"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 206
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 8 932
Не мога да разбера, какво е това тестване по сто пъти. И един е достатъчен, сутрин след 1, 2 дена закъснение. И двата теста горе са положителни. Няма нужда от повторения. Просто изчакайте 10 дена и на доктор, ако няма някакви проблеми.

# 676
  • Мнения: 111
Rusinova, напълно разбирам нетърпението ти. Ние постъпихме точно така. 2 дни поредни опити, на 3тия положителен за ОВУ пропуснахме, и на следващия пак. Аз изчаках сутринта на датата, на която трябваше да дойде МЦ и направих теста. Вече 3 дни го няма. В първия ден правих 3 теста, положителни, вчера не правих, тази сутрин още един положителен. Изчакай още малко, може да имаш късмет и ти Simple Smile

Анна, просто не мога да повярвам, за това правя и правя... докато изследване не ми го каже, няма да ми се вярва Simple Smile

# 677
  • Мнения: 6 298
IRusinova, било е раничко за тест. Изчакай поне 12 дена след Ову.  Peace

# 678
  • Мнения: 6 897
ladymagic, положителни са. А топлината на урината няма значение. Тестовете са ти с бледи черти, защото ЧХГ още не се е покачило много.

# 679
  • Мнения: 5 468
Здравейте момичета, да ви помоля да кажете при бледа втора черта на пиклив тест, кога мога да направя втори и да се види потъмняване на линията? Тъй като хванах събитието преди да ми дойде.М трябва да ми дойде утре, тест правих онзи ден, днес отново и линията си е все така бледа.  Беше рано за тест, но имах страшно главоболие и щях да посегна към аулина и затова избързах. Моля за съвет

Не е необходимо да проследяваш дали потъмнява чертата. Това не е тест за овулация. Тестване 2-3 дни след първия тест не гарантира потъмняване на чертата, тъй като влияят и други фактори, като това дали е по-разредена урината или не. Няма смисъл да се филмираш излишно. Виждали сме го много пъти. Ако не си сигурна в чертата(ако е много бледа), просто направи още един за потвърждение и толкова. По-важно е след 10-15 дни закъснение какво ще се види на ехограф.

# 680
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте момичета, да ви помоля да кажете при бледа втора черта на пиклив тест, кога мога да направя втори и да се види потъмняване на линията? Тъй като хванах събитието преди да ми дойде.М трябва да ми дойде утре, тест правих онзи ден, днес отново и линията си е все така бледа.  Беше рано за тест, но имах страшно главоболие и щях да посегна към аулина и затова избързах. Моля за съвет

Не е необходимо да проследяваш дали потъмнява чертата. Това не е тест за овулация. Тестване 2-3 дни след първия тест не гарантира потъмняване на чертата, тъй като влияят и други фактори, като това дали е по-разредена урината или не. Няма смисъл да се филмираш излишно. Виждали сме го много пъти. Ако не си сигурна в чертата(ако е много бледа), просто направи още един за потвърждение и толкова. По-важно е след 10-15 дни закъснение какво ще се види на ехограф.
  благодаря ти много,имам един спонтанен и затова имам притеснения и се почудих дали е нужно потъмняване за да се успокоя. Потвърдено е и с днешен тест от сутринта, просто самата черта си седи бледа и затова ми беше питането. Иначе си чакам дай Боже закъснението и всичко да ми е наред.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 25 236
МОите два теста, правени през три дни бяха с почти еднакво бледи черти, ама супер бледи бяха, като на шуърчека на снимката по-горе. Втория път просто се появи почти веднага, за разлика от първия.

# 682
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Здравейте момичета, да ви помоля да кажете при бледа втора черта на пиклив тест, кога мога да направя втори и да се види потъмняване на линията? Тъй като хванах събитието преди да ми дойде.М трябва да ми дойде утре, тест правих онзи ден, днес отново и линията си е все така бледа.  Беше рано за тест, но имах страшно главоболие и щях да посегна към аулина и затова избързах. Моля за съвет

Не е необходимо да проследяваш дали потъмнява чертата. Това не е тест за овулация. Тестване 2-3 дни след първия тест не гарантира потъмняване на чертата, тъй като влияят и други фактори, като това дали е по-разредена урината или не. Няма смисъл да се филмираш излишно. Виждали сме го много пъти. Ако не си сигурна в чертата(ако е много бледа), просто направи още един за потвърждение и толкова. По-важно е след 10-15 дни закъснение какво ще се види на ехограф.
  благодаря ти много,имам един спонтанен и затова имам притеснения и се почудих дали е нужно потъмняване за да се успокоя. Потвърдено е и с днешен тест от сутринта, просто самата черта си седи бледа и затова ми беше питането. Иначе си чакам дай Боже закъснението и всичко да ми е наред.
[/spoiler]

Разбирам, че си притеснена заради спонтанния аборт, но както казах, през няколко дни изобщо няма гаранция, че чертата ще потъмнее. Тоест ще се притесняваш повече, вместо да се успокоиш.

# 683
  • София
  • Мнения: 93
много сте мили,благодаря ви Heart

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 61
Добър вечер! Дойде ми на 30.01 свърши ми на 03.02,правихме бебе на 03.02.,08.02., после си засякох си овулацията с тест сутринта на 12.02 с две ясни черти и правихме бебе вечерта,но преди това я проверих пак и пак две ясни черти..
Въпроса ми е кога най рано мога да си направя тест за бременност???

# 685
  • Мнения: 111
Сега правете и на следващия ден Simple Smile ОВУ настъпва на следващия ден след най-ясните черти. А тест на първия ден в които би трябвало да ти дойде по график Simple Smile успех

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 61
Сега правете и на следващия ден Simple Smile ОВУ настъпва на следващия ден след най-ясните черти. А тест на първия ден в които би трябвало да ти дойде по график Simple Smile успех
за съжаление не правихме а и неска годеника ми е нощна смяна!
Благодаря ти все пак

# 687
  • Мнения: 111
Нищо, нали и преди това сте пробвали. Те сперматозоидите живеят средно 24-48 часа в теб, така че не е невъзможно.

# 688
  • Мнения: 5 468
Добър вечер! Дойде ми на 30.01 свърши ми на 03.02,правихме бебе на 03.02.,08.02., после си засякох си овулацията с тест сутринта на 12.02 с две ясни черти и правихме бебе вечерта,но преди това я проверих пак и пак две ясни черти..
Въпроса ми е кога най рано мога да си направя тест за бременност???


Тестът за О се прави следобед, като най-добре е да се прави между 15 и 18 часа. Сутрин не се прави. Ако следобедния тест на 12.02 е бил положителен, значи овулацията ще настъпи между 12 и 48 часа по-късно, т.е. вероятно е била на 13.02 или на 14.02. Има отделна тема за тестовете за О, където можеш да прочетеш още информация. Тест за бременност се прави най-рано 12 дни след овулация. По-рано няма никакъв смисъл, защото е сигурно, че ще е отрицателен. Най-добре е да се изчакат около 14 дни за да бъде резултатът възможно най-достоверен.

# 689
  • София
  • Мнения: 7 645
A и да допълня, че не се брои деня на овулацията. Т.е. Минават пълни 48ч от теста и следващия ден го броиш за 1-ви, чакаш да минат 12 дни и правиш тест Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт