ЗАКАЛЯВАТЕ ЛИ СИ ОТРОЧЕТАТА ???

  • 1 751
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 655
АЛИСИА държа сутрин гола поне 10 мин преди банята и масажът / с тях се събират и повече.
През деня е само по боди и чорапки, а доскоро беше и без чорапки, но тук все още е 21-24 градуса. Гледам да сме все навън на разходки, а и тя спи добре в количката. Искам да продължа така, за да не настива всеки път както аз самата. Embarassed

# 16
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Mama Vessi
Пием директно от хладилника, без да топлим.


И аз давам директно от хладилника. Мъжа ми е имал доста проблеми със сливиците като дете и някакъв професор им препоръчал да му дават студена вода и сладолед (без да са му вадили сливиците) в резултат на това за няколко месеца проблемите приключили и ангините били забравени. Та свекърва ми препоръча студените напитки, послушах я и не съжалявам  Grinning .

# 17
  • Варна
  • Мнения: 513
Незнам дали не са много малки сладуранките за влажни обтривания. Ако имаш доверие на акушерката - прави ги. Аз си мисля, че на тази възраст се започваше първо с въздушни бани, както са ти писали мамите по-горе. Задължителното условие е децата да са здрави и над 4 кг.
Синът ми, който вече е на 7 години започнах да закалявам с влажни обтривания около третата годинка, макар че педиатърката ми и свекърва ми ме съветваха да започна по-рано. Все се ослушвах, не бях убедена, че ще има ефект.  Whistling Ефектът обаче беше повече от интригуващ - рязко намаляха всички заболявания, хреми, кашлици, червени гърла и детето до сега боледува по един път годишно и то кара много леко болестите.
Дъщеря ми, вече на две години, започнах да я закалявам скоро, преди 2 седмици. Преди това изкара за 1 месец 2 болести с антибиотик(ходи на ясла). Imp   Сега пак е малко хремава и съм спряла закалителните процедури, но с нетърпение чакам да ги започна пак. А ходенето всеки ден на разходка, лекото облекло и т.н. са задължителни.
Истината е, че докато децата нямат контакт с много различни хора (в ясла или градина) почти не боледуват. Влажните обтривания, обаче много помагат и закаляват организма, за да се справя по-лесно с болестите. Grinning
  Извинявам се за дългите обяснения! Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 366
Специални процедури не съм правила. Никога не съм топлила банята или стаята на детето преди или след баня. От както се е родила /май месец/ си лягаше директно след банята с влажна коса. Обличам я както се обличам аз. Миналата зима всеки ден е била на разходка - с изключение на дните, в които и аз самата не бих излезнала. Постоянно спи отвита - когато се събудя, я завивам, но както се досещате рядко трае повече от 2-3 минутки. До днес, да чукна на дърво, изобщо не сме боледували.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 522
И аз не ги навличам, даже ме критикуват, че малко ги обличам ( една мама щеше да ме изкарва на терасата по тениска да седя  Laughing  Laughing  Laughing ) денем не пускам парно - около 18-20 градуса е, рядко им обувам терлици, въздушни бани сутрин и вечер по 10 минути и т.н.
Вчера спаха на балкона, щото аз сама с колчката не мога да ги извеждам навън  Rolling Eyes  Confused  Sad , но май ще изчакам с влажните кърпи, защото не зная дали вече имат и 4 кг. в началото на месеца бяха 3750 и 3570 ...

# 20
  • Мнения: 6 315
Аз гледам да не го навличам много. Обличам го така, както себе си, даже и по-леко, но аз не съм зиморничава. Сега поддържаме температура около 18-20 градуса през деня и 16 през нощта докато спим.

# 21
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: Mariely
Аз използвах и последните слънчеви лъчи за да я подържа голичка на терасата, около 15 минути. Последния и нуди плаж беше в началото на ноември /за протокола-бебка е на 2 месеца и половина в момента/. Чуства се страхотно, затова не позволявам да близки и познати да ми дават съвети.
Преди много години, когато голямата ми дъщеря беше бебе я разхождах през зимата на -10 градуса, и не знаех какво е термометър. Затова съм на принципа, че децата трябва да се дакаляват, за да не боледуват

Браво! Иска ми се и аз да имам твоя кураж.

Общи условия

Активация на акаунт