първа бременност

  • 3 569
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте мамчета. Надявам се да не прозвучи смешно но ми е първа бременност и остава още малко до 22 ми е термина и все се питам дали ще разпозная кога му дойде времето. Защото понякога ме приболява корема и незнам дали са контракции и бебчо като ритка ме удря. Чух и за някаква тапа дали ще я позная когато падне всичко ми става все по объркано притеснявам се да не закъснея за болницата.

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 16:13 от Mimetooo77

# 1
  • Мнения: 598
Родилните контракции са регулярни, силни, можеш ясно да видиш как ти се свива корема. Тапата може да е паднала, може и не, за да започне раждане. Може в деня преди да родиш, може седмица преди това, а може и хич да не разбереш дали е паднала или не. Изглежда като слизесто нещо, ама с кръвенисти жилки в нея. За наболяването, ако все пак не си наясно дали са контракции или не, засичай на колко време е това наболяване. Болката може да е ниско в кръста, може и другояче да я усещаш. При регулярни контракции (на 5-6 минути или там някъде), ходи в болницата. Успех и леко раждане!

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
хихи и аз бях така като тебе. Лежах два пъти с контракции, т.е. за задържане и се чудех ами като дойде истинският момент дали ще го разпозная...хаха разпознах го - няма как да го сбъркаш, дори и да не ти изтекат водите или падне тапата.

# 3
  • Мнения: 29
Благодаря ви много. Simple Smile Дано всичко да мине леко. Simple Smile🤰

# 4
  • Мнения: 35
Благодаря ви много. Simple Smile Дано всичко да мине леко. Simple Smile🤰

Здравей ,

Аз съм по същия начин. Въпреки, че все още е рано (в 7-ми месец съм) знам, че времето ейй сега ще мине и ще настъпи и моят миг ☺☺☺ Колкото ми е притеснено, толкова и нямам търпение да го изживея!
Прегръдки 💗

# 5
  • Мнения: 1 174
Simple Smile същите притеснения имах и аз, а като дойде времето .... е това нямаше объркване! 22 е близо успех и леко раждане. С правилната настройка, не е толкова страшно, колкото го изкарват.

# 6
  • Мнения: 34
Здравейте мами. Първа бременност ми е . Терминът ми беше вчера на 08.02. Тъй като до днес нямах никакви контракции и никакво разкритие. Сутринта ме приеха и със система започна предизвикването. Цяла система изтече и съм само с 2 и половина см разкритие. Контракции имам ,но са поносими. Въпросчето ми е който е минал този път със система. Колко време отне разкритието до раждането? Извинявам се ако въпросчето не е за тази тема. Просто ми е притеснено.

# 7
  • Мнения: 513
При мен раждането започна в 2ч. и приключи след 23часа 😁 много разхождане из коридорите и това е, когато можелае ще излезе бебчето 😊

# 8
  • Мнения: 10 874
Sami32, всичко е много индивидуално, а и не на всяка родилка ѝ действа системата с окситоцин. Познавам такива, които родиха със секцио, тъй като системата така и не предизвика почти никаква родова дейност. При мен нещата се случиха бързо - родих пет часа след като ми включиха системата. Ако все още не си родила, ти пожелавам леко раждане! Flowers Hibiscus

# 9
  • Мнения: 34
Лале в дъжда благодаря много.

Общи условия

Активация на акаунт