Веганството - да споделим опит - тема 19

  • 59 415
  • 600
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 076
Много е приятно, че се раздвижи темата. Ако искате споделяйте какво готвите, какво ядете.

В нас последните дни:
Киш със спанак и праз в “яйца” от тофу и кашу, блатът беше готов от магазина.
Обикновена кафява леща
Овесени палачинки
Спагети със соево Болонезе
Червено зеле с булгур и нахут
Домашна пица
Бобен хумус
Домати с ориз
Лимонови мъфини
Буритота с ориз, софритас, бобчета, царевица, домати, марула, халапеньос и т.н
Нахутена майонеза - гледаме да не консумираме много олио, но това беше изключение 😬

Почти всяка сутрин закусваме овесена каша с боровинки, банани, стафиди, ядки, семена.
Наскоро правих и каша Пт предната вечер тип “Морковен пай”, също беше много приятна

# 526
  • Мнения: 3 281
Аз съм на диета, така че основните неща, които ям са:
Закуска- или само плодове или овесени ядки с протеин на прах. Пържени филийки със спрей за готвене, с ядково мляко и ванилия.
За обед и вечеря е различно- най-често сотирани зеленчуци на тигана, пак със спрей за готвене, плюс тофу или нахутени кюфтенца. Това задължително постлано върху зелена салата.
Снаксовете ми най-често са - пуканки без масло, сама в тенджера си ги правя, или протеинов сладолед - лед, протеин на прах, плод, ксантанова гума, подсладител и вода/ядково мляко.
Събота и Неделя си правя някоя супа или нещо във фурната.

# 527
  • Мнения: 3 281
Дайте още малко да раздвижим темата с един въпрос (не за хранене).
Смятате ли за веган да се купуват дрехи/обувки/чанти от естествена кожа от магазини за втора употреба? Въпроса ми е провокиран от една много приятна влогърка, с веган семейство, които също така са и минималисти, водят екологичен начин на живот, като цяло много интересен канал. Та жената беше купила от магазин втора употреба сандали на детето си (кожени), и получи някаква вълна от хейт, как вече не била веган и т.н.

# 528
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Ами не би трябвало вегани да ползват или да ядат каквото и да било от животински произход. Но в разните теми, форуми и др. подобни групи често се стига до много крайни изявления. Преди години имах горчив опит с нападки от подобен характер. Вече пиша малко. Не ме е грижа за чуждото мнение. Поизоставих веганството. Но избягвам по принцип употреба на животински продукти.
Не съдя никой за избора нито на начин му на хранене, нито какво облича, или носи. И от този форум май ще се отпиша в скоро време. Не намирам конструктивният диалог, искреното споделяне и подкрепа от преди няколко години.

# 529
  • София
  • Мнения: 5 170
Имате ли личен и сериозен опит в отглеждането на соеви кълнове? Да са тлъсти, бели, сочни, дълги,  като в магазина:)

# 530
  • Мнения: 1 076
ЗаСлон, соеви или мунг кълнове? В магазините са основно мунг боб кълнове, както и по ресторантите. Някак им се е настанило обаче името като соеви. За тях мога да дам идеи. За истинска соя - за съжаление нямам опит.

# 531
  • София
  • Мнения: 5 170
За мунг питам.
Не знам защо така в станало с названието.
Аз отгледах мунг кълнове с промиване 3-4 пъти в денонощие,  но не са така сочни.
Гледах клипове и опитах метод, за който ми беше ясно, че е мърлявщина и обречено на неуспех по моя стандарт Simple Smile С поставяне на тъмно за 3 дни, без промиване.  Вмириса се още на втория ден и ги изхвърлих.
Китайците ги готвят и подправят яко, а аз, ако нещо е под въпрос не го готвя, а слагам на компоста:)

# 532
  • Мнения: 1 076
ЗаСлон, по този начин ми стават по-сочни. Бях видяла метода в инстаграм. Ето едно видео да добиеш идея:

https://m.youtube.com/watch?v=hZW6c9uQPUw

За да стане по-лесно, можеш направо да ги киснеш в кутията. Вместо после морки да се мъчиш да ги напъхаш. Киснеш една нощ в студена вода директно в кутията, после източваш и почваш да плакнеш два пъти на ден. Според мен, кутията запазва влажността по-добре и стават по-сочни. Все пак не ми стават чак като мутантите в магазина.
Друг, не много известен начин, който знам, е в памучна кърпа. След кисненето, започват да “живеят” в мокра памучна кърпа, която ползваш и вместо сито, когато ги миеш. Тя също задържа влага и пак стават добре. Но пак не чак така угоени!

# 533
  • София
  • Мнения: 5 170
Благодаря!
Ще ги правя, защото са ми много белтъчно засищащи, най-после за пръв път ги обработих термично и разбрах Simple Smile
Кипнах ги и веднага промих със студена вода. Препоръчвам!
Био трябва да е бобчето.

# 534
  • Мнения: 1 076
ЗаСлон, какво правиш после с тях? Аз освен в богата салата да ги сложа, друго не измислям.

Мъжът ми много ги обича, аз ги ям, без да са ми безкрайно любими.
Хубаво ме подсети, ще заложа една доза.

# 535
  • София
  • Мнения: 5 170
Овкусих с домашен ябълков оцет, сол, зехтин, нещи зелено и тн и това беше:) Мисля, че тайната е в оцета.

# 536
  • Мнения: 3
Здравейте, на всички, много готина тема, поздравления на участниците!
Връщам се да чета по-подробно, защото само попрехвърлих.
Откакто минах само на веган и най-вече цялостна храна, се чувствам много по-добре, спря ми подуването на корема, изчезнаха газовете, бодра съм, трудно се уморявам.
Съчетах го и със засилен прием на витамин Д, тъй като ми е в дефицит. Правя си кръвни изследвания на всеки 6 месеца.

# 537
  • Мнения: 68
Здравейте, веган съм от един месец и периодично гледам разни клипчета в ютуб, относно този режим. Повечето са позитивни, но има такива, които твърдят, че отказът от месо и млечни може да доведе до смърт. Вие какво мислите по въпроса? Къде е уловката?

# 538
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте, веган съм от един месец и периодично гледам разни клипчета в ютуб, относно този режим. Повечето са позитивни, но има такива, които твърдят, че отказът от месо и млечни може да доведе до смърт. Вие какво мислите по въпроса? Къде е уловката?

Така написано директно звучи или като провокация, или като цитирана глупост. Няма как да доведе до смърт. Дори и да са имали предвид появяването на дефицити на ключови елементи като вит. Б12, тези дефицити може евентуално да се появяват след дъъъълги години еднообразно хранене. Дори и карниворите имат дефицит на Б12, просто метаболизмът на този витамин, който не е стандартен, е много специфичен и зависи от цялостното състояние на ендокринната и метаболитната система на организма.

Храненето само с растителна храна е отговорност и иска много четене, но на сериозна литература, медицински изследвания, не гледане на клик-бейт клипчета в тубата. Успех в това, което искате да постигнете чрез преминаване към веганството. Новите начала са винаги окриляващи!

# 539
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз също правя кълновете в кутия, не стават колкото купешките. Но са сочни.
Как махате люспичките? Много ме изнерват.
Освен на салати, слагам в уок ястия, в омлет, навсякъде, където терм. обработка е кратка.

Откак го опитах сварен, не съм правила кълнове.🤪

Общи условия

Активация на акаунт