Калориите броим и здравето ценим - тема 12

  • 69 242
  • 732
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 539
Аз ползвам религиозно кухненска везна. Laughing Калориите си ги смятам в кронометър-
cronometer.com

Ели, успех в начинанието! Колко си висока?

160см
Аз ползвам MyFitnessPal - приложението им за телефон, много е удобно.

# 286
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Присъединявам се и аз, имам нужда от подкрепа, да се стегна да отслабна за най-хубавия повод - сватбата. Лятото бях успяла да стигна заветните 48кг след около 10 месеца на 1200ккал (от 56кг). Сега обаче ми е много трудно отново да се върна към стриктния режим, който дори не се усетих как развалих и качих поне 4кг Sad

+1 само, цифрите са ни различни Blush
Докато ми се изготви поредния хранителен режим ще броя, това му е майката. Като Дези религиозно ползвам кухненска везна, освен това пета година пиша ежедневно кога, какво и по колко съм изяла, как съм тренирала и съм се чувствала.

Днес понеже е фаза на луната ще закуся в 8.30 с 200 грама задушен пилешки дроб, а след това вместо фреш ще изпия три протеина с 3 обезмаслени кисели млека и ще съм точно малко под 1200 калории. С 1200 калории на ден би трябвало да отслабвам по 1 кг. седмично, амин!

# 287
  • Мнения: 5 321
Аз ще гледам да се придържам към 1400 калории дневно. Закуската ми беше в 9 часа, един сандвич с домати и моцарела. който излезе 429 калории. Най-вероятно ще си направя втора закуска, защото съм втора смяна на работа и най-рано мога да хапна чак след 16:00 часа. Ще си взема готово ядене от LIDL, че с това работно време нямам време да готвя, а и сутрин съм по доктори.
Имам един въпрос. В средата на март месец мисля да даря кръв. Ще е добре ли да увелича калориите малко, за да не ми прилошее?

# 288
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз  редовен кръводарител/3 пъти за година, при максимум 4 възможни за жените/ и никога не съм увеличавала калории.Случвало ми се е да ходя да дарявам след зала и то нееднократно, защото тренирам сутрин към 06.15, а те работят от 8.

# 289
  • Мнения: 539
Гледай след самото даряване да хапнеш или да пиеш нещо сладичко. И аз редовно дарявах (по 2 пъти годишно), но последния път не ми дадоха под предтекст, че ми бил нисък Hb, което е абсурдно защото беше в норма за жена, а и това бяха най-високите измерени стойности за мен.

# 290
  • Мнения: 9 988
Привет!

Днес и утре ще съм на цитруси. Не ям плодове и ми липсваха много. Пиша го Ден 1. Искам да ги махна завинаги тези мазнини и да не ги мисля вече, просто да поддържам. Но е трудно.
Промяна ми трябва...

# 291
  • София
  • Мнения: 6 242
Привет и от мен! Отдавна не съм писала, защото и не броях калории и ме беше срам от себе си. Преместихме се, още сме и в ремонт и дооправяне на апартамента и просто много стрес и преумора ми се събра, от което ям повече, в резултат не само, че качих някое кило (+ и празничните трапези), но и нещо ме наболява черния дроб. Ходих на лекар, пусках изследвания, нищо притеснително; явно стресът и недоспиването си влияят и това е.

От неделя вечер (след като уикенда се улях с яденето на вилата) се върнах към невечерянето и от понеделник броя калории (1 000 калории на ден, минимум въглехидрати). Днес се престраших да се кача на кантара, имам 1.200 да сваля, от това дето качих декември. Не е много, но се чувствам тежка и подута, а и по принцип имам още много да свалям.
Слава Богу, болежките с черния дроб отшумяват. Забелязах също, че кафето го дразни (а как да се събудя, като си хронично недоспал и наистина преуморен?!), нес кафе + зелен чай, по-добре ми се отразява.

# 292
  • Мнения: 5 321
Аз имам въпрос. Мога ли да въведа в приложението за телефон MyFitnessPal някоя рецепта от български сайт с леки изменения?

# 293
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз си създавам свои рецепти или питаш дали директно може да се вмъкне?

# 294
  • Мнения: 539
За вмъкване не съм много сигурна, но и аз си създавам свои My foods>Create a food

# 295
  • Мнения: X
Здравейте, дами! Изчетох темата и с удоволствие установявам, че компанията е много приятна. Започнах преди 2 месеца да броя, с приложение калкулатор на калории, което ми определи 1200 кал дневно, за съжаление /най-вече мое/, водя заседнал начин на живот и разхода ми не е висок. Надхвърлях лимита само в събота и неделя, на домашната трапеза - ужас неконтролируем, но до около 1800-2000 кал. И нищо, не свалям и това си е! Много се нервирах вече, стига с тая свинщина, от 3 дни съм на 900 кал. дневно. Не е толкова невъзможно, стига да си намираш нискокалорични варианти на храна. Та, не съм се теглила още, ще го направя на 5-тия ден и дано започне да се случва нещо вече, че аман Rolling Eyes

# 296
  • София
  • Мнения: 6 242
tedka132, според мен спри изцяло въглехидратите за няколко дни, после ги въведи малко, т.е. нисковъглехидратно хранене, но без да ги махаш изцяло за постоянно. Също можеш да си разпределиш приема на калории само в 2 хранения, не толкова оскъдни, но без вечеря. Поне при мен това действа.

Също можеш да си тестваш нивата на вит.Д. Аз преди година диетувах + тренирах в къщи, записвах си какво ям и в дневник и грам не свалях. Малко да се отпуснех и качвах и буквално се депресирах. Като се появиха и други симптоми сама си платих тест за вит. Д, бях под долната граница и като започнах добавките нещата коренно се промениха. Естествено като ям качвам, но не е както преди! А като се ограничавам - свалям, миналата година свалих 10кг, целта ми е сега поне още 10 да сваля.

Други препоръчват ротационно хранене - няколко дни само протеини, после само въглехидрати, след това основно мазнини. Така организмът не влизал в застой, а и можеш да видиш кои храни как ти понасят (аз от плодове дебелея - разяждат ме, а не ме засищат).

900ккал на ден са много малко, освен ако не си само на протеини. Предполагам знаеш, че при много малко калории тялото минава в 'авариен' режим - всяка една калорийка я трупа и хем не сваляш, хем си гладна.

# 297
  • Мнения: X
Благодаря, Аня♥♥♥! Наистина се замислям да си пусна тоя вит.Д. Изследването само за него ли е или се прави комбинирано и за други показатели?
Храня се 2 пъти дневно, но са обяд и вечеря, така ми е настроен режима от край време и тая пуста вечеря не мога да я пропускам, защото се прибирам изморена, обикновено 10-11 часов работен ден  и като отпочина 30мин. и ме наляга яко глад.
Да, съгласна съм за въглехидратите, дори в малки количества, сякаш направо ми се залепят на Д-то. Минах през режима на ВМ НВХ, но не ям месо и нещо не се настроих на ВМ вълна.
Такааа, експеримента продължава, дано нацеля правилния продход, че тоя корем и г.., направо ме стресират. 65 кг съм, целта е 60. Уж не е много, но всичките 5 кг са ми около тазовата област, хаха!

# 298
  • София
  • Мнения: 6 242
Първият път си купих ваучер, беше вит. Д и ПКК. Сега наскоро като се тествах си платих само вит. Д. Не се поема от ЗК, така че виж коя лаборатория те устройва.

# 299
  • Мнения: X
Момичета, броите ли? Тъкмо се вкарах в някакъв ритъм и снощи се подхлъзнах по едно десертче... Няма ли мотивирани диетуващи, да се засрамя най-после от тази липса на самоконтрол Scream

Общи условия

Активация на акаунт