8 клас - Новата година със късмет, да тръгне занапред(със щот..., нали си знайте)

  • 95 089
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 255
Здравейте мами аз рядко пиша ,да Ви попитам какви са отношенията между учениците във вашите класове ,карат ли се  ,употребяват ли много нецензурни думи?

# 286
  • Мнения: 7 912
Пенева, те нашите двамца младежи и миналата година вървяха така. Ти като напишеше нещо и все едно моят описваш.
Thinking нали!?! Само дето почва тотално да ми изпилва нервичките вече, а и другите двама (трима с таткото) се нуждаят от моето  (условно) нормално психическо състояние!
Калоян се разболя миналата седмица в четвъртък вече - отпаднал, боли го всичко... в петък сутрин отиде на училище заради часа по БЕЛ и за английски и си тръгна последните 2 часа... Прибра се, наспа се, почнахме лечение като за грип... и изведнъж в събота следобяд "Искам да изляза да поритам!", "Ужасна си че не ми разрешаваш, аз имам нужда от въздух и движение!" Ми излез се разходи, но за малко, не да ми тичаш повече от час и после да се прибираш с автобуса! В неделя излезе с приятели... за малко, за малко - 4 и повече часа... ама нали имаше имен ден, та айде да се види с тях! И вечерта - леееекичко хремав! Овиках го! Но от вчера хремата е нетърпима, днес се чух с личната каза - Пратила си го на училище днес, ок, но като се прибере следобяд сменяме капките за нос и ще не ще - горещ чай по много... До не деля в къщи да не го тръшне следващия грип! А да видим като си е вкъщи дали ще отвори книга/учебник и др. такива досадности!
В момента вървят два грипни щама, единия е с общо неразположение 3 дни, болки в мускули стави... и колитни болки... и на 2-3 ден гърло, 4-6 ден хрема... температура до към 37.5. Другия почва с висока температура (над 39). Та от утре си е вкъщи! Пак!

# 287
  • Мнения: 14 133
Росита, ЧРД! Всичко най-добро!
Мама Мими, ще я похвалят ученичката. Тя е много сериозна. Упражнява се, учи.
Не е като моя младеж дето все гледа да мине метър.
Днес  имаха нещо по НЕ, контролно или класно. Така и не е разбрал какво точно ще правят.
Болните да оздравяват.

# 288
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Мами, да ви споделя една добра новина - върнали са класните работи на целия клас по ИЕ.
Моето момиче и още една ученичка от класа са с най-високи оценки  newsm10
Има много добра оценка - много е доволна! Разбира се, аз - също  yes Две точки не са й достигнали за 5.50. Много се е постарала!
На РС довечера класната ще ни ги покаже работите да ги видим и после ще ги съхранява при нея.
rosita_ta, Честит Рожден на патерица и от мен  smile3525 Бъди здрава, честита, благословена! Нека всеки твой ден бъде зареден с много положителни емоции!

# 289
  • България, София
  • Мнения: 1 750
Росита, ЧРД на патерици Hug Бъди жива и здрава, много, много обичана и щастлива и нека дните ти са пълни с радости Simple Smile

Мирта, Жълто цвете, стискам палци за младежите.

Мама Мими, поздравления за госпожицата Simple Smile Все така да ви радва с постиженията си Simple Smile

Да похваля наборката. Доживяхме и ние отлична оценка по математика от контролно. На това от понеделник има 5, 79. Ама то защото било лесно Joy
На олимпиадата има 7 точки.

Утре има класна по НЕ, а по математика е другата седмица.

Като видях, че Мама Мими пише за родителска среща, влязох в сайта на нашето училище. Не бях влизала доста време. Видях, че на 06.12. са качили информация за стипендиите, според която моето дете е имало право да получава 35 лв. месечно, защото има отличен успех от 7 - ми клас и средно аритметичната оценка от НВО е между 85 и 89, 99 т.
В правилата за стипендиите пише, че заявление се подава до 01.10 за първия срок, но същите са съгласувани от членовете на педагогическия съвет на 23.10.2017г. и са одобрени със заповед на директора на 24.10.2017г. Ами то одобрението е дошло след срока за подаване на заявления ...
Честно казано се ядосах, като го видях. На родителската среща от октомври класната обясняваше за списък с одобрени ученици, в който дъщеря ми не фигурираше, без да има съвсем ясни критерии към онзи момент или поне не бяха публично оповестени. Сега се оказа, че моето дете е имало право, но не е включено. Даже не подаде заявление,защото си мислеше, че няма право, а откъде да знае дали има такова, като правилата ги качват на сайта чак на 06.12.2017г. Чудя се дали да ходя да се разправям. Не съм за тези 35 лв. на месец, но децата не са виновни за това, че няма добра организация. А някои може да са и повече ощетени.
От друга страна не искам по някакъв начин детето да отнася негативни реакции.

# 290
  • Мнения: 14 133
Мама Мими, Велина, браво на госпожиците!
Велина, много неприятна ситуация със  стипендиите при вас...

# 291
  • София
  • Мнения: 13 200
  Вчера не го пуснах в залата и се оказа че има да пише домашни.
....
 Там не закъснява, подготвя си планове на тренировки, занимава се с групата, която са му поверили.
 

Е, чакай.. не ти ли излиза с номера, че има ангажимент с групата, че ще го чакат и пр. Как така може да не го пуснеш?! Smiling Imp
Вчера имахме РС. Доволни са учителите от Сашето. И аз съм доволна от резултата, но не и от положените усилия. И тя явно всичко в час усвоява, не съм я видяла да седне да учи по каквото и да било, пък може да вземе да хване стипендия за втори срок Simple Smile)) Смятам, че рано или късно ще изгърми, не може да се кара само на слушане в час. Да не говорим, че прословутия английски и той е замрял някъде там между компа и рисуването...

# 292
  • Русе
  • Мнения: 11 913
  Саша е умница. При нас логиката е логическите връзки и последователности губят смисъл и почва под краката си. Има само някаква странна памет, която го спасява повечето пъти.

Е, чакай.. не ти ли излиза с номера, че има ангажимент с групата, че ще го чакат и пр. Как така може да не го пуснеш?! Smiling Imp

  Ами той има наистина група, която води , но тя е през ден и от 17.30 до 19. Пък той е в залата всеки ден от 16 часа и понякога до 20, че и след туй, щот се събират маниаците по бодибилдинг. Има изключително здрави момчета. Едното е с година по-голямо от Светльо , но е с физика на фитнес бог. Ама изяда по 3 порции от на мама манджата преди тренировка и още две след. Светльо кара на баничка, дюнер, малко шоколад и пица .

# 293
  • Мнения: 1 226
Пропуснах да те поздравя, Росита. Макар и със закъснение ти желая здраве, спокойствие и хубави пътешествия!

Поздравления за хубавите резултати на децата.

Ваче, голяма слабост имам към твоята дъщеря, да знаеш. Така исках Радо да го приемат в НПМГ, пък да се харесат с нея и той да се очовечи под влиянието и. Пусти три точки дето не стигнаха. Yum

# 294
  • Мнения: 14 133
Умница е Сашата!
Браво за похвалите!

# 295
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Мами, добър ден и от мен  Heart Eyes
Чиби, velina_v, благодаря Ви за хубавите думи  bouquet
Ама има защо - и нашата осмокласничка на РС вчера я похвали класната ни - с усърдие, старание учи ИЕ. Показа ни и класните работи - ами само на една задача е объркала спрежението на глагол и пунктуационни грешки има. На разговорния ИЕ - там само суперлативи имаше.
velina_v, нямам думи за ситуацията със стипендията на твоето момиче  Sick Каква е тази организация, която са създали в едно от добрите столични училища?!? Но... ако задълбочено се ангажираш с проблема дали пък няма да се отрази негативно на дъщеричката това?  cry
Vache, и от мен - БРАВО на Саша! Добре се справя момичето ти  newsm10 Все така да държи!

# 296
  • софия
  • Мнения: 2 542
Моето дете беше нощес с 39.9. Ходихме в ИСУЛ ,че рукна кръв от носа.Нищо не яде, а трябва да почва зинат.Кашля. Спукаха ѝ вена.
Днес трябва да откриват с двата химна европредседателството в Народния театър.Няма да ходи естествено. Има болни от ДРХ, едвам ще комплектуват състава. Гледайте все пак откриването.
На родителската снощи всички ок . Детето ми си е нормален ученик с дисциплина и всичко. Обаче искаме да разкараме една неадекватна учителка по философия- няма подход, пише двойки за дисциплина, децата и родителите са в потрес. Същите тези деца по мат и испански не гъкват. Ще правим подписка.

# 297
  • Мнения: 14 133
Габелас, бързо оздравяване на госпожицата!
Браво и на нея и на дъщерята на Мама Мими!

# 298
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Моето дете беше нощес с 39.9. Ходихме в ИСУЛ ,че рукна кръв от носа.Нищо не яде, а трябва да почва зинат.Кашля. Спукаха ѝ вена.
...
gabelas17, ех... Габи пак е болна  Ill  Дано по-бързо да се стабилизира и да се подобри  Praynig Пак болести, грип се зададоха... ooooh!
ЧибиHug Hug

# 299
  • София
  • Мнения: 7 673
Сашето наистина е страхотно дете. Павел е доста див по принцип и изобщо не признава момичетата на този етап. Сашка е единственото момиче, с което съм го виждала да води нормален разговор и се вижда колко я уважава.

Общи условия

Активация на акаунт