"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 227
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 645
Проследи чхг докато почне да пада и се моли да пада, защото ако е извънматочна и не са ти огледали тръбите, може да трябва още една операция!!

Пълно безумие, просто рядко изпадам в такива подробности, но нямам думи...
Съжалявам

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 99

Случеят е досто странен. Аз съм била с извънматочна Б и съмненията дойдоха след 1000 като не се вижда... и ме чакаха до 2000 но отново нищо. Тогава имаше операция!

# 32
  • Мнения: 5 468
И други жени тук са споделяли, че лекари са им казали, че кистата може да повлияе на тестовете за бременност. Срещала съм го и в различни източници интернет. Не знам дали е на 100% вярно. Обаче, при теб ЧХГ е много бавно нарастващо и ако има бременност, вероятно има проблем.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 645
Нея са а оперирали от киста, а не от извънматочна, защото чхг се покачвало от киста.?!?!?

# 34
  • Мнения: 6 305
Зависи какво точно е съдържала въпросната киста. Има няколко вида кисти, различни от фК и киста на ЖТ.  
   Nadiny - Нещо за биобсия не ти ли споменаха след операцията. Въпросната киста на яйчника ли беше или в матката?
  

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 20:47 от geizer

# 35
  • София
  • Мнения: 7 645
Така де, без значение каква е кистата, тя не е излъчвала чхг... жената е/била бременна с недобро нарастване на чхг, предполагаема биохимична или извънматочна, а не е била бременна от киста...

# 36
  • Мнения: 16 871
Проследи чхг докато почне да пада и се моли да пада, защото ако е извънматочна и не са ти огледали тръбите, може да трябва още една операция!!

Пълно безумие, просто рядко изпадам в такива подробности, но нямам думи...
Съжалявам

Подкрепям!

На момичето бързо възстановяване и следващия път поне още 1-2 лекарски мнения!
С каквото можем ще помагаме Hands V

# 37
  • Мнения: 180
Благодаря,че толкова бързо се отзовахте,прочетох коментарите и мненията на всички ви!Гледаха ме 4доктора не един не двама ,случая за тях наистина беше много заплетени, както казаха и те на тестовете ми те казаха да не вярвам ,след последното чхг отхвърлиха извънматочна точно поради факта,че се покачва много малко,при извънматочна казаха ,че всичко трябвало да се развива по бързо стойностите на чхг ...Постъпих във неделя кистата беше 4см въпреки моите убеждения ,че има бременност ,но вероятно е ранна те казаха ,че първо нямало после ,можело да има на тестовете дори и в сряда последните часове преди операцията аз показах най положителния тест уринен,сутринта единия доктор каза има бременност ,следобед след като отново видя ,че матката е празна ,а кистата вече беше 6см и нещо ,каза няма .....,че се дължало на кистата , и трябва да ми направят лапароскопия,защото е опасно да не се спука с темповете, с които  расте.За самата киста знам ,че е била на яйчника ,защото част от него са запазили,казали са ,че ако има нещо в матката там няма да пипат , чак след две седмици ще се знае биопсията от кистата.След операцията са казали ,че всичко било наред ,каквото и да значи това.Аз реших да правя тестове докато не видя една черта.Но за сега не се получава и затова си позволих да пиша отново на вас!Съжалявам ,че толкова спамя темата ,но съм много объркана!....

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 22:35 от Nadiny

# 38
  • Мнения: 6 305
Като излезе биобсията ще стане ясно каква точно киста е била. ЧХГ-то е хубаво да го проследиш, дали пада, или се покачва, но това се вижда с точност само с кръвен тест през 48 часа. Ако забележиш да се покачва, или ако не спада,  или ако се появи болка, която според теб не се дължи на операцията, отиваш да те видят отново с резултатите от ЧХГ-то. Имай предвид че няма да падне до 0 за 2 дена, но все пак трябва да намалява.
    Леко и бързо възстановяване и не забравяй да пишеш. Ние ще помагаме с каквото можем.  bouquet

# 39
  • Мнения: 180
Като излезе биобсията ще стане ясно каква точно киста е била. ЧХГ-то е хубаво да го проследиш, дали пада, или се покачва, но това се вижда с точност само с кръвен тест през 48 часа. Ако забележиш да се покачва, или ако не спада,  или ако се появи болка, която според теб не се дължи на операцията, отиваш да те видят отново с резултатите от ЧХГ-то. Имай предвид че няма да падне до 0 за 2 дена, но все пак трябва да намалява.
    Леко и бързо възстановяване и не забравяй да пишеш. Ние ще помагаме с каквото можем.  bouquet
Благодаря ти geizer,това означава ли,че не трябва да вземам под внимание последните резултати от чхг  ,а да гледам примерно правя на 26.01 и до 28.01 трябва да се е удвоило евентуално?Не знам дали ме разбра...и правилно ли зададох въпроса?И друг въпрос не трябва ли при спадане на това Чхг и втората линия на уринния да е по бледа ,а не по тъмна?

# 40
  • Мнения: 16 871
Чхг в урината намалява по-бавно отколкото в кръвта. Т.е. по-късно ще се отрази на уринен тест спадът.
Най-точно кръвен през 48 ч., за да се види на къде върви.

# 41
  • Мнения: 180
Благодаря на всички ви момичета!Със сигурност ще пиша отново,това моето е за книга направо !Дано всичко се изясни на 100% по скоро и да си отдъхна...

# 42
  • Мнения: 95
Nadiny дано всичко се оправи при теб. Не съм много запозната но мисля че е възможно да ти е повишено чхг от киста. Но вече операцията е минала сега просто го следи дали спада. И аз съм в подобна ситуация. Положителни уринарни тестове след цикъл. Прегледа ми днес при лекаря показа че в матката не се вижда бременност. Чакам кръвния тест да видя какво става. Желая ти успех. И дано лошото е минало.

# 43
  • Мнения: 180
Nadiny дано всичко се оправи при теб. Не съм много запозната но мисля че е възможно да ти е повишено чхг от киста. Но вече операцията е минала сега просто го следи дали спада. И аз съм в подобна ситуация. Положителни уринарни тестове след цикъл. Прегледа ми днес при лекаря показа че в матката не се вижда бременност. Чакам кръвния тест да видя какво става. Желая ти успех. И дано лошото е минало.
Благодаря ти jolajo!Аз ти желая най-хубавото развитие при теб!Ще следя какво се е случило:)

# 44
  • Мнения: 448
Здравейте,нова съм,но от доста време чета вашите теми и мнения тук.Винаги са ми били много полезни и научих доста от вас.Реших и аз да се регистрирам.При мен ситуацията е следната:Закъснява ми с 13 дни. До 9-ят изпитвах често гадене и уриниране,главоболие,апетитът ми е на момента,доста странен,усещам кръвното си доста ниско,и напоследък според приятелят ми съм станала доста агресивна.От няколко дни,обаче усещам и напрежение ниско долу,болки като при ПМС,на два пъти се усилиха и сега почти отшумяха.Днес усетих и нещо като пробождане,моментна болка в гърдите и странно като парене ниско долу,имам и по-чести болки в кръста.Най-странното е,че от около 4/5 дни ми се появи нещо като бяло течение,като течението при овулация,което усвен по време на ОВУ не ми се беше появявало.Знам,осъзнавам,че тези симптоми не са 100% категорични за наличие на бременност и не очаквам вие да хвърлите боба и да ми кажете какво ми има.Просто искам да знам така както го описвам дали е по-вероятна бременност или някакво здравословно неразположение.И да споделите опит,а и все още не мога да кажа на никой освен на приятелят ми,а той като мъж изобщо не е нясно с конкретиката и теченията. Rolling Eyes Sweat Smile Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт