари те устройва. От оператор ми казаха, че в офис могат да предлагат допълн.минути и допълн.МВ.

Също им пиши на мейл. Обаждат се до час. Бях им писала с въпрос....обадиха се да разговарят с мен.

Тази в офиса, при която преподписах на майка договора каза, че имала право на определени клиенти да предлага опр.оферти.
На нас ни сложи някакви 100 мв допълнителни в договора.

Но да....така изгубиха клиенти определено. Защото имаше изгодни оферти. Жалко за тях.

Изчакай до 1.06...може да качат нещо ново...

Sita21, ти не подписа ли?

# 125
Според мен пробвай в офис. Като натъртиш за какви пари те устройва. От оператор ми казаха, че в офис могат да предлагат допълн.минути и допълн.МВ.

Също им пиши на мейл. Обаждат се до час. Бях им писала с въпрос....обадиха се да разговарят с мен.

Тази в офиса, при която преподписах на майка договора каза, че имала право на определени клиенти да предлага опр.оферти.
На нас ни сложи някакви 100 мв допълнителни в договора.

Но да....така изгубиха клиенти определено. Защото имаше изгодни оферти. Жалко за тях.

Изчакай до 1.06...може да качат нещо ново...

Sita21, ти не подписа ли?
Да, да ...подписах с плана за 20.99 , но имам и друга карта, която ползва детето и договора изтича другият месец, но аз не съм обърнала внимание...иначе щях още вчера в офиса и за двете карти да подпиша.
Ама и в офиса кокошките не ми казаха , че на другата ми карта договора изтича, надпреварваха се да лъжат други неща...
И после ще ми е жал , че на някой му взели бонуса...как пък не...лъжци долни...
А за на място в офис- никога няма да ми дадат по-добро от това , което моите очи са избрали и обмислили...Яла съм я тая попара!

# 126
В крайна сметка всеки си гледа интереса. Няма какво да ти е съвестно за бонусите им.

Ще пусна аз едно запитване до КРС и КЗП по повод махнатите от сайта промоции. Те стоят и тук в темата...ще направя скрийншот и линк ще дам.
Да видим какво ще кажат.

# 127
Пусни, Тете, да видим какво ще кажат.
Лъжци. Naughty

# 128
Оф, аз тази вечер ще ходя във Виваком. Трябва да се махна от А1. Ще питам за тази оферта от 20,90 лв. да кажат кво става с нея.

# 129
Оф, аз тази вечер ще ходя във Виваком. Трябва да се махна от А1. Ще питам за тази оферта от 20,90 лв. да кажат кво става с нея.
Много ми е интересно какво ще кажат, пиши тук после.
Ти като откраднат клиент сега- звезди ще ти свалят...може и да минеш безпроблемно с офертата, защото тя си важи , ама дискриминират клиентите си...
Сериозно обмислям варианта със съда и още довечера ще се консултирам с адвокат...

# 130
Най-добре действа запис на разговора с телефон Wink

# 131
М-м даа, не се бях сетила... Wink

# 132
В крайна сметка всеки си гледа интереса. Няма какво да ти е съвестно за бонусите им.

Ще пусна аз едно запитване до КРС и КЗП по повод махнатите от сайта промоции. Те стоят и тук в темата...ще направя скрийншот и линк ще дам.
Да видим какво ще кажат.
Че фирмата има право да променя условията

Или

Да се разберете с фирмата.

Предполагам нарочно не пишат срока на валидност на презареждането, а само срок на валидност на сим картата при предплатените. При това и трите оператора.

# 133
Много ми е интересно какво ще кажат, пиши тук после.
Ти като откраднат клиент сега- звезди ще ти свалят...може и да минеш безпроблемно с офертата, защото тя си важи , ама дискриминират клиентите си...
Сериозно обмислям варианта със съда и още довечера ще се консултирам с адвокат...
Отидох, но естествено ми обясниха, че оферта от 20,99 лв. за която аз питах - НЯМА! Предложиха ми за същата цена нещо мн смешно на което се изсмях и казах, че е безумно тъпо да ми го предлага. Споменах, че 2 номера искаме да минем към тях, но уви все таа..... Аз казах за офертата на служителката, но тя искаше да й я покажа, нямах нито нерви, нито време да търся тук и й казах, че ще намина пак скоро подкована с информация. Жалко, че са я свалили от сайта. Ядосах се, защото тя твърдеше, че никога не е имало такава оферта, а аз не можах да й натрия носа. Офиса е малък с 1-2 служители, може би е добре да отида в някой по вървежен офис.....

# 134
Попитай за оферти, които НЕ са на сайта...какво могат да предложат. От скритите си оферти.
Ама кратко, ясно попитай....два пъти..три пъти...докато не получиш отговор.

# 135
Попитай за оферти, които НЕ са на сайта...какво могат да предложат. От скритите си оферти.
Ама кратко, ясно попитай....два пъти..три пъти...докато не получиш отговор
Твърдеше, че нямат такива оферти и искаше да й покажа от къде съм я видяла. Питах точно така както ме посъветваш, ама...... ще ходя в др офис май.

# 136
Не ме разбра. Питай за офертите под масата - не тази от сайта, тази вече не е валидна. Имат оферти, които не са видими за никого. Само те си ги знаят.
На нас две такива ни каза служителката....но след изрично настояване и конкретен въпрос от мен.
Имат такива и могат да предлагат. Само те ги предлагат...в офис. Питала съм оператор....това ми каза - само в офис.

Едната беше 800 мин към всички и 800 мб за 12-13 лева.

Ще настояваш!
Ако не в един...в друг офис вэрви. И в трети.

# 137
Като гледам сайта някакви масови увеличения е имало май.

У дома имаме една карта 12-13 лв. - 750 мин, 750 мб.
А не сме лт ткя дето търсят или пък получават скрити оферти.

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 22:54 от nadkabog

# 138
Миналата година на два пъти, даже трипъти обикалях за оферта, но освен стандартното не получих нищо смислено. А търсех оферта със сравнително малко минути към всички (100-300) и поне 3-5 000 мб за детето и  5-10 000мб за мен и без роуминг и високи такси. До тогава ползвах карта на боб за 3лв на месец 100+100 минути (мобилни+стационарни) към всички.
Накрая за мен сключих договор в Теленор, а за детето към боб картата добавиха само 100мб, които е едно нищо. Скоро след това друг служител ми предложи да увеличава ежемесечно Мб с по 500 докато станат 3100 за 10лв на месец. Но като цяло доста обикалях офисите и на тримата оператори, но всички служители, с които говорих бяха безразлични към възможността да привлекат нов клиент и да сключат два договора или да не изгубят стар клиент (А1).

# 139
 Ето я офертата , а условията ги имам и на лист вкъщи.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 16:35 от stia21

# 140
Момичета, пратете ми и условията. В събота ще ходя на бойното поле пак. Яд ме е, че в момента я няма тази оферта за да се изгавря с тях, както те с мен.

Цитирам си по раншното писане.
Скрит текст:
Пиша тук за да ми дадете съвет как да процедирам.
Преди великденските празници ми се обадиха от А1 и ми предложиха хубава оферта. Съгласи се и казаха, че ще ми пратят по куриер договора. Все още нямам такъв получен. Обадиха ми се днес от А1 да ми предлагат оферта която е 2 пъти по висока от първата. Казах им, че си чакам обещаната оферта. Отговориха ми, че нямат заявка за такава, щяли да проверят записите и т. н. Обясних им, че съм говорила с тяхна колежка (помня имената, записвам си винаги като говоря с тях). Обещаха ми да проверят до 1-2 дни и да ми върнат обаждането. Някакви идеи какво да очаквам. Искам си обещания план. Stuck Out Tongue Winking Eye
Днес ми звънят и вместо да ми отговорят на въпроса къде ми е договора почват да ми предлагат пак някакви неизгодни за мен оферти. Затворих им и пак се обадих на оператора срещи 0,06 лв. с ДДС на разговор Imp да поискам обяснение на въпросите. Обещаха,ч е до два работни дни ще получа отговор. Разсърдих се, че ще чакам 4 дни, но щели да съм с "предимство" и ще стане по бързо Smiling Imp

# 141
на елементарните въпроси ли нямат отговор?

# 142
Условията Smart L от  20.99 лв на Vivacom ги имам  , но на А1  нямам нищо, защото не съм им клиент, навремето се махнах от тях.
Реа, на твое място бих издирила тази, с  която си говорила от А1 и ти е предложила изгодния план ! Другите си ги пазят за свои "шарани", може би имат определен брой, знае ли човек...