Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

През 2019: Въвеждат ваксина за варицела

• 18 227
  • 216
  •   1
Отговори
# 210
Ние изчакваме с втория прием, а и искахме да купим от Турция втората доза/ там е с 30лв по-евтина/, но в момента нямат ваксини

# 211
  • Варна
Не знам колко е голямо детето,но за възрастен в листовката пише от 4-8 седмици след първия прием да се постави втория. Аз слагах на 29.09, и сега понеделник на 16.11 ще слагам пак. Детето ми е на 2 год, сега лятото сложихме първи прием и педиатърката ми каза,че втория прием може да го направим догодина.

# 212
Никакви, той е на 34. Тази седмица ще ходи и втората доза да му сложат и ще кажа как е било.
Забравих да споделя,но всичко беще наред без никакви странични ефекти.

# 213
Според мен, слагайте ваксината, ако сте здрави, без никакви симптоми в момента. Може да сте, а може и да не сте карали ковид, но важното е да сте здрави, а не болни, когато поставяте ваксината. Отнема време да се изградят антитела против варицела-зостер вируса, а и си мисля, че ваксинирането ще подпомогне имунната система. Ще е нащрек, щом изгражда антитела срещу варицела.
Нищо не се знае за догодина, но можете да забавите втората доза до 3-4 години.

# 214
  • София
Много благодаря на всички за отговорите Simple Smile
Вчера се ваксинирахме и двамата Simple Smile

# 215
Аз се чудя дали да поставим втората доза ваксина сега или да изчакаме, предвид ситуацията
Как да съм сигурна, че след като я сложим няма да има контакт с Ковид в следващите дни? От друга страна, сега е здрав човекът, минал е месец и половина от първия прием, идеално време за втори....
Вие как бихте постъпили?

# 216
То няма скоро да мине ковид. Тъй, че ако е здрав човека, по-добре действайте.

Общи условия

Активация на акаунт