Дете 2 г. 10 м. Водни мехурчета по дланите?

  • 2 031
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 586

В събота забелязахме тези мехурчета по ръцете на малчо. Веднага го заведохме на лекар, оказа се че, е вирусна инфекция. Има и на пръстчетата на крачетата. И само там. Никъде другаде по тялото! А само преди 2 седмици беше с гнойна ангина. Някой сблъсквал ли се е с това

# 1
  • Мнения: 5 582
Прилича на болест ръка-крак уста. Спазвайте хигиена. Ако се усложни (разпростиране на обрива,температура,нарушено общо състояние и др. ) ,потърсете лекар.Ще мине.

# 2
  • Мнения: X
И моето го имаше на тази вьзраст. Казаха вирус. Според мене беше точно рька-крак-уста, вьпреки, че освен мехурчетата по рьцете друго нямаше. Мина за няколко дни.

# 3
  • София
  • Мнения: 860
И ние го минахме - децата и майка ми. И аз мисля, че е коксаки (уста-ръка-крак).  Появяват се и множество афти в устата, храненето е проблем няколко дни, че боли. Почва с температура, пъпките не сърбят. Минава само като цяло, но си е гоадно. И сте заразни!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Благодаря ви. Има лека температура, иска да яде, но като сложи в устата си твърда храна и започва да плаче. Явно и в устата има повече от една афта. И да лекарката е казала точно това “ръка-крак-уста”. Изписаха му изопренозин. Утре ще отидем до личната лекарка да го види и тя. И до нова година вкъщи. Детенце откакто тръгна на ясла, през две седмици е болен. 😢

# 5
  • София
  • Мнения: 860
Изопринозинът е много силно лекарство, не мисля, че е подходящо за толкова малко дете!
По-скоро пробвайте Авирон. Или пък не давайте нищо (ние така минахме). Само витамини, евентуално нурофен за темп/болка, ако има, и мека, кашава храна. Чайчета с мед. С яслата е така - и ние сме на тоя хал....  Cry

Общи условия

Активация на акаунт