Калориите броим и здравето ценим - тема 12

  • 69 389
  • 732
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 725
Хайде и аз се впиша тук.
Аз също съм някъъде 158-159.  За кратко време от 48-49кг станах 53, поради един здравословен проблем.  И така вече почти 2 г. си ги влача. Голяма мъка е. Аз също съм тип-круша и всичко отива на бедрата ми.
Споделете, моля ви, в какво се състои храната ви с тези калории.

# 361
  • София
  • Мнения: 6 249
Споделете, моля ви, в какво се състои храната ви с тези калории.
Аз съм от тези с доста повече кг за сваляне, целта ми е 1100 ккал/ден, та за да се вмести човек в толкова се набляга много на протеиновата храна. Иначе няма как с хиляда калории и сит. Правя си всякакви вариации на яйца, извара, спанак и подобни + смути с протеин на прах.

# 362
  • Мнения: 3 342
Аз съчетавам обемни и нискокалорични храни - обикновено зеленчуци, за да се засищам съответно с по-малки количества от по-калоричните храни.

Към овесени ядки могат да се добавят настъргани тиквички или моркови например.
Към мъфини с яйца и извара - солидни количества спанак.
Към мъфини/кремчета или други десерти - варена или сурова тиква.
Към всякакви видове ястия с месо - карфиол или броколи и т.н.

# 363
  • Мнения: 25
Вчера приключих с 1200 кал. и 120 клека.
Менюто беше закуска: мляко с боровинки и малко ядки.
Обяд: същото като закуската
Следобяд: малко шоколадово барче
Вечеря:чаша бяло вино и салата броколи и домати
Днес продължавам така и с клековете също.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 12:01 от lelina50

# 364
  • София
  • Мнения: 648
Lelina50 ,ти си герой 🤗 Аз с толкова храна няма да имам сили да кихна,камо ли да клекна 😁

# 365
  • Мнения: 25
Lelina50 ,ти си герой 🤗 Аз с толкова храна няма да имам сили да кихна,камо ли да клекна 😁

Ох, Lira81 благодаря. Герой съм аз, само гледах как да изплюскам нещо за ядене, сега ще клякам да ми дойде акъла. Все пак се чувствам добре и съм мотивирана. Успех на теб и на всички. Не е лесно.Simple Smile

# 366
  • Мнения: 3 342
Лелина, сигурна ли си, че калориите са толкова? От описаното от теб като вид храни, количествата трябва да са солидни, за да достигнеш 1 200 калории. Или просто ядките са били повече? Защото на броколито, доматите и боровинките калориите са пренебрежимо малко - освен ако не са действително в солидни количества. Наистина ми стана интересно...

# 367
  • Мнения: 25
Лелина, сигурна ли си, че калориите са толкова? От описаното от теб като вид храни, количествата трябва да са солидни, за да достигнеш 1 200 калории. Или просто ядките са били повече? Защото на броколито, доматите и боровинките калориите са пренебрежимо малко - освен ако не са действително в солидни количества. Наистина ми стана интересно...

Тони, ами аз използвам фитнеспал. Живея в чужбина и си сканирам баркода на продуктa който веднага ми излиза в приложението кое по колко е, също и от кой магазин съм го купила. Водейки се по това така се храня. Хич не са солидни количествата, малки са даже.По-скоро ям гръцко пълномаслено мляко, слагам по малко мед и от там идват калориите. А и честно казано тези 1200кал са си направо мижави.

# 368
  • Мнения: 539
Здравейте момичета, присъединявам се към вас и първо ще ви споделя историята си Blush Аз започнах с броенето на калории септември 2017, заедно с ММ, когато бях 56кг (160см съм). От тогава все съм на 1200ккал и когато ги спазвам стриктно винаги свалям. Минимумът, който успях да стигна бяха 48кг през март, но като стигнах тази цел и вдигнах калориите не успях да ги задържа за повече от няколко месеца и установих, че килограмите към които искам да се стремя са 50-51. След две години постоянни сваляния и качвания на килограми се омъжих на 53кг, а месец по-късно се върнах от медения ни месец 56 Grinning Забременях и първите два месеца свалих до 50кг, от декември насам вече само качвам и сега съм 55,5. Сега съм на 1750-1800кал дневно и качвам по около половин кг седмично, надявам се да не се натрупат много килограми до юли, когато ми е терминът, защото вече започват да ми тежат.

# 369
  • Мнения: 25
Добро утро.
Вчера приключих 1204 кал.
Закуска: Мляко с мед,боровинки и ядки
Обяд: шоколадови бонбони
Вечеря: салата моркови и ябълка и чаша бяло вино
+150 клека
Ellie, мисля,че се движиш добре, все пак си бременна и калориите ти трябва да са достатъчни за теб и за плода. Мисля,че добре си се ориентирала. Няма да казвам неща от рода на да не ти пука щото трябва да ти пука,че после лошо.

Аз се чувствам чудесно,все по-мотивирана. Обичам сладичко и нямам намерение да се отказвам от него, радвам се,че мога да го включа в дневния калориен прием.

# 370
  • Мнения: 42
Успех на всички! Вчера преядох до 1566 без да тренирам ама за щастие се взимам в ръце и днес ще тренирам плюс до 1200~1300. Аз съм на 18 и попринцип не искам много да напрягам тялото си,защото все още се развивам. И целта ми е да сваля 2,5 кг до края на април така че мисля че е възможно. Радвам се като ви чета и виждам че и вие се стараете!! Да мислим за лятото и за любимия бански вместо за сладкото! Въпреки че аз всеки ден пия нещо сладко или ям. Гордея се с вас момичета!!! Heart Eyes

# 371
  • Мнения: 25
Отчет за вчера: шоколад, сирене и домати,кисело мляко с банан и лъжица мед, слата моркови и чаша бяло вино. Всичко това за деня- 1200 кал. Клекове-110.
Днес е 5-ти ден от както броя,нямам идея отслабвам ли или не.Ще се меря в понеделник
и ще кажа. Силно се надявам да не трябва да намалям калориите още,че и така си е мъка.
Къде се криете всички?

# 372
  • София
  • Мнения: 648
Аз сутринта на щрудел с много плънка и малко кора,обяд задушено пиле с гъби и праз,с малко домашен хляб,за вечеря надали ще имам сили от работа 😊 Бях добре откъм калории,ама ме почерпиха торта за рожден ден, затова се крия 😂

# 373
  • Мнения: 42
Ако се намаляват няма никой да успява да ги спазва. Аз ям по 1300 и отслабвам ама с по кг на 3 седмици попринцип. Ама си и прекалявам де. Въпреки че средно с 1200 се сваля по 0,5 килограма на седмица. Което е здравословно. Въпроса е да се свикне да се яде така . Защото ако 3 месеца ям по 1300 и след това по 1500 или 1700 смисъла се губи. Никой не трябва да се лишава и да не пада под 1000. Ако искате бързо отслабване давайте до 1000. И горете с тренировки до 300. Така май ще сваляте с по 1 кг на седмица. Въпреки че пак изглежда почти невъзможно и ще сваляте по 0,7-0,8. Просто не се насилвайте,яжте си по 1200 на ден,не се отказвайте и рано или късно ще ги свалите.

# 374
  • София
  • Мнения: 648
Днес закуска с домашен хляб и сирене,обяд кисело мляко с пчелен прашец,малко чия и ябълка /нещо свежо ми се прииска/ и за вечеря ще бъде мариновано свинско със зелена салата.
Старанието и при мен е да го превърна в постоянен начин на хранене и така килограмите да не подскачат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт