"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 220
  • 751
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 6 010
Щом има цикъл - няма бременност.
Начини на зачеване - секс.
От колко време опитвате? На колко години си и какво знаеш за зачеването?
Фолиева киселина е хубаво да пиеш по време на опитите за да се избегнат евентуални увреждания при плода в последствие.

# 511
  • Мнения: 66
Ами вече 10-11 месеца се опитваме ,но не се получава, пробвахме във всякакви пози , на 23 години съм . Моля Ви, много искаме да имаме бебе , ако имате някакви мнение моля споделете ги

# 512
  • София
  • Мнения: 6 010
Мъжът ти на колко години е?
Правили ли сте някакви изследвания и ти и той? Можеш да започнеш да следиш овулацията с тестове, да мериш базална температура за да се ориентираш, воденето на женски календар също е хубао. Хубаво е да посетиш гинеколог за да пуснете базовите изследвания, а и да получиш насока и ориентир как да действате.

# 513
  • Мнения: 66
Не сме правили изследвания, мислех да почна да пия фолиева киселина , но сега се колебая дали да пия фолиева киселина или да си направя изследвания

# 514
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Joana24, за много неща си чувала, но не е никак лошо да прочетеш конкретно за тях:

Фолиева киселина и още малко за нея
Как да забременеем
Тестове за овулация
Тестове за бременност
Също може да прочетеш за Изследванията преди бременност
Ако около година не се случи бременност - обърни се към репродуктивни специалисти: те ще назначат прегледи и изследвания, както на теб, така и на партньора ти.


# 515
  • Мнения: 66
Забравих да споделя гаджето ми е с висока кръвна захар, това възможно ли е да пречи

# 516
  • Мнения: 6 305
Трябва да я вкара в норма. Ако е висока пречи.

# 517
  • Мнения: 66
Някой от вас , приемала ли е Фолиева киселина преди да забременее?

# 518
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Ти прочете ли информацията от линковете, за които си направих труда?! Прочети, за да не задаваш излишни и нелепи въпроси и да не ставаш смешна с невежеството си.


пп. Освен това има опция Редактирай, с която може да допълниш поста си вместо да пускаш нови и нови: това не е чат.

# 519
  • Мнения: 341
Здравейте. Цикълът ми е на 28 дни, но от 3 месеца стана на 26. Днес е 26тият ден, но го няма за сега. Имах сутринта леееко розово по тоалетната хартия и толкова. Направих тест Шуър чек- отрицателен. Възможно ли е да е твърде рано и затова да не отчете бременост? Миналия път имах много бледа черта на втория ден закъснение, която вече е на почти 3г. Simple Smile Усещам, че съм бременна, ама този тест ми съсипа всички надежди Confounded

# 520
  • Мнения: 943
Няма как да преценим дали е рано или не, защото не си посочила кога ти е била овулацията. Изчакай два дена и ако нямаш Ц, направи отново тест.

# 521
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Цикълът ми е на 28 дни, но от 3 месеца стана на 26. Днес е 26тият ден, но го няма за сега. Имах сутринта леееко розово по тоалетната хартия и толкова. Направих тест Шуър чек- отрицателен. Възможно ли е да е твърде рано и затова да не отчете бременост? Миналия път имах много бледа черта на втория ден закъснение, която вече е на почти 3г. Simple Smile Усещам, че съм бременна, ама този тест ми съсипа всички надежди Confounded

Нали знаеш, че ако цикълът ти е 26 дни, то очакваш менструация на 27мия ден? Тоест ако последните 3 месеца ти е идвало на 26тия ден, то цикъла ти е бил 25 дни.

Относно теста, просто изчакай още 1-2 дни и ако не ти е дошло, направи нов тест. Твърде вероятно е зацапването да говори за идваща менструация. Също така, това че последните 3 месеца си имала по-къс цикъл, не значи че и този ще е такъв. Промени в цикъла с по 2-3 дни се случват постоянно.

# 522
  • England
  • Мнения: 210
Здравейте и от мен! Ние също пробваме за бебче но ми е рано за тест. Ще бъда кратка, по принцип ми идва между 26-28 ден. По мои сметки на 30 или 31.01 е било ову-то (тогава бебеправихме). От тогава до днес усещам едни “бодежи” много много ниско долу, едно изтръпване, даже бих казала дискомфорт, гладна съм както преди да ми дойде и за капак преди два дни,  ядох една риба даже не я изядох защото ми стана много лошо - отвратително лошо, имам болезнени гърди но ми е много рано за цикъл - две седмици има до датата.
Знам, че не сте гадатели просто сортирам мнение, дали има вероятност да се е получило бебче? Благодаря Ви!

# 523
  • Мнения: 1 976
Honey, абсурдно е да имаш симптоми 1-2-3, че и повечко дни след секс, прочети повече по темата. Симптоми едва около закъснение, че и покъсно в някои случаи.
 А Ти как реши, че тогава ти е била О?

# 524
  • England
  • Мнения: 210
Honey, абсурдно е да имаш симптоми 1-2-3, че и повечко дни след секс, прочети повече по темата. Симптоми едва около закъснение, че и покъсно в някои случаи.
 А Ти как реши, че тогава ти е била О?
И аз мисля, че е абсурдно! Но може би това, че искаме да се случи ме вкарва в някакви филми.
В интерес на истината имам един спонтанен аборт, и симптомите тогава се поввиха много рано, два пъти ми стана адски лошо, болезнени гърди и вълчи апетит, два отрицателни и един положителен тест...
Благодаря ти за бързия отговор...

Общи условия

Активация на акаунт