Колко време се съхранява разтворено АМ?

  • 9 281
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Ами и аз така изхвърлях и затова вече почнах да правя млякото само ако има нужда.Би могла да си сложиш до теб едно шише с вода гореща и като дойде време да прибавиш от кутията млякото.Тъкмо водата вече ще е станала на подходяща температура.

# 16
  • Мнения: 3 698
Спазвай това, което пише на кутията на конкретното АМ .

# 17
  • Мнения: 27 524
На Фризо 2 пише:
"приготвеното мляко може да се съхранява в хладилник не повече от 24 часа"
Това ме изненада, понеже бях чувала, че може да се дава до час след приготвянето. Аз го ползвам за кремчета и каши, изкушавам се да оставя и за другия ден, но не смея да го направя. Да не би правилото за единия час да важи само ако детето е яло вече от тази храна. В този случай може да попаднат бактерии.

Ако е пило детето веднъж, не се съхранява изобщо. Иначе аз купувам готови млека в кутийки по 250 мл и те са същите, но приготвени вече. След отварянето се съхраняват в хладилник - 24 аса на Нутрисия и Нестле и 48 часа на Данон. Така не ми се налага да хвърлям и логично е и приготвеното от нас от сухо мляко АМ, от което не е пито, да може да стои 24 часа в хладилник. Но това са предположения на база на готовите, дали е така наистина - не знам. За малко бебче - да се прави преди ядене и другото да се хвърля. За над 6 месечни - може и да не е толкова стриктно  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 259
То може до 1 час да се дава,но веднъж след 30 мин. го помирисах и... Sick. Повече от 15 мин. ако престои не го давам.

# 19
  • Мнения: 128
Ние също сме с НАН от 1 месец.Аз сам давала разтворено мляко от 3 4аса и смея да кажа 4е е нямало проблеми.Не си мисли 4е сам си правила експерименти при нас педиатърката която е в родилно отделние ми каза 4е мога да давам мляко разтворено преди два дни стига да е било на студено и вярваими аз видях как в родилно дават на бебето ми такова мляко.Незнам ти си прави изводи но аз сам давала до 3 4аса не пове4е.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз когато бях в родилния дом първите два дни нямах кърма и ми даваха АМ. Последното мляко го получавах в 24ч. и ми даваха още едно шише евентуално ако през нощтта се събуди и плаче да му го дам. Не ми позволяваха да ги безпокоя посред нощ, така че съм съхранявала цяла нощ разтворено АМ(добре, че се сетих да го сложа в хладилника). Това е практика в нашата болница и то позволена от всичките мед сестри, акушерки и детски лекари.

# 21
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
1 час след разтварянето ,пише го на опаковката

# 22
  • Мнения: 8 505
Давам го до 30мин след приготвянето,остане ли повече-изхвърлям.Иначе да-на някои кутии пише 1 час,но не се съобразявам с това.

# 23
Ние също сме на NAN 1. Винаги съм го давала до един час след като го приготвя. На кутията пише: Хранете незабавно. Не съхранявайте остатъка.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 145
Зависи от млякото. На някои от продаваните в БГ млека пише да се дават до 1 час след приготвяне, на други да се дават незабавно, трети при моментните горещини се вмирисват ужасно - особено ако шишето е оставено на пряка слънчева светлина. В разни чуждестранни книги за бебета съм гледала инструкции, как да си приготвиш 5 шишета с мляко от сутринта и да си ги държиш в хладилника плътно затворени, а на вечерта да си извариш 5-те шишета наведнъж. На Фризо 3 също пише, че може до 24часа да се съхранява приготвено в хладилник.

Най-общо с по-малко бебе не отлагай даването на приготвено мляко, а с по-голямо ако се наложи да изчакаш души и опитвай преди това.

# 25
  • Мнения: 356
1 час след разтварянето ,пише го на опаковката

       Когато моето детенце беше бебе, давах му млякото до 1 час след приготвянето му.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В Майчин дом ги съхраняват почти цяла нощ на стайна температура.

# 27
  • Мнения: 180
до 1 час на стайна температура, иначе в хладилник може до 24 часа

Общи условия

Активация на акаунт