"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 232
  • 751
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 415
И аз виждам нещо. Теста преди закъснение ли е правен и колко дни?

# 661
  • София
  • Мнения: 7 645
теста е много изсъхнал, кога се появи тази черта? Ако е след 1-2 часа, не се брои

# 662
  • Мнения: 65
Пак съм аз, не издържах и вчера взех още един, който е утвърден тук, като Шуърчек в България, за да ми е по-спокойно, направих го тази сутрин, пак положителен  , ходих до клиниката и имам час утре със сестра, тук те следят бременността. По мои изчисления би трябвало да съм в 6та седмица, но как не съм разбрала досега.. Hug
https://imageshack.com/a/img922/4756/xRUccX.jpg

# 663
  • Мнения: 647
Пак съм аз, не издържах и вчера взех още един, който е утвърден тук, като Шуърчек в България, за да ми е по-спокойно, направих го тази сутрин, пак положителен  , ходих до клиниката и имам час утре със сестра, тук те следят бременността. По мои изчисления би трябвало да съм в 6та седмица, но как не съм разбрала досега.. Hug
https://imageshack.com/a/img922/4756/xRUccX.jpg
Честито,палчета и лека Б до финал.
В коя държава си ,защото и ние бебе правим и ако дай боже стане се чудя как стоят нещата в другите държави. Не съм се интересувала защото не е станало още.

# 664
  • Мнения: 5 468

Много е бледа и има ввроятност да е от изпарителните черти, които често дава Престо. Наистина утре направи един Шуърчек и ще разбереш.

# 665
  • Мнения: 111
Здравейте мацки!
Така .. с моят мъж се опитваме да си направим бебе и пробвахме в понеделник , а по календар овулацията ми е чак след 5 дни ( един вид сме пробвали 4 дни след приключена менструация) Има ли шанс да съм бременна ? Предполагам ,че дните на овулация са най-подходящи за зачеване,но не е и изключено и останалите дни,нали?
Нямам търпение да разбера 🤷🏻♀😁


Bobi, аз знам, че има възможност да се забременее само по време на овулация. Моят съвет е, изтегли си апликация на телефона, която следи МЦ, когато си въведеш данните, ще ти покаже деня на ОВУ. 5-6 дни преди датата си вземи тестове за ОВУ и прави всеки ден към 7-8 вечерта. Аз от миналия месец следя. ОВУ трябваше да ми бъде на 29.01 (понеделник) като гледах на апликацията, но най- наситена чертичка на теста ми беше в неделя (28.01). Правихме опити на 26.01 (петък), 27.01 (събота), пропуснахме неделя, като мислех, че в понеделник всъщност ще е ОВУ, но тогава теста беше по блед. В понеделник въпреки всичко пак пробвахме. Вчера трябваше да ми дойде МЦ, но не дойде. Правих 3 теста- Положителни  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Това беве първия опит и се оказа успешен Simple Smile

# 666
  • Мнения: 65
Пак съм аз, не издържах и вчера взех още един, който е утвърден тук, като Шуърчек в България, за да ми е по-спокойно, направих го тази сутрин, пак положителен  , ходих до клиниката и имам час утре със сестра, тук те следят бременността. По мои изчисления би трябвало да съм в 6та седмица, но как не съм разбрала досега.. Hug
https://imageshack.com/a/img922/4756/xRUccX.jpg
Честито,палчета и лека Б до финал.
В коя държава си ,защото и ние бебе правим и ако дай боже стане се чудя как стоят нещата в другите държави. Не съм се интересувала защото не е станало още.

Живеем в Шотландия, утре имам час със сестрата и ще кажа как е минало, каква е процедурата тук. Знам че за цялата бременност имаш право на два прегледа с ултразвук, на 12та и 20 та седмица, като цяло не са толково задълбочени откъм допълнителни изследвания, каквато е практиката в България, може би защото е безплатно, също знам, че да да родиш секцио трябва да е изключително наложително, ок съм с това, стимулират жените да приемат бременността като нормален процес, а не като животозастрашаващо състояние.

# 667
  • Мнения: 111
Пак съм аз, не издържах и вчера взех още един, който е утвърден тук, като Шуърчек в България, за да ми е по-спокойно, направих го тази сутрин, пак положителен  , ходих до клиниката и имам час утре със сестра, тук те следят бременността. По мои изчисления би трябвало да съм в 6та седмица, но как не съм разбрала досега.. Hug
https://imageshack.com/a/img922/4756/xRUccX.jpg
Честито,палчета и лека Б до финал.
В коя държава си ,защото и ние бебе правим и ако дай боже стане се чудя как стоят нещата в другите държави. Не съм се интересувала защото не е станало още.

Живеем в Шотландия, утре имам час със сестрата и ще кажа как е минало, каква е процедурата тук. Знам че за цялата бременност имаш право на два прегледа с ултразвук, на 12та и 20 та седмица, като цяло не са толково задълбочени откъм допълнителни изследвания, каквато е практиката в България, може би защото е безплатно, също знам, че да да родиш секцио трябва да е изключително наложително, ок съм с това, стимулират жените да приемат бременността като нормален процес, а не като животозастрашаващо състояние.

И аз съм в Шоландия, вчера си правих 3 теста, и 3те положителни Simple Smile Чакам да ми дойде писмото с часа да се видя и аз със сестра. Кажи моля те как е минало Simple Smile

# 668
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
ОВУ трябваше да ми бъде на 29.01 (понеделник) като гледах на апликацията, но най- наситена чертичка на теста ми беше в неделя (28.01). Правихме опити на 26.01 (петък), 27.01 (събота), пропуснахме неделя, като мислех, че в понеделник всъщност ще е ОВУ, но тогава теста беше по блед. В понеделник въпреки всичко пак пробвахме.
Овулацията НЕ е в деня на положителен тест. Положителният овулационен тест засича пика на ЛХ, а овулацията настъпва от 12 до 48 часа след него. Т.е. в понеделник в твоя случай. Нощта срещу вторник също може да е била. А може и във вторник по някое време.

пп. Честито! Лека и до термин!

# 669
  • Мнения: 207

 

Здравейте , момичета ! Ще се побъркам. Закъснява ми само с 1 ден, трябваше да ми дойде вчера на 12.02.2018, обаче не дойде. Гърдите ме болят страшно силно, необичайно за мен за преди МЦ. Така са ме боляли само веднъж като разбрах, че съм бременна първия път, но беше неуспешна бременност. Та , сега аз в паниката направих грешка, май. Знам че е рано за тест , но реших да направя, защото утре е 14.02 и нямам подарък за милото. Бебеправим от доста време. Та, какво направих, имах един тест Престо останал от миналия месец, но за всеки случай скочих до аптеката, не знам защо но взех само един Шур Чек.  Направих първо Престо и олее на няма и 2-та минута и  той с бледа втора черта и сега не знам да се радвам или не. Като видях чертата и онемях отворих и Шур - Чек и го направих със същото "чиш" от чашката от първия тест, но вече урината беше истинала, бяха минали няколко минути, май това ми беше грешката. Сега и двата теста са с бледа втора черта, ще се побъркам. Какво мислите ? Прикачвам снимка. Ще мога да се измъкна до аптеката чак утре следобед и за това се допитвам до вас !

# 670
  • Мнения: 348
Според мен и двата са положителни. И защо мислиш, че си избързала с тестването? След закъснение си ги направила, поне аз това разбрах. Ако искаш за да си по спокойна направи утре и трети, като имай предвид че сутрин хормона на бременността е най-концентриран, така де в сутрешната урина Simple Smile успех

# 671
  • Мнения: 207
Защото е само един ден закъснение, за това мисля, че е рано. И да следващия трябва да е със сутрешна урина. Да, ще направя още един. 

# 672
  • Мнения: 111
Защото е само един ден закъснение, за това мисля, че е рано. И да следващия трябва да е със сутрешна урина. Да, ще направя още един. 

И на мен трябваше да ми дойде вчера, но още го няма. Направих 3 теста, бяха ясно очертани, утре ще правя още един Simple Smile

# 673
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте момичета, да ви помоля да кажете при бледа втора черта на пиклив тест, кога мога да направя втори и да се види потъмняване на линията? Тъй като хванах събитието преди да ми дойде.М трябва да ми дойде утре, тест правих онзи ден, днес отново и линията си е все така бледа.  Беше рано за тест, но имах страшно главоболие и щях да посегна към аулина и затова избързах. Моля за съвет

# 674
  • Мнения: 1 293
Добре, хайде да обясня и аз, че ще се побъркам до неделя.... Момичета аз има редовен цикъл 26 дни но при стрес или нещо подобно някои път идва на 25 ден ( рядко но се случва). Ходих при гинеколог за преглед и всичко е ОК (преглед, хормони). Имам силно обърната матка но той каза, че това не е проблем.Този месец си взех тестове за овулация и започнахме опити но нали насила хубост не става, го правихме само два пъти-веднъж преди пика на ЛХ и един ден след него, в самия ден не го правихме. То по часовник не става ама аз го натискам моя, че минах 35 г. и не ми се чака и ден повече. В неделя трябва да ми дойде-ще се полуделя от нетърпение. Търсих си симптоми, но единствените, които се различаваха от друг път преди М са, че гърдите ми са меки, а никога не са, заболяха ме късно и все още са си меки, нямам силно изразени симптоми като преди М, да се надявам ли? Днес сутрин правих тест-отрицателен, но четох, че вероятно още няма имплантиране толкова рано, не зная, минали са осем-девет дни от акта. Предварително благодаря на всички за този сайт, тази тема и за това, че Ви има-всички!

Общи условия

Активация на акаунт