"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 147
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 180
Така,говорих с док. той е изумен леко ,каза така всичко каквото е трябвало сме направили,кистата сме махнали,попитах и за пустите тръби,каза Да видяли сме ги нямаше подуване и т.н нямаше извънматочна,възможно е да си забременяла една седмица по късно...това му бяха последните думи!
Относно как се чувствам ,болката е цялостна ,т е и в средата и в дясно и ляво ,леко нещо придърпва на моменти около пъпа надолу,на моменти е като тежест корема ми се втвърдява също ,а за цапане то от 29декември с моята предистория не е спряло нещо да изтича отдолу,сега след операцията отново имах нещо като цикъл 3,4дни принципно трябва да ми дойде на 29.01 чак ,аз вече знам,че нищо не знам!

# 151
  • Мнения: 95
Удвояването не е съвсем точно, но има вероятност. След 2 дена ще трябва да се вижда вече....
Много странно със това кървене... освен ако не е било М, а нещо друго.  newsm78
Според Коновалова не е било цикъл, а нещо дтуго. Но честно да ви кажа за мен нямаше разлика от цикъла ми.

# 152
  • Мнения: 180
И това пуснах,Как ви се струва?
Progesteron   1.14   nmol/L
На 12.01 беше 38.86

# 153
  • Мнения: X
Nadiny, с ЧХГ 5,90 на 30.12 би трябвало да си забременяла около 22.12-23.12, според мен. Дано да не е извънматочна, защото тя наистина много трудно се диагностицира.

# 154
  • Мнения: 180
Nadiny, с ЧХГ 5,90 на 30.12 би трябвало да си забременяла около 22.12-23.12, според мен. Дано да не е извънматочна, защото тя наистина много трудно се диагностицира.
Аз също така си мисля Grumpy_Cat и по точно на 25.12 или 26

# 155
  • Мнения: X
Прогестерон при редовен месечен цикъл:

До 14 ден: < 1 ng/ml (нанограма на милилитър) или 0,5-2,3 nmol/L (наномола на литър)
От 15 до 28 ден: 0-25 ng/ml или 6,4–79,5 nmol/L

Бременност:

От първи до трети месец: 10-44 ng/ml или 32,6–140 nmol/L
От четвърти до шести: 19.5-82.5 ng/ml или 62–262 nmol/L
От седми до девети: 65-290 ng/ml или 206,7–728 nmol/L
След менопауза: < 1 ng/ml

При мъже: < 1 ng/ml или < 3,2 nmol/L

# 156
  • Мнения: 180
Прогестерон при редовен месечен цикъл:

До 14 ден: < 1 ng/ml (нанограма на милилитър) или 0,5-2,3 nmol/L (наномола на литър)
От 15 до 28 ден: 0-25 ng/ml или 6,4–79,5 nmol/L

Бременност:

От първи до трети месец: 10-44 ng/ml или 32,6–140 nmol/L
От четвърти до шести: 19.5-82.5 ng/ml или 62–262 nmol/L
От седми до девети: 65-290 ng/ml или 206,7–728 nmol/L
След менопауза: < 1 ng/ml

При мъже: < 1 ng/ml или < 3,2 nmol/L


Ето така ги водят в тази лаборатория:
Забележка: *
Progesteron
Фоликуларна фаза ( 0.18 – 2.84 )
Овулационен пик ( 0.39 – 38.1 )
Лутеална фаза ( 5.82 – 75.9 )
Менопауза ( <0.159 – 0.40)
Мъже ( <0.159 – 0.474)   
Бременност :
І-во тримесечие ( 35.00 – 141.00 )
ІІ-ро тримесечие ( 80.8 – 264.00 )
ІІІ-то тримесечие ( 187.00 – 681.00)
Едното се вдига другото пада ,направо чудо...

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 15:17 от Nadiny

# 157
  • Мнения: X
Наистина е странно как ЧХГ расте, а прогестерона пада. За момента няма какво друго да направиш освен ново ЧХГ след 2 дни. Стискам палци всичко да се нареди

# 158
  • София
  • Мнения: 7 645
jolajo - лекарката какво видя в матката? Явно, че сак не е видяла, но нещо? Лигавицата добра ли е? Всичк оок ли й изглежда? От къде е било кървенето - вижда ли се? Назначи ли ти примерно да пуснеш прогестерон, той трябва да е висок по време на бременност?
По принцип на тази стойност на ЧХГ на мен ми видяха плоден сак преди, беше почти 1000, но нямаше още 1000, а на приятелка са виждали на 890.
Кога те вика пак? Какво ти даде като съвет?


Nadiny - щом всичко е огледано по време на лапарото от къде е това нарастващо ЧХГ според доктора? И как може да са сигурни, че са видели хубаво тръбите и не е имало извънматочна при чхг 90 (колкото ти е било тогава)?
Съвета ми е да пуснеш още едно чхг утре или в други ден, за да видиш дали тази стойност от днес е падаща (т.е. било  е по-високо, но спада) или е качваща - новото трябва да е по-голямо от старото.
Прогестерона като е нисък е знак, че организма изхвърля бременността, за това с последно чхг ще се разбере - ако пада всичко е на ред и скоро ще има цикъл.
Кървенето след лапаро е нормално, то не е цикъл.

# 159
  • Мнения: 448
Момичета,благодаря на всички ви!Няма повече да ви притеснявам,за в момента това е от мен !Ако има някакви новости ще съобщя имам чувство вече ,че цяла България вече знае за мен ужас....Ще ви следя и чета и така Simple Smile
Nadiny не се притеснявай и аз изписах  сумати неща,но притеснението е голямо какво да се прави.На мен ми е страшно интересно да видя как се развиват нещата с всяка една от вас и с удоволствие бих помогнала с каквото мога.Успех! Blush Innocent

# 160
  • Мнения: 6 284
Nadiny - Прогестеронът е нисък за поддържане на бременност. Ако е имало нещо може би се е изчистило с последното кървене. Ако кистата е била на жълтото тяло, и то е било отстранено, няма и прогестерон, който да поддържа евентуална вътрематочна бременност.  Според мен пусни след 2 дена отново ЧХГ и с резултатите отиди при лекарката която ти е препоръчала Брайда,  че този док. много взе да ме съмнява вече. А ако през това време започнеш да се чувстваш още по-зле, веднага отивай на лекар.

jolajo - Имало е и такива случаи, въпреки че са по-редки. Питай док. дали да изследваш прогестерона, да не би да е нисък и кървенето да е било от това.  Стискам палци всичко да е наред.
      

# 161
  • Мнения: 95
Чакам да ми звънне да коментираме резултата и да се разберем кога ще бъде следващия преглед. Каза че всичко изглежда нормално. Явно ще трябва да изчакам още няколко дни.

# 162
  • Мнения: 5 468
Здравейте отново. Минах прегледа при Коновалова. Нищо не се вижда отново. Пуснах чхг в Щерев резултат 908. Утре ще разбера резултата от лаб където пуснах и първото чхг. Дали има шанс всичко да е наред. Първият резултат е 525 но в друга лаб.

Лекото разминаване, според мен, идва от това, че тестовете са правени в различни лаборатории. Така или иначе нещата изглеждат добре, защото удвояването на ЧХГ при нормална бременност се случва на всеки 48-72 часа, т.е. не при всички е на 2 дни. При днешната стойност е нормално, че не се е видяло нищо все още.

Според Коновалова не е било цикъл, а нещо дтуго. Но честно да ви кажа за мен нямаше разлика от цикъла ми.

Това е, защото по време на бременност не може да има менструация, т.е. когато има кървене по време на бременност, то е от друго естество, а не обичайното менструално течение.

# 163
  • Мнения: 180
Да и моята идея беше такава ,затова пуснах днес чхг,за да пусна пак в петък..

# 164
  • Мнения: 6 284
Стискам палци всичко бързичко да се оправи, дръж ни в течение и ако има нещо не се колебай да пишеш  ...

Общи условия

Активация на акаунт