Любители на Котки - Тема 119

  • 44 951
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Милото Шарко, много му стискаме лапи и палци, на Кери също... Със свито сърце поглеждам какво сте писали. И аз си помислих, но после отхвърлих идеята да го е настигнала лошавината в клиниката...
Мойта я гледам доста изпитателно как се държи, тя пък цял зен дпи на стола до мен...

# 406
  • София
  • Мнения: 2 092
Здравейте момичета,
другото е че не искам да бръмчи защото бяга от всякакви машинки които издават звук,предложиха ми да я закарам да я подстрижат за лятото но незнам ..така че ще се радвам ако ми кажете как се справяте през тези периоди:-)


Малечка, не я води за постригване в салон, там упояват котките, за да ги подстрижат. Лошото е, че черният дроб на котките е слаб по принцип, така че ако всяка година се упоява за пострижка... Не ми се мисли. Намери си фурминатор, ще ти свърши добра работа. Аз моята къделеста Лолита си я постригвам сама, с много убеждаване, че ще стане най-красивата котка в околията hahaha Явно ми вярва, защото лежи и се обръща като кебапче на скара, предоставяйки ми всичките си прелести за пострижка. Е, става леко на стъпалца, но на кой му пука! Важното е, че в горещините й е лекичко и не измира от жега. Хващам снопче козинка, кръцвам с една шивашка малка ножичка, наречена кръцка, и внимавам да не съм много близо до кожата. За половин ден работа, осигурявам материал за половин пуловер. Само дето няма кой да изпреде прежда от нея.

Момичета, нека се напънем още веднъж да помогнем на Интрига. Много проблеми им се стовариха на главите, ей така от нищото, нека не ги оставим и сега сами в бедата.Дано само се оправят душичките им!

# 407
  • София
  • Мнения: 4 714
За съжаление не е първото коте заразено в клиника. Cry
Малко след като почина Маци, на моя приятелка също почина котето. Води го в клиника за нещо си, там я заразяват и така. Бях писала и тук, та вие ми давахте съвети как да я успокоя.

# 408
  • UK
  • Мнения: 205
Горкият Шарко и горката Кери. Стискам много палци да се оправят бързо и двамата.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 197
Здравейте,
писала съм последно при вас преди година. тогава малко след Коледа семейството ни се увеличи с още един член - малко бяло бебе, която кръстихме Бела ... след седмица остановихме, че сме сбъркали името ... и от тогава е Беля - веднага си го позна и много и отива. не се спира и за секунда. обожава да се катери, подскача, гони и играе с децата. дори когато в къщи се съберат над 10 деца, тя не се опитва да се скрие, а гледа да е в центъра на събитията ... обаче имаме проблем ... ден след като навърши шест месеца се разгони - две седмици и отгоре, викане, пищене, и пикане навсякъде Disappointed ще кажете нормално разгонена котка ... е да ама не, преди месец направи година и в момента е разгонена за 5 път Dizzy Face от ветеринарния кабинет казаха, че можело да се случи да се разгонва по - често ... нормално било ... много исках да я пусна на мъжки,  и въобще не ми се иска да я кастрирам, но това си е мъчение и за животното. но пък да и съсипя живота ... все пак е и операция. от друга страна, мъжът ми вече едва я търпи и ме е страх да не реши да я махне, все пак ние сме нейното семейство и това е домът и. та по тази причина се замислям за кастрация, колкото и да ми е болно ...

# 410
  • Мнения: 5 508
Наша Сиса пак е при вета, пак упоена и пак ще я шият ... Вечерта си съблякла бодито и махнала два шева. Вета посъветвал приятеля ми да я зашие пак за да не стане гаф и я упоил ... пак с инжекция. БЯСНА СЪМ! Следобед ще й правя ново и тоя път ще я опаковам максимално Rage Ей няма да я бъде ако не направи нещо наопаки! Confused

# 411
  • София
  • Мнения: 8 348
atadar, сериозно...
кастрирането не съсипва по никакъв, ама никакъв начин животното
имам две девойки, едната кастирана от две години, другата от година
не са станали по-малко диви, не са надебелели, не страдат
твоята след кастрацията може и да започне да качва килограми, просто инамаляваш храната

и най-важното -малки котета трудно се раздават
ето прочети тук, пълно е с котета прибрани от улицата, защото не са породисти и са били излишни
ако ще роди и дадеш на роднини и те не ги захвърлят, защото и такъв случай съм имала, да речем,че не е чак толкова зледа роди
ама просто ей така.....

вземете заведете душичката на ветеринар ия избавете от тези излишнимъки
какво предпочиташ, да я изхвърли мъжа ти или да я кастрирате
просто поискайте вътрешни конци

Зизу те май не ги приспиват напълно, а просто ги омаломощват

# 412
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Зизу, искайте от доктора да сложи яка. Ще сваля конците другия път. Може да се храни и пие вода и с яката.

# 413
  • Мнения: 4 275
Да, с яка май е най-сигурно, въпреки, че сигурно ще му е неприятно на животното и ще се опитва в началото да се освободи от нея... Но е за добро.

atadar, и аз имах подобни колебания преди да кастрираме Пухчо. Беше ме страх от манипулацията, а той е мъжко и при при тях протича по-леко всичко. Но въпреки това си ме беше страх и ми беше жал за муцунката ми за това, което ще му причиня. Но е за добро, и за негово, и за ваше. Това си е мъчение за животинката. Вие защо искате бебета? Да си ги гледате вие ли? Както possessed е писала, много трудно ще им намерите дом... Трябва да се отделят от майката като станат на няколко месеца, а тогава вече не са така сладки като бебета на по месец и става още по-трудно. Иначе ми се струва, че вътрешно си взела решение да кастрация, но просто те е страх. Не отлагайте повече и я кастрирайте. Котето на съседите е разгонено и се скъсва да мяука милото. А последния път път беше разгонено преди 3-4 седмици, и.... сега пак.

# 414
  • Мнения: 5 508
Страх ме е от яката, че преди време почти се обеси, докато опитва да си махне каишката против бълхи ... Пак, че се прибрахме на време. Ама и яка ще взема, та при нужда и с двете ще стои Rage
Не знам, колко точно я е упоил. Моя я заведе, едвам я удържали докато й поставят инжекцията, та може и по-стабилно да е. Каквото и да е не е хубаво ама говедото като не разбира, че го правим за нейно добро ... Как не е като нормалните котки. Предния път имаше няколко за преглед и говорихме със стопаните на две докато чакаме. Кастрирали са ги, не са слагали ни яка, ни боди. Че и котките спокойно си стоят и чакат в клетките, а наш бяс като мъжки котарак пред женска реве - с един дълбок глас, силно, нервно ... То малкото не е така страхливо, а Сиса докато види вратата на апартамента отвън и държи всички да разберат, че не иска да излиза Angry

# 415
  • Мнения: 4 275
Ох, душичка  Hug

Покрай кастрацията Пухчо си намрази транспортната чанта. Преди като трябваше да го водя на ветеринар само я оставях пред вратата и той сам се намърдваше в нея. Е, сега вече не е така... Едвам го "натъпкваме" вътре. А може и покрай взимането на кръв за изследване да е било... Увиха го в една кърпа и ми казаха да го държа, за да може да ги боцнат. Какво ти държане  Shocked Казах, че не мога и излязох. Като си го взех после, едното му краче беше обръснато и имаше голям оток. Направо ми се скъса сърцето. Та, може и тази манипулация да го е травмирала...

Скрит текст:

# 416
  • София
  • Мнения: 8 348
яз се разминах смалко агресия, докато я пусне упойката и това беше
беше с външни конци, ама не ги е поглеждала даже
паднаха си сами накрая

# 417
  • Мнения: 1 622
Зизу, и на нашата Ая и се отвори раната на втория ден от кастрацията, та трябваше по нощите да я караме по спешност в ЦВК   ooooh!.  Зашиха я повторно, но и бяха изрязали още по краущата на ранара и разрезът беше станал по-голям, съответно шевовете повече. Сложиха й яка, стоя с нея 10 дена, след което й махнаха конците и яката. Тя не и пречеше по никакъв начин нито да яде, нито да спи, нито да ходи в тоалетната. Само в началото се буташе в стените, докато свикне с нея  Laughing Помолете да и сложат яка, че е по-сигурно. И не се шашкай (знам, че е невъзможно, ама по-спокойно) ще се оправи. И аз не съм мислила, че ще се случи да и се отвори операцията, но го преживяхме.  Hug

# 418
  • Мнения: 5 508
Да си призная сега вече паника няма, само ме е яд на нея ама ... животинка, не разбира.

# 419
  • Мнения: X
Дано Шарко и Кери се оправят и бързо да се съвземат, та и вие.
За кстрацията на котка - винаги съм била за и преди и след като кастрирах моите. Беше преди малко повече от месец и само леко си ближеха раната, но бяха с вътрешни конци и ги разсейвах, та нямахме никакви проблеми, даже с излизането от упойка. След 3 дни си бяха моите дивачки и ядяха палмите вкъщи и се катереха навякъде. От тогава нищо не се е променило ни като поведение, пак са диви като си играят и супер гальовни като ги гушкам, ни са надебеляли. Та, кастрирайте и това с едното раждане първо, е за човешко успокоение, не необходимост.

Общи условия

Активация на акаунт