Търсене на дом за куче, от къде да започнем?

  • 1 449
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 367
Момичета, ще дам малко предистория. Преди 3-4 години баба ми спаси едно кученце от улицата. Някой го беше изхвърлил в коша за боклук. Тя го гледаше в двора на къщата си и бяха големи “дружки”. Баба ми за жалост почина преди няколко месеца. Нейна съседка предложи да се грижи за кучо, но сега жената звъни и ни моли да му потърсим друг дом, защото ще се мести при децата си в града.
Кучо е много едър и никога не е живял в апартамент. Но и никога не е бил връзван на синджир.
Моля, споделете сайт или място където можем да потърсим нов дом за животинката? Има ли организация, към която може да се обърнем?

# 1
  • София, България
  • Мнения: 812
Най-добрият вариант според мен е да влезете в група на Фейсбук за кучета , които са с много членове и да напишете Ваш пост със снимка на кучо и малко информация за него. Любителите на животинките няма да оставят нещата така, ами ще споделят публикацията Ви със своите приятели и така евентуално кучето би намерил свои нови любящи стопани, които да му дават цялата си любов.

# 2
  • Мнения: 2 049
Защо не помилите дамата да разпита другите съседи? Щом кучето е живяло 4 години сред тях, може би някой от тях ще изяви желание да го вземе - за компания и за "охрана". Много възрастни хора са сами из селата и компанията, дори на животно, е добре дошла...

# 3
  • Мнения: 5 367
Arrival, ще разпитаме. Ще разпитам и в нашия квартал Дъбрава, където са само къщи.
Проблемът е, че в повечето дворове вече има кучета. Или хората искат малко кученце. Но определено ще проверим и тази опция.

ПС: Тепърва почваме търсенето. Жената каза, че поне още 2-3 месеца ще си е в къщата.

Общи условия

Активация на акаунт