"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 213
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 95
524 ми е чхг сега вече не знам. За 20 от евентуално зачеване нормално ли е

# 61
  • София
  • Мнения: 7 645
трябва да го пуснеш пак утре, ако се е удвоило, то бременността се развива.
Може да е падаща стойност.

Тази стойност отговаря като да е 17-18 дни след зачеването, айде може и 19 дни.

# 62
  • Мнения: 16 871
Ти зачеването няма как да знаеш кога е. Ако си правила  секс за последно например на 1 януари, според теории сперматозоидите могат да издържат в подходяща среда до около 5 дни, т.е. оплождането може да е станало и на 6-7 януари, например.

Пусни след 48 чака пак да се види нараства ли и как.

# 63
  • Мнения: 95
Да утре пак ще пусна.

# 64
  • Мнения: 5 468
524 ми е чхг сега вече не знам. За 20 от евентуално зачеване нормално ли е

 Виж как ще са другите резултати и след още няколко дни пак на лекар. Тогава ще може да се види бременност в матката. Аз от самото начало имам добро предчувствие за теб. Дано да съм права. И да има бременност при теб, когато си била на лекар, със сигурност е било рано още да се види нещо. След като ЧХГ достигне 1000 единици, има възможност да се види плоден сак, и то с добра апаратура и вагинален ехограф.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 645
ако следващия резултат е удвоен, т.е. достигне 1000, даже 1000+, ще се види на лекар бременността вече. Ама това, че не стават в същия ден си е малко гадничко, ама каквото такова.
Утре пускай втория тест в същата лаб и ако можеш долу горе по същото време и чакаме да пишеш Simple Smile

# 66
  • Мнения: 95
Момичета, записах си час за утре 13,30 при Коновалова в Щерев. Преди прегледа ще пусна ЧХГ там. Резултатите ставали същия ден. Надявам се ако всичко е да е наред и утре направо да се види нещо. Просто цялата ситуация е толкова странна, че се побърках от притеснение.
Ако все пак предположим, че с цикълът/15,01-20,01/ ми съм изхвърлила плода, възможно ли е към 22,01 ЧХГ да е толкова високо.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако преди това е бил чхг по-висок, примерно около 800, то е нормално катп пада да го засечеш 500..
Имай предвид, че в различни лаборатории е трудно интерпретирането, защото ако има нарастване може да не е удвоено.
Но поне ако е близо до 1000 утре, би трябвало да се види на ехо

# 68
  • Мнения: 95
Интересното е че на 14,01 ден преди да ми дойде цикъла правих тест Престо с едва видима черта и два теста Шуарчек и двата отрицателни. Т.е. тогава и да съм била бременна стойността е била много ниска щом Шуарчека не го е засякал. Дефакто ЧХГ се е увеличило по време на цикъла.
Ако на 14,01 е било 25
на 22,01 става 525
което на мен ми изглежда в нормите, УФ направо се зомбирах вече. Frowning1

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 13:38 от jolajo

# 69
  • София
  • Мнения: 7 645
ако престо е бил с бледа много черта, а шч е нямал черта, то явно този ден е бил 100% около 10 дни след оплождането
ШЧ засича около 11-12 дни след оплождането, по-рано трудно би отчел, особено ако не е с първа урина.
Важното е, че сега нямаш кървене и болки, нали?
Утре ще се разбере, Коновалова е ок като лекар и ако има нещо ще ти го каже и ще пуснете необходимите изследвания и т.н.т.

# 70
  • Мнения: 95
да, нямам. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 180
jolajo стискам палци всичко да е наред!:hibiscus:

# 72
  • Мнения: 5 468
При положителния тест Престо е била поне 11 дни след овулация, ако не и 12. Престо не е толкова чувствителен, че да засече бременност на 10тия ден.

Jolajo, в Щерев техниката е добра, така че би трябвало да се види нещо. Наистина имай предвид, че резултатът от ЧХГ-то утре няма да може да се съпостави на 100% с предния резултат, тъй като са различни лаборатории. Иначе, съдейки по това, че преди "менструацията" си имала много бледа черта, а след нея-плътни черти, изглежда че ЧХГ расте. Според мен, ако беше биохимична, ЧХГ в кръвта щеше да е паднало още преди кървенето да започне или в първите 1-2 дни. Hands V

# 73
  • София
  • Мнения: 7 645
Happy_mommy -
Скрит текст:
престо е много чувствителен. Имах положителен тест на ЧХГ 7.5 с бледа, но розова чертичка при един от замразените трансфери, не съм имала тригер с ЧХГ инжекция.
На следващите трансфери имах пак положителен престо, а на другия ден ЧХГ беше 18 мисля, така че колко да е бил на предния ден.

Около мен няколко познати на чхг около 10 (нормално зачеване) са имали бледа черта на престо.

# 74
  • Мнения: 95
Ами освен преди да тръгна за Щерев да мина да пусна тест и във вчерашната лаборатория.

Общи условия

Активация на акаунт