Не знам как да процедирам при неспазване на уговорка

  • 6 155
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте. Не съм очаквала някога да пиша по тези тема, но ето че и това се случва! Живота не може никак да ме изненада. Имам приятел, с който живеем на семейни начела над 5 години. Нещата при нас се развиха много бързо и заживяхме заедно още от началото на нашата връзка. След година-две исках да го напусна, но седнахме и се разбрахме да живеем заедно до края на дните си, а всеки да се вижда с когото си иска, ако въобще иска. Съгласих се, защото не виждах смисъл да започвам нещо ново и да се разочаровам отново и отново, след като мога да си живея така спокойно. НО!- прибрах се от командировка и намерих бележки, че е давал пари на някакво момиче от месеци. Питах го коя е и той явно не се е усетил от къде мога да знам въобще за съществуването й, защото нито се следим - нито ме и интересува. Прибра се разреван, били се запознали преди 2 месеца, много се влюбили, тя му искала пари на заем, той и бил давал, но се бил СЕТИЛ, че много ме обича, не искал да се разделяме (явно тя го е карала)... Тук идва момента, че това за мен е нарушаване до някаква степен на нашата уговорка (след като е обмисляна раздяла), но надали той смее, защото над 90% от нещата са закупени с мои пари, които разбира се, че ще си ги взема. Имам финансовата независимост, имам и къде да отида, ако реша да си тръгна НА МОМЕНТА. От моето заминаване само той губи - първо, защото винаги съм била щедра и съм му купувала куп неща (на мое име, разбира се) като започнем от лаптоп за 6500лв, айфони, таблети, скенери за по 900лв и тн и тн и тн, второ - не се знае как ще реагира момичето, след като разбере, че първо луксозното му возило не е негово (служебно е) и второ хубавия му дом и доброто финансово състояние не отговарят на това, което й е говорил и показвал (тук не става дума, че аз съм милионерка, но 2 добри заплати са много повече пари отколкото 1 заплата, защото надали девойчето работи, след като му е искала пари за наем и сметки, а така той ще трябва да поеме освен нейните сметки, и изцяло нашите, които остават на негов гръб). Отделно майка му почина преди няколко месеца, сега баща му е много болен - винаги съм била до тях и съм ги подкрепяла (най-вече финансово), цялото семейство ме обожава и ми звънят постояно. Вече не смея да вдигна на сестра му, защото имат достатъчно проблеми в семейството, за да ги занимавам и с нашите. А той е от дълбоката провинция и при тях нещата стоят много по-различно, и не биха разбрали нашата уговорка като цяло. Не знам как да процедирам - да му простя (не за изневяра, а за това, че си е мислел за раздяла) и да остана с него ИЛИ да си събера нещата и да звънна на такси...

# 1
  • Мнения: 2 523
Така като те чета, си си купила мъж ... жалко.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Направо паднах. Не знаех, че съществуват и такива връзки. Значи вие нямате ангажименти един към друг, а ти на всичко отгоре наливаш пари в него до безкрай. Човекът е напипал златната мина и го знае. Как да не реве, че може да му се изплъзнеш...

Точно го е купила.

# 3
  • Мнения: 2 838
Звучи ужасно.

# 4
  • Мнения: 5
Не разбирайте така нещата. Той е по-възрастен от мен с 15 години. Не сме се събрали, защото съм купувала неща. Купувам неща, защото така съм решила и когато съм го решила. Никой не е очаквал или задължавал да наливам пари, в който и да е било.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Става още по-зле.

Не сте се събрали заради това, но той определено седи сега с теб точно заради това.

# 6
  • Мнения: 621
А може ли да уточниш какво друго включва/изключва вашата уговорка? Понеже казваш, че единствената причина да обмисляш някакви неща в момента, е фактът, че той бил помислил за раздяла, ама говориш и за пари, покупки, роднини и т.н. Rolling Eyes
И друг въпрос - след като от твоето заминаване само той губи, стана ми интересно ти какво точно печелиш от тези отношения, за да стоиш?

# 7
  • София
  • Мнения: 5 726
На въпроса ти,извикай си такси.
Показваш финансова независимост,нямате деца,издържаш го. Явно много го обичаш,но то и това ще е до време. За какво изобщо живееш с него,след като  и уговорката е нарушил.

# 8
  • Мнения: 1 224
Днес ще съм лоша. Бих си тръгнала бих обрала лаптопи,айфони,количката и дебитните картите  бих искала да видя на госпижичката изражението като види,че нито по аифонче и се обаждат,нито с кола е взимат,нито за сметки ще има.Misc Gun

# 9
  • Мнения: 621
Явно много го обичаш,но то и това ще е до време. .

Къде е тази обич? Тя още преди години е искала да го зареже, отделно е свободна според уговорката да се среща с други мъже.

# 10
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Отдавна не бях чела, нещо толкова грозно. 😮
Авторке, остави го човека да загуби, плийз.

# 11
  • Мнения: 5
Остнахме заедно след като любовта ми към него изстина, защото се разбрахме, че е хубаво да имаме някой, с който да минаваме заедно през живота. Не мога да се оплача - върши и поема изцяло мъжките задължения. Добре ми е, не ме занимава с глупости. Мисля да напусна, защото нямам намерение да чакам докато той реши така да се развият нещата. По принцип нямам нужда от мъже и не виждам полза много от тях.
Много ясно, че ще говоря за пари, покупки и роднини, защото това са нещата от живота. Като съм се обвързала с него и съм решила да се познавам със семейството му, да поддържаме някаква връзка с тях, която в последните месеци е всекидневна... Парите винаги играят роля - надали девойчето ще го кара да се разделим, ако е на ясно, че хубавите му нещица заминават с мен, а той остава без достатъчни финанси за хубав живот и ще трябва и квартира да сменя, за да може да поема изцяло всички сметки и да си живее що годе добре. Аз ако си тръгвам, прибирам всичко, което съм купила. Той трябва да се радва, че няма да прибера и дрехите, които са лично от мен купувани за него!

# 12
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Тръгни си, за какво ти е щом от мъж нямаш принципна нужда?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
По-добре дари парите за някоя смислена кауза, ще направиш добро.
Ако толкова ти е мерак да отглеждаш някого, има деца без родители, животни без дом....

# 14
  • Мнения: 5
Нали за това е темата- да видя на къде се връти света, понеже аз съм крайно студена, педантична, бих казала до голяма степен темерут. Наистина не съм очаквала някога да коментирам по темата, нито и да се налага да се допитвам до '' топли хора'', да прочета тяхното мнение, да видя дали не преигравам...

Общи условия

Активация на акаунт