за първи път ми се случва да....

  • 1 137
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте,
както предполагам се досещате сам бременна за първи път-досега само четях от срани и ми давах те отговор без да пиша , но сега е различно имам нужда от помощ  :оопс: вече сам в 18 седмица вс. за сега върви добре :прай: дано и за напрет е така, но... за втори път ми се случва сякаш корема ми е пълен с въздух -гадно е и неприятно, даже не ми се яде сякаш имам колики илил газове или кисилини - въздухат в червата не ми дава покой от сътринта.... :тхинкинг: HELP какво е това? какво да направя за да ме успокои? случвало ли ви се е.
Мерси предварително сигурна съм че ще ми помъжнат съветите ви   bouquet
АнаЪили

Последна редакция: пт, 19 май 2006, 16:43 от Reza

# 1
  • Мнения: 105
Според мен са газове. Подбирай храните и няма да има проблем.

# 2
 Wink dano yjasno e ama az ne sam iala nishto oshte osven sytrinta zakysvax s prepe4eni filiiki 2 + sirene i domat ?
mersi mnogo za vnimanieto Grinning

# 3
  • Мнения: 252
И на  мен така в трети и в четвърти месец ужасно ми се  подуваше  корема от газове след  ядене. Ставаше  ми тежко, правех си разходки докато  почна да  отделям газовете  Embarassed Или някакви упражнения  от  сорта на въртене с  ръце , разкършване и тн  Grinning
Сега забелязвам, че  нещата се  нормализират  от  към газовете, но пък ми наедрява коремчето заради бебето  Wink
Това, което  мога да те  посъветвам е да  ядеш по малко, особено вечер, вечеряй преди 8 часа. И по време  на ядене  не  пий течности , ако можеш изчакай поне един час да  мине  и тогава.
Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 918
Да не би да усещаш бебето Thinking

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Според мен са газове или просто вече започваш да усещаш бебчо как помръдва. При мен беше нещо като бълбукане в корема и аз си мислех, че това са газове, но по-късно разбрах, че е бебо!  Wink Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 140
I na men 4esto mi se slu4va6e da mi e podut korema i da mi e tejko.Re6ih da opitam s aktivia i tq vze 4e pomogna,osven ako ne si vnu6avam.Ot 3tiq mesec nqkade qm vseki den po edna i nqmam nikakvi problemi s korema-nito zapek,nito gazove i t.n. Laughing

# 7
Ami da triabva da opitam -vapreki che az si mislix che kontryliram tezi problemi s tova che ne iam bial xliab , a samo cheren-rajen , a i malko neydobno no tyk sme si vse svoi  Blush xodia po 2 v deni ado goliama nyjda -tova e normalno ,nali? Confused

# 8
  • Мнения: 619
ами смятам ,че е нормално- и аз съм така от време на време...

# 9
  • Мнения: 3 760
Нормално е . Аз се борех с това (и с киселините) с активен въглен.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
Най-верочтно са газове, киселини... Попитай гинеколога за нещо безвредно. Опробвай сода (газирана вода), може и да те облекчи.

# 11
  • Мнения: 8 242
Според мен са газове или просто вече започваш да усещаш бебчо как помръдва. При мен беше нещо като бълбукане в корема и аз си мислех, че това са газове, но по-късно разбрах, че е бебо!  Wink Hug  bouquet
Бебока се вихри според мен! И аз по същото време го усетих.. имах и ужасни въртели на газове в корема..
Но скоро започнах да различавам като си мърда  baby_neutral

# 12
  • Мнения: X
Дотук са ти казали правилно,че може и бебо да е, а и газове...не се притеснявай-в по-късните седмици вече точно ще ги различаваш-и какво е и от какво е.....А дотогава -пробвай с газирана вода-на мен ми помага тази с лимона....И се опитай да проследиш,след употребата на кое се получава-при мен е обикновенно след зелените салатки.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
В тези месеци и аз имах чувство, че коремът ми е подут и пълен с въздух, а и болеше. Имах и запек. Sad Лекарката ми изписа ЕУКАРБОН - лекарството е на растителна основа и наистина ми помогна!

Както са те посъветвали момичетата вече - избягвай храни, които предизвикват газове. Пък и ти самата можеш да се наблюдаваш и да усетиш от кои точно ти става по-тежко и от кои се чувстваш по-добре.

# 14
  • Мнения: 817
Според мен са газове или просто вече започваш да усещаш бебчо как помръдва. При мен беше нещо като бълбукане в корема и аз си мислех, че това са газове, но по-късно разбрах, че е бебо!  Wink Hug  bouquet
Абсолютно по същия начин се чувствах и аз!

Общи условия

Активация на акаунт