Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ян. 2018, 02:41 ч.

През 2019: Въвеждат ваксина за варицела

• 12 667
  • 125
  •   2
Отговори
# 120
  • Немция
Педиатърът сложи ваксината, не сме я купували, безплатна е,тоест здравната каса поема разноските. Не сме я слагали в болница.

За Германия става дума.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 11:44 от Бибит

# 121
Здравейте! Тези,които сте поставяли на децата си ваксината , бихте ли споделили- къде я поставяхте? При кой лекар/ болница? Или в друга държава- ако е така как по какъв ред я купихте и ви я поставиха? Благодаря!

Аз водих детето в Испания, за да му я поставят. Редът беше: час за педиатър в частна клиника, обстоен преглед при педиатъра, препоръка от педиатъра за поставяне на ваксина против варицела и с тази препоръка отидохме в друга частна болница, където специализирана детска сестра му постави ваксината, която си купих директно от аптеката. Всичко ми излезе 90 евро. Самолетните билети отделно, разбира се. Но имаше билети по 10 евро, така че си струва. Но задължително спрях детето от градина 2 седмици преди да пътуваме, за да е здраво.

# 122
  • София
Forest rain, за възрастни мога да кажа от личен опит - абсолютни никакви странични ефекти нямах, след като си я сложих. Минаха 3 години, оттогава почти Simple Smile

FlameV, би ли споделила на каква възраст се ваксинира?
Аз съм на 47 г. и искам да се ваксинирам...
Благодаря!

# 123
  • София
А кога се очаква да е налична в България? Всеки момент, но кога? Щом може да се сложи на възрастни, значи няма ограничение и за възрастта на детето?

И аз искам да попитам кога най-накрая ще я има тази ваксина по аптеките?
Миналия месец обясняваха в новините, как до две седмици ще я има...
Също искам да попитам може ли да се постави на 4-годишно дете за първи път?
Благодаря!

# 124
А кога се очаква да е налична в България? Всеки момент, но кога? Щом може да се сложи на възрастни, значи няма ограничение и за възрастта на детето?

И аз искам да попитам кога най-накрая ще я има тази ваксина по аптеките?
Миналия месец обясняваха в новините, как до две седмици ще я има...
Също искам да попитам може ли да се постави на 4-годишно дете за първи път?
Благодаря!

Ами, ако чуете нещо ново по тв, споделете го тук.

На 4 може да поставите първа доза ваксина, ако детето не е карало до сега варицела. До 6-годишна възраст можете да поставите и втората доза.

# 125
Forest rain, за възрастни мога да кажа от личен опит - абсолютни никакви странични ефекти нямах, след като си я сложих. Минаха 3 години, оттогава почти Simple Smile

FlameV, би ли споделила на каква възраст се ваксинира?
Аз съм на 47 г. и искам да се ваксинирам...
Благодаря!

На 26. Една колежка на майка, на 43,се ваксинира също - не е имало проблем. Посъветвахме се преди това с проф. Мангъров за ваксината, да ни обясни малко повече, защото майка ми я слага (мед. сестра е). Той ни увери, че няма проблем и да не се притесняваме, че реално в цяла Европа почти се ваксинират

Общи условия

Активация на акаунт