"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 197
  • 751
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 180
Сподели със док. как се чувстваш. Аз също съм се оперирала, но не ми е било толкова зле. Кой ден ти е след операцията.?
Точно днес става седмица ,казах на док. Той каза пий Аулин или Ибопуфен и ,че заради кръвното вчера трябва да ме види кардиолог.В петъка съм на преглед чак до тогава ,ще се мъча с бабини елачи...

# 121
  • Мнения: 448
Да,най-добре.Надявах се,че теста ще си покаже и да спра вече да се притеснявам,а то по-зле стана.....

# 122
  • Мнения: 6 294
Сподели със док. как се чувстваш. Аз също съм се оперирала, но не ми е било толкова зле. Кой ден ти е след операцията.?
Точно днес става седмица ,казах на док. Той каза пий Аулин или Ибопуфен и ,че заради кръвното вчера трябва да ме види кардиолог.В петъка съм на преглед чак до тогава ,ще се мъча с бабини елачи...
Следи си температурата, и ако видиш че се покачва, веднага отивай на лекар. Антибиотик изписаха ли ти след операцията, какво си пила до сега?

# 123
  • Мнения: 95
И примен чертите бяха по бледи от контролните, а чхг ми е било 525. Да не те притеснява бледата черта. Пусни си кръвен.

Когато са ти били бледи чертите, ЧХГ е било далеч по-малка стойност. Hands V
Ами първите тестове ги правих в неделя, в понеделник направих чхг, а преди това пак направих уринарен тест и тестовата черта пак беше по бледа от контролната.

# 124
  • Мнения: 448
Голямо чудо е с тези тестове,тук из форума четох,че има мами,на които тестове след 10/15 дни закъснение,че и повече са им били отрицателни,естествено това ще са редки случай,но се чудя на какво ли се дължи и чак такъв карък ли съм и аз да улуча точно такъв тест......

# 125
  • Мнения: 95
Не си карък. Случаи има всякакви. Не се чуди. Ходи си пусни кръвен тест и ще се разбере. Успех.

# 126
  • Мнения: 180
Сподели със док. как се чувстваш. Аз също съм се оперирала, но не ми е било толкова зле. Кой ден ти е след операцията.?
Точно днес става седмица ,казах на док. Той каза пий Аулин или Ибопуфен и ,че заради кръвното вчера трябва да ме види кардиолог.В петъка съм на преглед чак до тогава ,ще се мъча с бабини елачи...
Следи си температурата, и ако видиш че се покачва, веднага отивай на лекар. Антибиотик изписаха ли ти след операцията, какво си пила до сега?

Единствено за ниския хемоглобин ми изписаха Магнерот нищо друго...А там ми вливаха Медаксон,Рингер ,Глюкоза и обезболяващо от време на време.

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 11:47 от Nadiny

# 127
  • София
  • Мнения: 10 642
Магнерота, нама нищо общо с хемоглобна.
Магнезий няма как да ти вдигне хемоглобина

# 128
  • Мнения: 6 294
Ама как няма да ти изпишат АБ след операцията. Нека и други момичета да кажат как е било при тях... , ама аз все си мисля че е задължително след операция, за да се избегне инфектиране.  Shocked  
Аз ли нещо греша, или.... Thinking

     Брайда, при тебе имаше ли изписан АБ?

# 129
  • София
  • Мнения: 7 645
Да,най-добре.Надявах се,че теста ще си покаже и да спра вече да се притеснявам,а то по-зле стана.....

И какво стана по-зле? Бременност има, сега трябва да се хванеш в ръце, да спреш да четеш, да пуснеш кръвен тест и да определиш кога си забременяла. Защото явно, че не си забременяла преди 30 дни, а по-рано, щом чертата е бледа. Както ти написах по-горе:
- отиваш в някоя лаборатория още сега, пускаш ЧХГ
- след като видиш резултата ако той е:
   --- по-малък от 1000, пускаш още един по същото време в същата лаборатория след 48ч
   --- ако той е 1000 и по-голям - записваш час за лекар
- ако втория резултат Е:
   --- удвоен на първия и вече пад 1000 - отиваш на лекар
   --- удвоен на първия но все още под 1000 - чакаш няколко дни и тогава на лекар
   --- недобре удвоен, падащ и т.н.т. - обаждаш се на лекар, или отиваш, за да обясниш проблема

Мисля, че плана е абсолютно точен и ясен. Ако седиш и се вайкаш няма да спечелиш нищо. Вместо да четеш хиляди случаи, уточни бременността кога е настъпила и дали си расте ЧХГ нормално. Чак тогава мисли и се чуди и тнт., а сега се мобилизирай и отивай в лаборатория.



п.п. аз след лапарото имах 7 дни зинат, след лапарото имах и аб венозно. Седмица след операцията не е нормално да има такива болки, а магнерота е МАГНЕЗИЙ, не знам защо ти е бил изписан за хемоглобина... за Хемоглобина най-често се изписва желязо, но знам ли вече ...

# 130
  • Мнения: 348
Ванита, на коя марка ти е теста, наистина ако имаш желание пусни снимката тук да си кажем и ние мнението Simple Smile иначе наистина най информативно е кръвното изследване на чхг. Въпреки че аз успях да проследя моето дори с уринарен тест и вчера най сетне имам две напълно еднакви черти, знам че при някои жени чертичките дълго не могат да се наситят, което не означава непременно проблем(липса на бременност)

# 131
  • Мнения: 448
При първа възможност отивам.Имах предвид по-зле защото очаквах или само една черта или две ясни,а не една бледа..

# 132
  • Мнения: 176
Голямо чудо е с тези тестове,тук из форума четох,че има мами,на които тестове след 10/15 дни закъснение,че и повече са им били отрицателни,естествено това ще са редки случай,но се чудя на какво ли се дължи и чак такъв карък ли съм и аз да улуча точно такъв тест......
Докато чакаш за резултата ще ти разкажа нещо интересно-преживяно от личен опит относно отрицателните тестове. Вече имам голям син на 12г--жив и здрав,много ме радва.Мъчим се с мъжа ми 4 г.-прегледите показваха,че нищо ми нямаше и в един момент цикълът ми спира.Правя тестове с първа сутрешна урина 1,2,3,4,5 -категорично отрицателни.През това време почвам да пуша ,да пия,ставам изнервена...Казах си-това е ранна критическа-да съм толкова изнервена-няма от какво,/по принцип съм много спокойна/явно никога няма да имам дете.От депресия се изпокарвам с мъжа ми за глупости и решаваме да се разделим....!На другия ден отивам на лекар за да видя някакви лекарства за по-лека критическа да ми дадат.Казвам на лекарката ,че нямам цикъл от 20 дена,а тя преглеждайки ме ми казва "ами много ми приличаш на бременна" на което отговарям,че не е възможно правила съм си много тестове и всичките са били отрицателни.Тогава лекарката започна да приказва:"Абе тия тестове трябва да ги спрат със закон.Ти знаеш ли,че при всяка бременна хормона се покачва различно,въобще не им вярвай!Не,не ти наистина си бременна..."Като чух това,като осъзнах колко нездравословно живях в последния месец,много се изплаших че съм увредила плода и така се разревах,че тя веднага ми каза:"Е,спокойно де няма страшно ,ще го махнем"от което още повече се разстроих и така плачех,че не можех да кажа колко силно желано е детето.Само и стиснах ръката и показах брачната си халка,която мислех да върна след прегледа....След известно време мъжа ми ме срещна и директно ме попита да не съм бременна,да го погледна в очите...Е,не можах да скрия и се събрахме.Просто някакво шесто чувство го карало да си мисли,че е станало.Наистина нямаше от къде да знае,никой не знаеше,пролича ми в 7 месец чак.После дълго се шегувахме ,че отр.тестове показват,че ще си имаме извънземно.Така че мило момиче нищо не се знае.Дано всичко да е ок.Наистина е много гадно да не знаеш какво се случва.Хайде,дано малко да те успокоих.Стискам палци!
Историята я разказах по-рано тук.Момиче с подобен случай,историята също завършва с хепиенд.Темата е" Притеснение "от бг мама

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 11:40 от Албена Желязкова-Димчева

# 133
  • Мнения: 448
При първа възможност отивам.Имах предвид по-зле защото очаквах или само една черта или две ясни,а не една бледа..
Лола,на шуърчек

# 134
  • София
  • Мнения: 7 645
Ванита - спирай да четеш, а действай там когато можеш/искаш и тнт
Ние няма с какво повече да помогнем в крайна сметка. Дадохме съвети, топката е в твоите ръце.
Естествено винаги можеш да се откажеш от всичко и да зачакаш да ти проличи или да ти дойде или не знам и аз какво да чакаш. Пиши ни като имаш развитие по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт