Родители в заетост

  • 98 070
  • 793
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 2 308
Средата на годината трябва да се връщам на работа. Ще кандидатствам по програмата, но и двете баби не могат да гледат девойката. Дали някой може да препоръча дама , която ще бъде вече свободна тогава? Попадали ли сте на добра , ако оставя от борсата да ми намерят?

# 586
  • Мнения: 356
Благодаря! Аз се обадих и питах - обясниха ми, че дните в които е ползван отпуск се отбелязват с "О" и се пишат като брой в графата редовен отпуск. Същото, което и Вие ми казахте Simple Smile

# 587
  • Мнения: 73
Здравейте, да попитам декларацията която се дава заедно с отчетната форма за месец Декември ли се попълва? Че съм бала на работа на същото работно място и че през Декември няма да ползвам отпуск по майчинство? Благодаря предварително

# 588
  • Мнения: 356
За следващия месец е. Когато попълваш отчет за декември пишеш в декларацията, че за януари няма да ползваш такъв отпуск.

# 589
  • Мнения: 73
За следващия месец е. Когато попълваш отчет за декември пишеш в декларацията, че за януари няма да ползваш такъв отпуск.
Много благодаря!

# 590
  • Мнения: 1
Здравейте, мъжа ми е земеделски производител, и като такъв може ли да кандидатства за програмата?

# 591
  • Мнения: 16
Здравейте,мога ли по време на програмата да си сменя работата по мое желание, понеже шефът ми ми налага работно време до 23.00ч но аз отказвам явно ще трябва да се разделим но все още не е ясно как ще стане!Та въпросъ ми е ако аз си подам молбата за напускане прекъсва ли изцяло програмата?

# 592
  • Мнения: 356
Мисля, че имате срок от един месец, в който да сключите нов трудов договор, в противен случай се прекъсва програмата. Но не съм съвсем убедена, най-добре е да питате в Бюрото.

# 593
  • Мнения: 2 068
Мисля, че имате срок от един месец, в който да сключите нов трудов договор, в противен случай се прекъсва програмата. Но не съм съвсем убедена, най-добре е да питате в Бюрото.
да така е. До месец трябва да сте с нов ТД.

# 594
  • Мнения: 6
Здравейте, скоро намерих темата. Имам въпрос и се извинявам, ако вече сте го коментирали.
Ние ползваме програмата от април миналата година, но искаме да пуснем малката на ясла. Как се процедира в този случай?

# 595
  • Мнения: 356
Ако детето започне да посещава ясла, програмата се прекратява.

# 596
  • Мнения: 6
Ако детето започне да посещава ясла, програмата се прекратява.

Благодаря за отговора!

А имате ли престава в какъв срок преди това трябва да уведомя ДБТ, понеже в тристранното споразумение  пише само това: " Да уведомят незабавно ДБТ, в случай, че детето бъде записано на детска ясла/градина.". Но как да го интерпретирам, че мога да ги уведомя в деня, в който запиша детето или....

# 597
  • Мнения: 356
Това, което разбирам аз е, че когато кандидатствате за ясла и детето бъде прието, следва да уведомите бюрото по труда и да прекратите договора си с тях. Но, за всеки случай, не пречи да попитате и тях, за да ви кажат към кой момент точно ще се счита договорът за прекратен.

# 598
  • Мнения: 6
Това, което разбирам аз е, че когато кандидатствате за ясла и детето бъде прието, следва да уведомите бюрото по труда и да прекратите договора си с тях. Но, за всеки случай, не пречи да попитате и тях, за да ви кажат към кой момент точно ще се счита договорът за прекратен.

Ами всъщност ние за ясла кандидатствахме миналия април и съответно я приеха, подадохме документи като псахме, че желаем да започне 2021 (понеже навършва 2 години края на декември 2020). И това не беше проблем за ДБТ. Сега обаче искаме да тръге на ясла и се чудех кога точно трябва да им го съобщя. Ще говоря и с тях.
Благодаря за отделеното време! Ще споделя, точно какво са ми казали, ако има и други чудещи се Simple Smile

# 599
  • Мнения: 1 141
На нас ни казаха 7 дена преди датата на започване на детето, да отидем за прекратяване.

Общи условия

Активация на акаунт