Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Калориите броим и здравето ценим - тема 12

• 45 815
  • 502
  •   1
Отговори
# 495
Ако някоя от вас е правила блат за пица от карфиол би ли ми казала рецепта.

В youtube има едни влогъри Теа Минкова и Наум Шопов. Те бяха правили блат за пица от карфиол и доста апетитно изглеждаше.... https://www.youtube.com/watch?v=VoXdE88-4eY

# 496
  • Ларнака, Кипър
В youtube има едни влогъри Теа Минкова и Наум Шопов. Те бяха правили блат за пица от карфиол и доста апетитно изглеждаше.... https://www.youtube.com/watch?v=VoXdE88-4eY

Благодаря ти! Ще я разгледам рецептата.

Аз се справям добре с калориите. От понеделник до петък съм изяла 2484 калории по-малко от препоръчаните за ден, а на чийт деня имам само 581 калории изядени над препоръчаните за деня, което ме оставя с 1903 допълнителен дефицит от този, който съм си задала. Това, което смея да отбележа е, че след всеки чийт ден желанието ми за джънк намалява. Ако предната събота изядох 6 парчета пица и десерт, тази седмица 6 парчета пица ми се опънаха. Другата събота вярвам, че ще съм още по-добре. Стъпка по стъпка към прогрес! Доволна съм!

# 497
Здравейте!

Аз също съм в клуба на следене на калории. Започнах от 1ви април и досега съм -8кг, остават ми още 5 до най-оптимистичната цел, но на всичко над 2 кг ще съм доволна. Simple Smile
 Въвеждам си калориите по индивидуален режим на Руми Илиева (1200-1500 кал), от седмица преминах на един друг на Байкова и се чувствам доста добре. Поставила съм си крайна цел до края на август да съм ги разкарала. Тренирам в домашни условия предимно с апликация и с Руми от време на време, старая се средно по 3-5 пъти седмично, но от 2 седмици съм пас и от понеделник смятам пак да вляза в редиците.

tissi, какво ползваш за следене на калории? Аз съм с MyFitnessPal, но няма анализ на препоръчително и прието. Някакво приложение или в твоя си таблица?

# 498
  • Ларнака, Кипър
Zlatence, аз използвам точно MyFitnessPal. Въвежда се стартовата дата, когато си започнал да отслабваш и теглото му, после сегашното ти тегло, килограмите, които искаш да достигнеш, пол, дата на раждане, колко спорт за колко време и какво е нивото ти на активност, също и с колко искаш да сваляш - на базата на тази информация ти задават калориите на ден - в моя случай - 1390. Като си въведеш храната във Food Diary ти изкарва и макросите, плюс захари и содиум, за които имаш ограничение. В момента гледам да се съобразявам със содиум и захар, но не обръщам много голямо внимание на макросите. По-натам ще назрее този момент.

За момента спортът ми е нулев, но от 17-ти юли започвам Клоуи Тинг - 2-седмичното предизвикателство.

# 499
За момента спортът ми е нулев, но от 17-ти юли започвам Клоуи Тинг - 2-седмичното предизвикателство.
Не я бях чувала тази Клоуи, благодаря, пробвах я днес, не беше зле, въпреки че някои неща не ми допаднаха. Аз си заплюх едно 30-дневно предизвикателство, ще видим докъде ще го докарам. Откакто се роди детето спрях да тренирам редовно и е малко сложно, тя постоянно ми се пречка като ме види да правя нещо.

# 500
  • София
... също в домашен сладолед (от замръзнал банан), кисело мляко и пр.
Би ли споделила рецепта за сладоледа? Simple Smile
На мен това ми е най-голямото изкушение лятото, мога 2 да изям спокойно един след друг, то като е жега се топи в корема и все едно нищо не съм яла (не като шоколада, примерно, друга любима храна, веднага да даде ситост). Та вчера пробвах само банан (вече замразен и пасиран), добавих малко прясно мляко, кокосово масло (за аромат) и ябълков пектин (открих, че той много добре сгъстява разни шейкове и смутита, а е много полезен за прочистване на стомаха, черния дроб, всъщност за това си го купих).
Преди правех много домашен сладолед, имам и машина, но от години не е ползвана, защото рецептите са на основата на сметана и захар; пък аз не мога 1 лъжичка само да опитам... После на вилата по време на извънредното положение пробвах разни рецепти, от типа на замразено мюсли с кисело мляко все едно, ами не е сладолед. Та съм в търсене на моята рецепта, хем да е здравословно, горе долу диетично (т.е. без бяла захар) и да мяза на сладолед.

# 501
Здравейте! Свалих 5 кг с броене на калории, но съм в застой последно време. Как да процедирам оттук натам? Моля за съвети.
Приемам по около 1250 калории на ден. Висока съм 173см и тежа 65.200кг

# 502
Здравейте! Свалих 5 кг с броене на калории, но съм в застой последно време. Как да процедирам оттук натам? Моля за съвети.
Приемам по около 1250 калории на ден. Висока съм 173см и тежа 65.200кг
В друга тема от форума дамите препоръчват да се направи един ден на по-високи калории и после връщане към режима.

Общи условия

Активация на акаунт