За момченцата и момичешките играчки

  • 8 542
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 262
Поводът, по който пиша тази тема е, че вчера ни дойде на гости едно съседско момченце. Играеха си в стаята на дъщеря ми и по едно време се появиха в хола да танцуват. Прелестни бяха, дъщеря ми с рокля, малкият по анцунг.  Явно естетически са се усетили и след малко и той се преоблече с една нейна рокля. Адски сладки бяха! На следващото преобличане  той беше вече с една нейна черна официална жилетчица, която му беше по мярка, все едно от костюм за вечерни танци. Обаче се замислих - ако го беше видял баща му с роклята, горкото дете щеше да отнесе сума викове как може така. Като го знам как се пали нищо чудно и някой шамар да му забърше. А то, реално искаше да е в тон с моята дъщеря и понеже у дома нямаме момчешки дрешки  си нахлузил една рокля.
Ама я иди го обясни на таткото. Моя приятелка разказваше как на детската площадка 2-годишно момченце взело кукла на другарчето-момиченцето. Бащата се разкрещял и т.н. И от какъв зор? Моята дъщеря си има няколко колички и от време на време си играе с тях и не мога да си представя да ѝ изтръгна количката от ръката, щото била момчешка играчка. Особено пък докато децата са малки, според мен те пък изобщо не правят разлика.
А конкретното момченце лятото прави разни дрифтове с колело, тротинетки, ходи на футбол, тоест абсолютно мъжки работи.
Та, вие как мислите - задължително ли е, ако едно момченце някой път в играта вземе кукла или си сложи рокличка, щото няма друго, или пък момиченце, което си играе с колички или пистолети (аз лично и да имам момче такава играчка няма да влезе в къщата ми, но това е мое мнение), то това ще обърка половата им ориентация (после си говорихме с майката на съседчето и бащата е точно от този тип)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 645
Аз съм отраснала с момчета - приятелите на брат ми, защото бях по-малка и той ме кълнеше все с него. Не съм си играла с кукли, а с пистолети и роботи. Ориентацията си ми е добре Grinning. Това са глупостите на родителите. Имам съседка с момченце на възрастта на дъщеря ми (1г) и бащата не дава да му се облече нещо, което има дори различен шев от кафяво и синьо. Да не говорим пък да вземе някоя дрункалка на дъщеря ми, защото му изглежда различна. Явно бащите така си показват "мъжеството".

# 2
  • Испания
  • Мнения: 37 503

Та, вие как мислите - задължително ли е, ако едно момченце някой път в играта вземе кукла или си сложи рокличка, щото няма друго, или пък момиченце, което си играе с колички или пистолети (аз лично и да имам момче такава играчка няма да влезе в къщата ми, но това е мое мнение), то това ще обърка половата им ориентация (после си говорихме с майката на съседчето и бащата е точно от този тип)

Не, не мисля. Играчките не могат да объркат половата ориентация. Но половата ориентация може да е предпоставка за избора на играчки и дрехи.

Прелестни бяха, дъщеря ми с рокля, малкият по анцунг.  Явно естетически са се усетили и след малко и той се преоблече с една нейна рокля. Адски сладки бяха!

И как се усетиха естетически?

Странно ми се стори. Усетили се естетически: тя - с рокля, той - по анцунг, след това и той сложил рокля.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 106
Скрит текст:

Та, вие как мислите - задължително ли е, ако едно момченце някой път в играта вземе кукла или си сложи рокличка, щото няма друго, или пък момиченце, което си играе с колички или пистолети (аз лично и да имам момче такава играчка няма да влезе в къщата ми, но това е мое мнение), то това ще обърка половата им ориентация (после си говорихме с майката на съседчето и бащата е точно от този тип)

Не, не мисля
. Играчките не могат да объркат половата ориентация. Но половата ориентация може да е предпоставка за избора на играчки и дрехи.

Скрит текст:
Прелестни бяха, дъщеря ми с рокля, малкият по анцунг.  Явно естетически са се усетили и след малко и той се преоблече с една нейна рокля. Адски сладки бяха!

И как се усетиха естетически?

Странно ми се стори. Усетили се естетически: тя - с рокля, той - по анцунг, след това и той сложил рокля.
И аз съм на това мнение.

Момче в рокля хич не ми е "сладко, прелестно" и т.н.  Бих реагирала отрицателно, ако видя сина ми така.

# 4
  • Мнения: X
Не мисля, че има значение.Не и в масовия случай....
Големият ми син като тръгна на ясли, искаше да ходи най-вече заради куклите (добре че бяха те, та супер лесно свикна и спря да плаче).....просто не бяхме му купували такива и му беше супер интересно да играе с тях.
Вече е на почти 29, живее с приятелката си.

# 5
  • Мнения: X
Има разлика между това от време на време момченце да играе с кукли и да ги предпочита системно. Ако е второто, може и да е индикатор за определена сексуална ориентация, но не само по себе си, а като част от още други изявени индикатори.

# 6
  • Мнения: 8 905
Да се прояви интерес към играчките на дете от другия пол ми се струва нормално.

Но не мога да приема за нормално момченце, преоблечено в рокля..... Дъщеря ми е играла с момчета и не се е случвало подобно преобличане...

# 7
  • Nice
  • Мнения: 946
Според мои наблюдения, момченцата които предпочитат кукли са много по-малко толерирани от момиченца които си играят с колички.
С мен съм сравнявала защото като малка си бях чисто момче, обличах се с момчешки дрехи, мразех поли и рокли, имах къса прическа и играех само с колички и разни момчешки играчки. И си вървях мъжкарана до завършването на гимназия.
Никой не ми се е карал що съм такава.

Докато имах приятелче което играеше с Барби и Кен, обичаше и да бута колички с бебета и отнасяше много шамари ако техните го видеха.
Тъй, че за повечето родители момиче мъжкарана е ок, момче играещо с кукли е потрес.

Аз не бих се притеснила ако детето ми е сложило един път някаква си рокля. Не виждам проблем ако е единичен случай. Само по себе си това не е индикация за сексуална ориентация. Това са просто игри, а родителите прекалено се вглеждат.
Все пак момченцето не иска всеки ден да е с пола или рокля и да играе само с момичешки розови играчки

# 8
  • София
  • Мнения: 4 262
Естествено, че е еднократно. Десетки пъти детето е идвало на гости - просто дъщеря ми докопала от гардероба една бална рокля, която бяха купила от втора употреба и е като принцеса (даже не е обличана), а момченцето беше по анцунг. Думата прелестни беше за танцуването им. Невероятно сладури бяха! Та вторият път то явно е искало да е в тон с нея и затова. След което се появиха трети път - той с долнище на анцунга си, а нагоре сложили една жилетчица (тоест осъзнало е, че не му е ок). Определено беше еднократно, аз си спомнях, че вечно бях навън с момчетата и играех футбол. И бях по-добра от някои момчета, сериозно. Ама и аз не съм си сменяла ориентацията, де Simple Smile Майка му даже после разказа, че веднъж купували детски слънчеви очила, обаче на рамката имало цветенце - нашият заявил, че са момичешки и не ги щял. Питането ми по-скоро беше защо според вас тези неща не се приемат нормално, аз лично не бих се впечатлила или ако 2-годишното ми момченце си вземе на площадката кукла. И защо мъжете буквално откачат като видят такива неща.

Последна редакция: пн, 08 яну 2018, 10:24 от Светулчица

# 9
  • Мнения: X
Мъжете откачат заради страха точно техният син да не се окаже педал. Но не мисля, че нормален мъж, който има интелект поне малко повече от питекантроп, би откачил, ако синът му инцидентно поиграе с кукла или, както в твоя случай, се преоблече в рокля заради игра. Ако е системно, е друга работа.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 416
Нищо лошо не виждам децата да играят с играчки, характерни за другия пол. Дъщеря ми има една кутия с колички, камиончета, самолет, имаше и хеликоптер (падна й се от Зайо Байо), който обожаваше, но се счупи от много игра. За сравнение има тройно повече кукли, детска кухня, замък с понита, бебешка количка за кукли и т.н. момичешки играчки. Но никога не съм смятала за нередно, че има момчешки играчки. Някои продавачки, които знаят, че имам момиче са ме питали защо купувам камионче например. Ами детето е поискало камионче и аз му купувам, нищо фатално. Нима няма жени шофьори? Даже гледах репортаж за жена, която кара ТИР и с това издържа семейството си от години (вдовица).  В голяма част от хората все още живеят предразсъдъци, а това според мен е тъжно предвид в кой век живеем.

И да, не мисля, че е фатално момче да облече рокля по време на игра, колкото за играта и за шегата дори. Стига да не предпочита да облича рокли и извън въпросната игра.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 645
Това, че ние определяме играчките като момичешки и момчешки, не значи, че и те го правят. За тях са просто играчки.
Относно преобличането с рокля, принципно не е много нормално, но липсата на друго може да е причината

# 12
  • Мнения: 1 474
Според мен такива преобличания и играене с кукли, ресрективно камиончета, няма как да се отразят на сексуалната ориентация на детето. По-скоро си го обяснявам с типичното детско любопитство и подражаване. Брат ми, когато беше на 4г., го бяхме заварили с моя рокля и омазан с червилото на майка ми - ситуацията се прие с хумор, даже е увековечен на снимка. Абсолютно хетеро е. Отделно имам едно приятелче, с което отново на 4-5г. бяхме решили в рамките на игра да си сменим дрехите - аз с анцуга му, той с рокля, чорапогащник и чанта. Родителите ни се посмяха и ни снимаха, а впоследствие ни стана нещо като традиция да си разменяме дрехите за снимка в различните възрасти - колкото да се посмеем. Simple Smile И разбира се изобщо не ни е повлияло по никакъв начин това разменяне на роли.
Тази агресия от страна на родители на момченца, играещи с кукли, е абсолютно неоправдана. Най-много детето да започне да се крие, да му се вмени чувство на вина, че прави нещо страшно нередно, и да изгуби доверие в родителя си. Обаче смятам, че проблемът им най-вече е какво ще си помислят другите на площадката, отколкото самата ориентация на детето.

# 13
  • Nice
  • Мнения: 946
Но никога не съм смятала за нередно, че има момчешки играчки.


Именно. Но ако момченце поиска примерно барби от магазина за играчки и настава паника.

Момичето и да се окаже мъжкарана или лесбийка някой ден, еми всичко е ок. Даже някои момиченца ги толерират да се държат по-мъжки.
Момче гей обаче е недопустимо за повечето родители.

Последна редакция: пн, 08 яну 2018, 13:38 от nikaia

# 14
  • Мнения: 46 434
За мен няма момичешки и момчешки играчки.
Какво като си играе на татко с кукла или бута количка. Като порасне гейско ли е да си гледа собственото дете?
Както и момиче да си играе с колички, повечето жени са шофьори и това не ги прави обратни.

Момченцето на приятели беше маниаче на теми гуми и колела, де що имаше играчка с такива трябваше да е в ръцете му. И в един момент ревна за количка за кукли, защото му беше най-удобна за бутане с голяма скорост. Ами купиха му, родителите нямаха никакви предразсъдъци. Вече е голям, не е гей Sunglasses

За дрехите - в случая говорим за маскарад. Не за дете, което целенасочено в ежедневието иска да изглежда външно като такова от другия пол.

От друга страна, ако се окаже гей - какво? Като не му дават желаните играчки ще се "излекува"? Друг път.

Последна редакция: пн, 08 яну 2018, 15:09 от Не се сърди, човече

# 15
  • Мнения: 1 782
Децата са социално безполови (не че нямат пол) и самите те не се идентифицират с пола си. Те усещат, че има 2 пола , но нямат стереотипите за тях, които по-късно им насаждат от външната среда.
Моят мъж като малък си е играел с кукли - не е гей, с типично мъжка според стереотипите работа и с типично мъжко (пак според стереотипите) хоби. Излиза си по мъжки, по-силен е от мен , малко повече печели от мен , има деца ... Това че някога си е играел на кукли не е повлияло на сексуалната му ориентация.

# 16
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Те ето тези бащи също пердашат жените си, защото са родили момичета - пълна неграмотност и простота. Момченцето, ако е родено с алтернативни наклонности, НЕобличането на рокли няма да го "оправи".

Мъжът ми като малък е имал кухня и кукла, на която е готвел. Е, порастнал човекът страхотен кулинар - аз манджа вкъщи не пипвам, той готви за семейството. Също така се грижи за бебето ни наравно с мен - тя е неговата кукла принцеса...а аз оня ден й купих цял комплект коли и камиони...ужас.

# 17
  • Мнения: 8 888
Синът ми е на почти три години, има количка и кукла, не от сестра си, а специално негови. Че няма само момичетата да стават родители (майки), нали и момчетата ще стават бащи.
Харесва и с рокля да се облича, според мен изобщо не разбира, че това е момичешко, казва "тази рокля е красива", ами да, наистина е красива.
Кой определя кое е за момиче и кое за момче. Хората с предразсъдъци ли?

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Дъщеря ми беше много възмутена, когато от близкото магазинче умишлено си беше купила Зайо Байо с играчка за момче (по-хубави били, твърди тя) и продавачката й казала: "ОбъркАла си се, т'ва не е за момиче!" Angry

# 19
  • София
  • Мнения: 861
От друга страна, ако се окаже гей - какво? Като не му дават желаните играчки ще се "излекува"? Друг път.
На същото мнение съм.

Бих дала на децата си каквато играчка искат, бих ги насърчила да следват интересите си, дори да не са типични за пола им, и да обичат и да бъдат с когото ги влече. На мен ми е важно само да имам щастливо и здраво дете вкъщи. Всичко останало преживявам с лекота.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
На площадката един татко се беше развикал на сина си-7г.защо бутал количка с кукла.Обаче  детето му каза,,Ами ти как разхождаш сестра ми?,,.Сестричката-бебе на 5-6 месеца.
От тогава таткото си мълчи.
Децата играят на семейство. Момче и момиче бутат колички с кукли и готвят.
Друг път играят само с коли и камиони ,но пак всички заедно.
Няма значение с какви играчки играят.
Но не бих позволила на момче да облича рокли.

# 21
  • Мнения: 9 865
Аз си признавам, увредена съм частично от поляризираните схващания. Колкото и да си мисля, че съм широкоскроена, не съм баш.
Например, трудно ще купя на сина си точно Барби (ако имах дъщеря също щях да имам проблем точно с тази кукла, смятам я за вредна, както и не бих купила на сина си имитация на калашник или револвер... може би, че не ми е дошло до главата още). Но да, бих купила някаква кукла, тип бебе, за която да се грижи, ако иска; бих купила сервиз/готварски неща/кухня/пералня и там всякаквите боклучки, ако поиска, количка за бебето също бих, всякакви "женски" играчки по-скоро бих взела, защото "женските" са всъщност най-често домакински, а аз не вярвам, че домакинството е ексклузивно за жените...
Нооо не бих го насърчавала да облича рокли и принцески неща с панделки, сега, ако го влече неистово, няма да го напердаша и да го засрамя; Разбира се, забрана и караница нито ще промени нечия сексуална ориентация, нито нищо, най-много детето да се потисне и да се засрами, което вече е проблем в общуването с родителите, но определено не бих стимулирала такива желания (за женски труфила) у сина си, както сега е модерно напр. в холивуд момчета с принцески рокли в супера, някак си... мдам, не мога, не съм толкоз широкоскроена.

В цитирания от авторката случай по-скоро не виждам проблем, ако е тенденция и детето има подчертан интерес е едно, инцидентно "маскиране" е друго. Или поне аз възприемам така контекста.

# 22
  • Мнения: X
Мдаа, спомних си как, когато дъщеря ми беше на 4-5 години и поиска да ѝ купя играчка прахосмукачка, ѝ отказах най-категорично.

# 23
  • Canada
  • Мнения: 649
Като бяхме малки, доста дълго време обичахме с брат ми да играем ужким сме 2 сестри. Съответно него го обличахме с женски дрехи, той говореше с по-женски глас, бяхме му измислили момичешко име и т.н. Родителите ни никога не са ни се карали, но след известно време, майка ми помоли да спрем с тази игра.

Брат ми си е абсолютно хетеросексуален, а аз съм на мнение, че игрите/играчките не могат да объркат детето по отношение на половата му ориентация или да я променят.

Всички знаем, че децата имат огромно въображение и чрез игрите се развиват и опознават света. Нашите предразсъдъци и страхове са това, което ги спира и им пречи.

# 24
  • Мнения: 2 532
Вкъщи имаме и момче, и номиче. Изобщо не ограничавам дали малката ще играе с колите на батко си или той с нейните кукли. Като по-малък имаше период, в който играеше на ресторант - тогава се оборудвахме с всякакви сервизи и комплекти за готвене.
Вчера ровят със сестра си по шкафовете на баба им. Изкараха някакви ролки за коса и взеха да играят с тях. В същото време влиза баща им и пита "А, това същите ролки, с които си играехме и ние ли са? Явно не са китайски 😂" Та...и той е играл навремето с женски неща.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 199
У нас преди да се роди малкия идваха едни момченца и големия много обичаше да преоблича куклите на дъщеря ми. Тя пък хич не се интересуваше от тях през повечето време.
Малкия сега си играе предимно с Лего, но там има всичко от живота - мъже, жени, даже бебе, летище, ресторант, чаши, чинии, наскоро направи тоалетна, абе каквото ти дойде на акъла.

# 26
  • Мнения: 36 187
Не смятам, че обличането на момичешки дрехи или играенето с кукли могат да повлияят по някакъв начин.
"Обратните" заложби са по рождение, не се научават или придобиват, нито пък детето може да се възпита да не бъде гей, ако е.

# 27
  • Мнения: 2 328
Имам момче и момиче,играят си с всички играчки(кухни,бебета с колички с всичките им аксесоари,камиончета,конструктури,но не си менкат рокли.Това не бих го позволила.Случвало се е покрай "хобито" на малката да вади обувки и да се обува,баткото да потропа с токчета,но не ми е ок и му казвам,че токчетата са за мамите.

# 28
  • Мнения: 180
Моя син също има кукла. Купих му пишкаща кукла бебе със синьо костюмче, за да го науча да пишка на гърне. Сега си играе с него, храни го, слага го да спи, дава му лекарства. Изживява се като батко на бебето и се грижи за него. Не намирам нищо лошо. От време на време се прави че готви. Иначе имаме 1000000000 коли и си играе предимно с тях.

# 29
  • Австрия
  • Мнения: 2 299
Но ако момченце поиска примерно барби от магазина за играчки и настава паника.

В паника няма да изпадна, но определено ще го обвиня в лош вкус, особено, ако е блондинка*
И ще откажа. Както и ако си поиска оръжие играчка. Не че не отказвам, като си иска колички, но причината е друга (твърде много има).

Спомням си миналата година, беше заформил синковецът доста дълга коса. Реших да му направя снимка (преди да го подстрижа) подобна на една моя на същата възраст. Заради приликата ни и заради баба му, като закачка към нея. Е, голямо увещаване, обяснения, че и на пазарлъци го обърнахме.. за какво?! - за две опашки с панделки, които даже не бяха истински, а две големи, меки като кадифе, ароматни червени рози. Ако ставаше въпрос за рокля - по никакъв начин нямаше да успея. Но малкият е вече достатъчно голям и дели на момичешки и момчешки неща.. Иначе като цяло съм на твърдото мнение, че сексуалната ориентация е вродена, не се придобива, развива, научава.

*С извинение към всички блондинки. Но, предполагам, се сещате какво имам в предвид и кой е визирания от мен тип дами, чийто символ се явява Барби...

# 30
  • Мнения: 46 434
...и му казвам,че токчетата са за мамите.
Каква ирония обаче - токчетата са измислени именно за мъжете и тогава сигурно са им обяснявали обратното Grin
https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/5213425

# 31
  • Nice
  • Мнения: 946
Е сега, защо тази дискриминация? Laughing Бейби Борн може, Барби не може Smile

Ставала съм свидетел на тръшкащо се момченце. Ясно се разбра, че искат да му купят Барби ветеринарен лекар с кученце, а майката почервеняла от срам и от яд, и го измъкна набързо от магазина.
Не знам, ако детето много го иска предполагам, че бих му купила. Друга тема е, че е лош вкус, дете на 3-4 годинки какво ти разбира от вкус. То вижда само едно- играчка.

Сега да иска да му купят рокля на принцеса е друг въпрос. Покрай замръзналото кралство и Елза бяха излезли клипчета из интернет на момченца, пеещи Let it go в синята рокля. Дано да са заети от услужливо сестриче или приятелка Stuck Out Tongue Winking Eye

# 32
  • Мнения: 9 865
Като споменахме токчетата, то  в доста култури мъжете носят дрехи подобни на рокли и полички, ами освен да се огледам да поръчам няклко роклички дорде са намаления. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 36 187
На мен въобще не ми правят впечатление полите на мъже и не бих се възмутила от момченце в пола - ами ако е гледал "Самурай Джак" или "Смело сърце" или нещо такова и се е вдъхновил от там?..

# 34
  • Мнения: 2 424
Синът ми има розов спален чувал... Не е по негов избор, той е на година и седем месеца. Просто бяха свършили сините или полово неутралните цветове и си поръчах розов.
Все ми е тая дали детето ще се окаже гей или там каквото си иска да се оказва, стига да е здраво и щастливо.
В парка имаше момченце буташе количка с кукли. Ако моето иска количка с кукли ще я получи. Какво, да не би татко му да не буташе неговата количка като беше малък? Даже по-добре децата от малки да се научават, че гледането на потомство е семейно занимание, а не - момиченцата бутат количката, момченцата не.

# 35
  • Мнения: 2 424
И нещо за роклите: из текста на песента от днес имам вече нови панталонки  ... „ще захвърля всички рокли на тавана да не хрумне някога на мама пак да ме направи галено  момиче.” Навремето всички малки деца са носели рокли в периода на захвърляне на пеленките, защото роклята се цапа по—малко ако стане инцидент.Никой не е мислил дали не си „уврежда” детето така и явно не са ги увредили.Така че караме го спокойно и това е.

# 36
  • Мнения: 8 888
Нали ви казах, всичко опира до предразсъдъците.

# 37
  • Мнения: 9 276
Имам близнаци момче и момиче, които скоро ще навършат 2 години. Естествено играчките им са общи кукли, колички, топки, книжки, пъзели и т.н. И през ум не би ми минало да изтръгна кукла от ръцете на сина ми или камионче от ръцете на дъщеря ми. На тях им е интересно всичко ново, независимо какво е, опитват да играят с всичко. Разбира се проявяват предпочитания, синът ми изглежда по привлечен от количките, а дъщеря ми от куклите. Но най-голяма борба пада за книжките с картинки и на двамата са им любими.

# 38
  • Мнения: 9 553
...Като го знам как се пали нищо чудно и някой шамар да му забърше....

Това е най-притеснителната част от поста ти!
Ненавиждам подобни неандерталци!

Нищо му няма на детето. Забавлявало се е от душа.
Има толкова много мъже-актьори, които обличат рокли за роли в киното или театъра. За шотландците полата е традиция, а принц Джордж VII го кръстиха в разкошна "рокля". Wink

Моето момиче е на 1.6г. Има самосвал и вози едно мече в него. А и розово ферари има. Grinning

# 39
  • Мнения: 5 047
Аз цял живот съм си играла само с колички.Обожавах ги и мразех куклите.
Не мога да си представя дори да докосна жена сега.Определено си обичам мъжете Stuck Out Tongue
За жена е по-нормално да е мъжкарана.
Момче да си играе с кукли също го приемам.Но да облича рокли(макар и еднократно) ми се струва нередно.
А може пък на шега да го е направило ,да се посмеете Simple Smile
Не бих се притеснявала от един случай,но със сигурност ще следя за други такива прояви.
Въпреки че това си е заложено,няма какво да се направи,дори да се знае със сигурност за ориентацията на едно дете.
Най много да се подтисне.Както се казва-срещу природата си не можеш да вървиш.
Имам братовчеди близнаци.Единия е гей,другия не е,има жена и дете.
Това си е заложено.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Имам познати дете, на възрастта на сина ми (11),бяха в един клас, та майка му ползваше дрехите на по - Голямата си Дъщеря, докато беше дете (розови дрешки, обувки, момичешки играчки). Не знам дали това е причината, но това момченце от 1 клас прави забележки на майка си как се облича, играе само с момичета, вкъщи обува обувки на висок ток, когато бяха на зелено училище, всички  му се подиграва ха, защото бил с розов халат и Розова хавлии, а в училище си носеше да си играе с розови понита и кукли. Все още не знам това означава ли, че ще бъде гей като стане голям, но да, мен това би ме притеснило.  За веднъж-дваж, когато детето е малко, то не се е определило полово и е нормално да си играе с всякакви играчки, както и да експериментира с женски дрехи. Нищо не би ме притвснило, но когато е в размери, за които казах, да, щях да се чудя. Но, все пак, не е болка за умиране, и обратните са хора като всички.

# 41
  • София
  • Мнения: 38 199
Между другото, аз мразя момичешко розаво и лилаво от край време. Даже май аз не съм купувала такива дрехи. Помня един розов анцунг, но той беше подарък. Като малка дъщеря ми ходеше с изчистени дънки и червен суичер и даже я бъркаха с момче.

# 42
  • Мнения: 36 187
В някои държави (например Индия) розовото и червеното са традиционно мъжки цветове.

# 43
  • Мнения: 46 434
Не разбрах в рокли, поли и балеринки ли го е обличала?
Защото ако е просто с розово не виждам никаква връзка. Розовата и лилавата риза са класическа част от мъжко облекло с костюм, и по света, и у нас.
А с кого общува в училище не е много показателно. Дъщеря ми също само с момчетата в класа се движи.
Хитрец е малкият, така се ловят гаджета Grin

# 44
  • Мнения: 36 187
А пък синът на едни хора, които ми бяха съседи преди години, влизал във фейсбук профила на майка си и се преструвал на нея - това беше докато е бил тийнейджър...Опитвал се да води чисто женски разговори, а тя като разбрала доста се ядосала...Него не са го обличали в розово, отвътре си му идва. Чух от някъде, че в момента учи хореография.

# 45
  • Мнения: 4 409
Е какво сега, мъжете хореографи и те ли са гейове? Ние сами навираме половите разлики в очите на децата. Докато са малки им е все тая. Както е нормално момче да играе с кукли, така е нормално момиче да играе с колички. Предразсъдъците са в нашите глави.

# 46
  • Мнения: 36 187
Аз не съм обобщавала, че всички мъже хореографи са гейове и не знам дали конкретното момче е гей, просто е факт, че е женствено и си е било такова без никой да му дава да играе с момичешки играчки и дрехи.

# 47
  • Мнения: 5 047
Аз не съм обобщавала, че всички мъже хореографи са гейове и не знам дали конкретното момче е гей, просто е факт, че е женствено и си е било такова без никой да му дава да играе с момичешки играчки и дрехи.

О,аз познавам едно момче хореограф.Има си даже собствена школа по народни танци.
Изобщо,ама изобщо не е гей.Дай му жени на него,не може да им се насити Grinning

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 550
Децата (били те момченца или момиченца) са много различни. Различни характери, различни темпераменти, различни интереси. Ето моите, например:
Каката обожаваше да си играе с кукли, тип бебе. Барби и други кукли ненавиждаше. Да се грижи за кукла-бебе, с всичките съпътстващи грижите, задължения. И до ден днешен обожава истинските бебета. Не харесваше момичешки, лъскави аксесоари, рокли, да се гримира, да се прави на "мадама".  Вече е на 18г и въпреки, че вече се гримира и се кипри, го прави много бързо и ефективно, за разлика от братовчедка и, на която и трябват часове.
Момиче-близнак-7г. Най-послушното и кротко дете. Много е гушлива и обичлива. Не обича да си играе с кукли. Никакви. Обожава Лего, всякакво, сити, френдс, нинджаго... Играе футбол в училище с момчетата. За разлика от кака и, много обича да е с дамска чанта.
Момче-близнак-7г. Див и щур, артистичен. Обича да твори. Като кака си обожава бебета- и кукли и истински. Под нас, братовчедка ми роди близнаци-момчета, които сега са на 8 месеца. Той все дърпа да минаваме да ги видим. Близначката му се качва направо у нас. И като ги види, очичките му светват. Играе си с момчета и закача момичетата в класа. Не обича лего, рядко отива да рита футбол. Абсурдно е да облече нещо женско. Понякога обърквам и му давам чорапи на сестра му, то са викове, крясъци...
Та така. Децата са много различни Simple Smile Не съм се притеснявала нито миг, от това кой с какво обича да си играе!

# 49
  • Мнения: 46 434
А пък синът на едни хора, които ми бяха съседи преди години, влизал във фейсбук профила на майка си и се преструвал на нея - това беше докато е бил тийнейджър...Опитвал се да води чисто женски разговори, а тя като разбрала доста се ядосала...
Подобни бъзици са от съвсем друг характер. Децата обичат да правят разни шеги с възрастните по телефон, нет и т.н.
Може и да си е гей момчето, но няма връзка с другите неща, много вероятно и да са били цяла групичка Simple Smile

# 50
  • Мнения: 36 187
Тя беше доста разгневена, та се чу - сам е бил и не е писал нещо лошо или правил опити за майтап, просто е водил разговори с нейни познати, представяйки се за нея.

# 51
  • Мнения: 46 434
И аз така пишех от името на сестрата на мъжа ми.
Чиста игра е, няма друго.

# 52
  • Мнения: 36 187
Е, аз съм записвала майка ми за игри (томболи) във Фб, но само пиша каквото е според условието - не бих си позволила да пиша мнение или да заговоря някого от нейно име.

# 53
  • Мнения: 252

Та, вие как мислите - задължително ли е, ако едно момченце някой път в играта вземе кукла или си сложи рокличка, щото няма друго, или пък момиченце, което си играе с колички или пистолети (аз лично и да имам момче такава играчка няма да влезе в къщата ми, но това е мое мнение), то това ще обърка половата им ориентация (после си говорихме с майката на съседчето и бащата е точно от този тип)


Не, разбира се. В описания от теб случай става въпрос за тип маскарадно преобличане.
Към дамите, които казаха, че не биха позволили на синовете си да облекат рокля: притеснявате ли се, че, когато синовете ви облекат костюм на пират или костенурка нинджа, то ги грози опасност в по-късна възраст да станат пирати или костенурки нинджа? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт