"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 181
  • 751
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 95
Обадих се в клиниката. Ще е на работа от 14 часа. Направо мисля да ходя и да чакам. Страх ме е само да не е много късно. Даже мисля да отида и по рано да пусна чхг прогестерон. А нещо друго да пусна ли като изследване.

# 181
  • София
  • Мнения: 7 645
отиди по-рано, да пусни ги двете и се виж с лекарката - добро решение си взела.
То има десетки неща, които да пуснеш по принцип, но тези двете сега са най-важни наистина. Няма смисъл от други.

Ти в цибалаб в един и същ час ли пуска изследванията през 2 дни?
Има хубаво покачване, въпреки че не е удвоено, дано не е проблем това. Днес в щерев като пуснеш ще се види темпа на растеж от вчера.
Късмет и да пишеш какво става

# 182
  • Мнения: 95
Да горе долу по едно и също време ги пуснах.

# 183
  • Мнения: 6 622
Jolajo не се притеснявай за разликата в ЧХГ-то най- вероятно е от това ,че  си го пуснала по-рано. Лабораторията в Щерев също е Цибалаб , предполагам работят с едни и същи реактиви. Пусни прогестерон задължително и ако имаш болки вземи но шпа .
Не съм се представяла в вашата тема ,но ви следя. Та накратко-правим опити за бебе от около 5 години. Аз съм с СПКЯ и една непроходима тръба,а ММ с намалено качество ,  подвижнот и концентрация . Имаме едно неуспешно инвитро завършило с биохимична и сега съм с извънматочна бременност.

# 184
  • Мнения: 95
Кръвените показатели как ти бяха. Защото и аз се притеснявам за изеънматочна. Чхг по бавно ли расте. Вчера при 908 нищо не се видя. Ох вече се съмнявам че въобще е бременност. Дали това кървене от 15 до 20.01 не е било някоя спукана киста. По принцип единия яйчник ми е поликистозен.

# 185
  • София
  • Мнения: 10 642
Точния час няма кой знае какво значение. Това не е клетка, която на 20минута хоп се разделя на 2.
Удвоьването на ЧХГ не е нужно да цепи секундата, пък и никъде не е казано, че трябва да е точно на 48час. По правило при 85% от бременностите се удвоява на 48-72часа

# 186
  • София
  • Мнения: 10 642
Точния час няма кой знае какво значение. Това не е клетка, която на 20минута хоп се разделя на 2.
Удвоьването на ЧХГ не е нужно да цепи секундата, пък и никъде не е казано, че трябва да е точно на 48час. По правило при 85% от бременностите се удвоява на 48-72часа
А разлика между 841 и 908 единици е никаква

# 187
  • Мнения: 6 622
Моето ЧХГ разтеше по-бавно от твоето ,само веднъж почти се удвои. Твоето си е добре. Не се навивай за най-лошото предварително, пускай си ЧХГ на 48h и следи прогестерона как върви. Кървенето може да е било от всичко ,не го мисли сега.По-скоро гледай да предотвратиш повторно кървене. При ЧХГ над 1000 може да видиш вече има ли повод за тревоги.

# 188
  • Мнения: 5 468
Кръвените показатели как ти бяха. Защото и аз се притеснявам за изеънматочна. Чхг по бавно ли расте. Вчера при 908 нищо не се видя. Ох вече се съмнявам че въобще е бременност. Дали това кървене от 15 до 20.01 не е било някоя спукана киста. По принцип единия яйчник ми е поликистозен.

Че е бременност, бременност е. Въпросът е дали е нормално развиваща се. Каква ще е тази киста с такова високо ЧХГ? А и коментирахме по-рано, че тези кисти, при които евентуално може да се покачи ЧХГ са рядкост и едва ли при тях ЧХГ се покачва толкова много, като при бременност, ако изобщо се покачва.

# 189
  • Мнения: 6 292
jolajo - И според мен е най-вероятно от нисък прогестерон. За спукана киста изобщо не си мисли, не е това.  Peace

Ванита -  Какво става с тебе момиче ?

Nadiny - Днес ли трябваше да пускаш второ ЧХГ?

# 190
  • Мнения: 180
Привет,от мен на всички!Гейзер утре ще го пусна да са минали 48часа,също така мисля да пусна отново и прогестерон,че ми е много странно с него какво се случва,но на база и по слабата втора черта от уринния нещо не ми е ок и това зацапване....ми то много станаха и и и броя минутите и часовете,въпреки че знам ,че нищо няма да се види Sad

# 191
  • Мнения: 6 292
Привет,от мен на всички!Гейзер утре ще го пусна да са минали 48часа,също така мисля да пусна отново и прогестерон,че ми е много странно с него какво се случва,но на база и по слабата втора черта от уринния нещо не ми е ок и това зацапване....ми то много станаха и и и броя минутите и часовете,въпреки че знам ,че нищо няма да се види Sad

Изчакай да видим първо  ЧХГ-то утре. Прогестерон с такава ниска стойност означава че няма жълто тяло, което да го секретира, няма смисъл да го пускаш на ново  Peace

# 192
  • Мнения: 16
Здравейте!
Бих искала да ви разкажа за моята дилема Simple Smile
Имам цикъл на 28-30 дни . Последният цикъл ми дойде на 16.01.18 на обяд и приключи на 17.01.18 вечерта. Беше нормален но с няколко съсирека- не ми се е случвало от отдавна ...
На следващия ден нямаше нищо и на 19-ти имах еднократно зацапване и бяло течение. От тогава до днес започнаха мъките .....
Главоболие, ужасно желание за сън -/ при все че от дете не съм спала на обяд /,
Ниско кръвно/винаги съм била с високо/
Рано ми е още за тест и незнам,  какво бих могла да направя?
Съжалявам за дългия пост и най - вероятно объркан , но така се чувствам и аз.
Ще съм ви много благодарна ако изкажете някакво мнение и вие .
Благодаря предварително!!!

# 193
  • Мнения: 16 871
Ако цикълът ти е 28-30 дни, в момента си си абсолютно за тест, но такъв за овулация Wink

# 194
  • София
  • Мнения: 11 456
Ако си мислиш, че това кървене не е било точно цикълът ти, си направи тест.

Общи условия

Активация на акаунт