"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 225
  • 751
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 189
Всеки ден с чисти ръце, аз лично в клекнало положение, горе долу по едно и също време на деня. Клякаш, бъркаш с най- дългия пръст 😂 и я напипваш, ще усетиш нещо,което ти спира пръста. Може да е твърда, средна и мека в различните фази на цикъла, сама ще си усетиш с опита. Аз така си проверявам и наличието на ЦС, защото рядко излиза отвън. Затова реших заедно с това да проверявям и шийката.

# 631
  • Мнения: 5 468
Биби, щом този месец усещаш шийката по-различна, може и да имаш добри новини. До колкото си спомням, при бременност шийката остава мека. За положението при бременност, не съм сигурна как беше. Изчакай да минат 12-13 дни от О и направи тест.

# 632
  • София
  • Мнения: 7 645
При бременност се вдига в последствие. Шийката не е достатъчен показател.
Тъй като си слагам утрогестан всеки месец и аз си я “следя” и някой път не пада бързо но пак не съм бременна..
Така че теста си е най-сигурен

# 633
  • Мнения: 845
Здравейте. Преди 6 месеца имах една несполучлива бременност. От тогава този месец за първи път правим полов акт без да се пазим. По изчисления съм била в О. Знам, че е много рано и може да си внушавам, но.. По и след време на О, от време на време ме боли ниско долу. Една сутрин си станах с гаденето и си повърнах. Тук ми идва и надеждата, миналият път това се случи по - точно същият начин. Забелязвам и че ми се поспива доста и имам едно повдигане. Това може и да е от внушение. Гледам да не се вманиачавам, но кога най-рано мога да направя тест, които да отчете? Според вас може ли да има нещо или просто съм се сбъркала? Извинявам се, ако вече ви се налага да отговаряте за н-ти път на такива въпроси! Благодаря!

# 634
  • София
  • Мнения: 1 096
Здравейте. Преди 6 месеца имах една несполучлива бременност. От тогава този месец за първи път правим полов акт без да се пазим. По изчисления съм била в О. Знам, че е много рано и може да си внушавам, но.. По и след време на О, от време на време ме боли ниско долу. Една сутрин си станах с гаденето и си повърнах. Тук ми идва и надеждата, миналият път това се случи по - точно същият начин. Забелязвам и че ми се поспива доста и имам едно повдигане. Това може и да е от внушение. Гледам да не се вманиачавам, но кога най-рано мога да направя тест, които да отчете? Според вас може ли да има нещо или просто съм се сбъркала? Извинявам се, ако вече ви се налага да отговаряте за н-ти път на такива въпроси! Благодаря!

10-12 дни след овулация или изчакай закъснения - няма как да не отчете!

# 635
  • Мнения: 5 468
Astinedd, уринен тест отчита най-рано около 12 дни след овулация, т.е. изчакай минимум 12тия ден и тогава се тествай.  По повод гаденето, то се появява малко по-късно, около 6-8 седмица, така че гадене преди закъснение не е от бременност.

# 636
  • Мнения: 1 898
Не уточняваш кой ден си след О.. Дължина на цикъла и т.н
Според мен всички симптоми преди закъснението са си от чисто въображение.. Или по скоро ПМС.
Аз примерно дори и след + тест не съм имала гадене, повръщане, повишен апртит, сънливост и т.н

# 637
  • Мнения: 845
Ами аз горе-долу съдя по първата бременност как бях. Цикълът ми е между 28-30 дена. Все още не е от най-точните след кюртажа. Овулацията ми беше на 5 февр. На 23 януари ми беше цикъла, сега го чакам уж на 22 или 23. Не мога да кажа със сигурност.

# 638
  • Мнения: 16 871
6 дни след предполагаема О няма какво да очакваш като симптоми Hands V

# 639
  • Мнения: 845
Благодаря! Ще си чакам цикъла, пъл ако не дойде, тогава ще правя тест!

# 640
  • Мнения: 111
Здравейте! Това ми е теста за бременност от тази сутрин... Според вас положителен ли е? Сърцето ми ще изскочи........ Simple Smile По принцип днес е деня, в който трябва да ми дойде, но така и не се изтърпях да си направя теста.... (още не ми е дошло) Simple Smile

http://prikachi.com/images.php?images/453/9264453T.jpg

Извинявам се, не ми се получава да го сложа директно като картинка.

# 641
  • Мнения: X
Честито, тестът е положителен!

# 642
  • Мнения: 111
Честито, тестът е положителен!

Ох, не искам да се радвам от рано (макар, че то си напира от вътре) Simple Smile , ще направя още един по- късно днес Simple Smile

# 643
  • София
  • Мнения: 11 483
Положителен е разбира се.

# 644
  • Мнения: 189
Благодаря за отговорите Brayda, Happy_mommy , още вчера шийката беше вече твърда и днес лелката дойде, даже по-рано от очакваното...

Общи условия

Активация на акаунт