Пубертетът при момчетата

  • 117 100
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 18 679
Става с едно четене, комай и без четене става. На НВО не поощряват оригиналната мисъл - да четеш, пък да развиваш размисли какво искал да каже авторът...Уви! Сядаш, зубриш ключовите думи от помагалото, че ако после нещо изпуснеш в тезата - режат точки.
Шегувам се и преувеличавам, разбира се. Но и не съвсем Wink Като цяло повече зубрене, отколкото четене ще им трябва за матурата по бел.
Аз пък Дръндьото и енциклопедиите си ги броя за четене, защо....На който каквото му е интересно! Все пак трябва да се чете и за кеф, не само за училище.

# 1 006
  • София
  • Мнения: 1 055
Благодаря за разбирането, момичета!
Няма да си тормозя детето за един телевизор, но просто ми се иска да е по - мотивиран на тема учене, но явно не ми се получава. Дори спрях да говоря по въпроса, защото оставам с впечатление, че го възприема като натякване и от там пълен отказ.
Иначе за контролни и миналата седмица, и тази, са много натоварени и мисля, че това е финалната права за 6 клас, нищо че са до 15.06.

# 1 007
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 382
На матурите по БЕЛ в 7-ми клас има разработване на теза от 5-6 изречения по ключов момент от изучавани в учебника по Литература текстове. И да не е четена книгата главите, които се изучават са в учебника. Не натискам да се чете задължителна литература лятото. И да натискам - само аз се нервирам.

# 1 008
  • Мнения: 9 152
И аз да се оплача. В училището на сина ми постоянно има отпаднали часове, не им се намира заместник, и постоянно стават прозорци. Ако случайно им намерят заместник, то той не ги учи по предмета, а само ги занимава с нещо. Примерно, гледат филм. Учителката по френски отсъстваше, уж й намериха заместничка, която обаче не знае френски...

# 1 009
  • Мнения: 15 524
Учителката по френски отсъстваше, уж й намериха заместничка, която обаче не знае френски...

Е това направо ме уби!!!!!
На синковеца пък точно през юни ще им правят две контролни. А другата седмица цялата почиват и ще ми е голямата веселба.
Между другото се чудя, защо по БЕЛ не ги карат да четат и след това да правят преразказ на книга, която те са си избрали, прочели и им е харесала. В Британика точно това правят и децата преразказват с удоволствие. Говоря за книги, които са чели на български, но ги преразказват на английски. Това със задължителната литература става доста насилствено в един момент. Айде в първите класове, когато става дума за приказки добре, но след това..... Все пак всеки харесва различни неща

# 1 010
  • София
  • Мнения: 18 679
Както наскоро писах в друга тема по друг повод, основното образование не е, за да учат само това, което им харесва. Това се случва в унивеситета, когато си изяснил интересите и дарбите си, избрал си професия и пр. В училище се учи това, без което ще си осакатен откъм обща култура и основи на познанието за по-натам. Не знам какво толкова се рита срещу задължителната литература. Аз не съм ок с това децата ми да не са чели Алеко Константинов. Или най-известните произведения на древногръцките поети, или френските класици и т.н. Спокойно, главите им не са с краен обем, та да има опасност да се препълнят Wink Даже малко се учи в днешно време, помоему, твърде малко. Ако зависеше от мен, о-хо-хо!

# 1 011
  • Мнения: 47 980
В нашето училище също е така. Например  психоложката замества по математика. Не учат математика, но си говорят за наркотиците. Понякога може да продължи цял срок....така

# 1 012
  • Мнения: 15 524
Това е пълен абсурд. Така изпускат материал. И какво ще стане, като дойде новата учителка и започне от там, до където е трябвало да са стигнали???? Ще им излезе през носа на децата

# 1 013
  • Мнения: 2 909
В нашето училище също е така. Например  психоложката замества по математика. Не учат математика, но си говорят за наркотиците. Понякога може да продължи цял срок....така
Да не се окажат децата ни в едно училище 😂😂

# 1 014
  • Мнения: 2 418
Има явен глад за учители и за съжаление това се отразява върху децата ни.При нас ги сливат с друг клас и за сега са били  само 2-3 пъти.Иначе са полезни и разговорите с психоложката,но не за сметка на уроците .

# 1 015
  • Мнения: 47 980
Да, на дъщеря ми й излезе през носа това. В 7 клас как се наваксва материал за 2 пропуснати години...отвратително беше. Ама иначе децата били тъпи. А знаете, че по математика материала е разпределен така, че и един урок да изпуснеш- край. Няма кога да го наваксаш
Другият любим номер- студенти. Само дето съвестните учители следят какво правя и говорят студентите, но има и такива дето ги зарязват със седмици сами, и хич не им пука. Да, някои студенти са супер, но други пак отприщват общи теми и така...Тая попара пък я сътвориха по БЕЛ...

# 1 016
  • Мнения: X
И при нас се случват отсъствия на учители, човешко е, и учителите се разболяват, раждат, имат семейства, обучения, ангажименти. Ако е читав учителя, материалът се наваксва. Разбира се, ръководството на училището има сериозна роля в организирането на адекватни заместници.

По-лошо е да се падне неадекватен учител по основен предмет, който макар и постоянно присъстващ, повече вреди, отколкото преподава. В 6 и 7 клас се налагаше да преподавам в къщи математика на Първородния, в клас нищо не правеха. Учителят им подхвърляше някое правило или формула и им говореше отвлечени неща. Задачи решаваха рядко, класът затъваше. Не предполагах колко е зле положението, занимавайки се с моето дете почти го бях отписала и вече се замислях за смяна на училището. На РС в началото на 8 клас дойде и новата им учителка по математика. Беше се хванала за главата, клас с толкова кардинални пропуски в материала не е имала. Подхвана ги здраво, тази година не се налага да преподавам математика - детето се връща в къщи с напълно ясна теория и единствено го натискам да реши някоя и друга задача, пусти мързел. Но годините работа с него си дадоха резултата - един от най-добрите в класа е по математика, ако беше и по-кротък, щеше да е от отличниците.

# 1 017
  • Мнения: 9 052
и при нас ги има тези отпаднали часове, но някак се справят. най-голямата радост за цялото семейство е да отпадне 1 час. тогава сутринта не се бърза и първо се доставя малкия в у-щето ... изобщо много по-спокойно.
Учителите ни са супер не виждам пропуски по никакви предмети. Класните са супер. Аз не разбирам за какво сменят класните на децата след даден клас. Защо не оставят класовете с класните ръководители особено ако са сработени добре с класа ? Не разбирам наистина, но ми се вижда много глупаво.

# 1 018
  • Мнения: 15 524
Момичета, да пуснем ли нова тема?

# 1 019
  • Мнения: 1 047
Аз не разбирам за какво сменят класните на децата след даден клас. Защо не оставят класовете с класните ръководители особено ако са сработени добре с класа ? Не разбирам наистина, но ми се вижда много глупаво.

И как си представяш, че един учител би могъл да е компетентен в материала от 1 до 12 клас? Било то и само по един предмет. Най- малкото има съвсем различна методика на преподаване в различните възрасти.

Общи условия

Активация на акаунт