Шоколадов салам?

  • 5 081
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 187
Момичета, някоя знае ли как се прави шоколадов салам. Мъжа ми утре се връща от командировка и много искам да го зарадвам, но никъде не намерих рецепта. И двамата сме го яли някъде Confused:  Embarassed , и оттогава все ме моли да му направя!
Помогнете, моляяяяя! Sad

# 1
  • Мнения: 871
8 яйца
4 с.л. захар
5 равни с.л. брашно
3 с.л. какао
1 кафена чашка вода + още 8 л. захар
1 пакетче стафиди
1/2 пакетче лешници
Водата със захарта(8 л.) ври до гъста каша. Добавя се какаото. Снема се от огъня. Постепенно се добавят жълтъците, захарта(ост. 4 л.) брашното. Добавят се стафидите и нарязаните на малки парченца лешници. Накрая се прибавят разбитите на твърд сняг белтъци. Пече се в намазана тавичка. Когато поизстине се намазва с течен шоколад или сметана и се навива на руло. Поръсва се с начукани ядки, настърган шоколад или кокосови стърготини.

# 2
  • Мнения: 928
Аууу...това звучи страшно вкусно,въпреки че незнам дори как изглежда.

# 3
  • Мнения: 5 500
Цитат на: dani75
8 яйца
4 с.л. захар
5 равни с.л. брашно
3 с.л. какао
1 кафена чашка вода + още 8 л. захар
1 пакетче стафиди
1/2 пакетче лешници
Водата със захарта(8 л.) ври до гъста каша. Добавя се какаото. Снема се от огъня. Постепенно се добавят жълтъците, захарта(ост. 4 л.) брашното. Добавят се стафидите и нарязаните на малки парченца лешници. Накрая се прибавят разбитите на твърд сняг белтъци. Пече се в намазана тавичка. Когато поизстине се намазва с течен шоколад или сметана и се навива на руло. Поръсва се с начукани ядки, настърган шоколад или кокосови стърготини.

Eгати калоричната бомпа, чак аз се изкушавам да го направя Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 3 251
Моята рецепта е малко по-мързелива Blush
1пак .кр.масло
2 яйца
1 с.л. ром
1ч.ч. смлени орехи
3 натрошени "целувки"
2 с.л. какао на прах
1 ч.ч. пудра захар
1/2 пак.натрошени маслени бисквити
Към разбитото с пудрата захар масло се прибавят яйцата,какаото и рома и се разбърква добре.Накрая се прибавят орехите,бисквитите и "целувките".Сместа се сипва в/у поръсена с пудра захар пергаментова хартия или хартия за печене-оформя се като руло и се слага да се стегне в хладилника.Желателно е да се консумира поне 2 часа след направата му.

# 5
  • София
  • Мнения: 187
Благодаря ти Дани75, това звучи много вкусно, ще го пробвам задължително!   food002  Grinning
Но салама, който съм опитвала май е точно този на Нина - благодаря ти Нина!   ideauu Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Нина
Моята рецепта е малко по-мързелива Blush
1пак .кр.масло
2 яйца
1 с.л. ром
1ч.ч. смлени орехи
3 натрошени "целувки"
2 с.л. какао на прах
1 ч.ч. пудра захар
1/2 пак.натрошени маслени бисквити
Към разбитото с пудрата захар масло се прибавят яйцата,какаото и рома и се разбърква добре.Накрая се прибавят орехите,бисквитите и "целувките".Сместа се сипва в/у поръсена с пудра захар пергаментова хартия или хартия за печене-оформя се като руло и се слага да се стегне в хладилника.Желателно е да се консумира поне 2 часа след направата му.

Нина, а тези яйца през никаква топлинна обработка ли не минават Confused:  Питам, защото ми звучи малко странно, до сега за сладкиши съм ползвала само суров жълтък, но белтъци никога.

# 7
  • Мнения: 871
Цитат на: mama mile
Благодаря ти Дани75, това звучи много вкусно, ще го пробвам задължително!   food002  Grinning
Но салама, който съм опитвала май е точно този на Нина - благодаря ти Нина!   ideauu Simple Smile

Пиши дали ти е харесало Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Valeria
Цитат на: Нина
Моята рецепта е малко по-мързелива Blush
1пак .кр.масло
2 яйца
1 с.л. ром
1ч.ч. смлени орехи
3 натрошени "целувки"
2 с.л. какао на прах
1 ч.ч. пудра захар
1/2 пак.натрошени маслени бисквити
Към разбитото с пудрата захар масло се прибавят яйцата,какаото и рома и се разбърква добре.Накрая се прибавят орехите,бисквитите и "целувките".Сместа се сипва в/у поръсена с пудра захар пергаментова хартия или хартия за печене-оформя се като руло и се слага да се стегне в хладилника.Желателно е да се консумира поне 2 часа след направата му.

Нина, а тези яйца през никаква топлинна обработка ли не минават Confused:  Питам, защото ми звучи малко странно, до сега за сладкиши съм ползвала само суров жълтък, но белтъци никога.

Не е проблем ,стига да се консумира до ден-два.
Аз слагам понякога "Фонданова глазура"върху тортите,което е чист суров белтък със захар и пак е препоръчително да се консумира по-набързо Flutter
Валерия,ако искаш може да сложиш само 1 яйце,не вярвам да има кой знае каква промяна във вкуса?!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Нина

Не е проблем ,стига да се консумира до ден-два.
Аз слагам понякога "Фонданова глазура"върху тортите,което е чист суров белтък със захар и пак е препоръчително да се консумира по-набързо Flutter
Валерия,ако искаш може да сложиш само 1 яйце,не вярвам да има кой знае каква промяна във вкуса?!

То сигурно не е проблем, но все пак ще ме е шубе да го давам на дребната да го опитва. Без яйца дали ще се получи нещо, че от употребата на сурови яйца и по-сурово месо хващам гаден стафилокок Imp

# 10
  • София
  • Мнения: 10 291
Цитат на: Valeria
То сигурно не е проблем, но все пак ще ме е шубе да го давам на дребната да го опитва. Без яйца дали ще се получи нещо, че от употребата на сурови яйца и по-сурово месо хващам гаден стафилокок Imp


Лелееее ти ме уби... а аз напоследък през ден правя тирамису, а то е със сурови яйца  Shocked  Shocked  Shocked  яйцата не минават ли всякакви там проверки... какъв стафилокок?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: nad_tab
Цитат на: Valeria
То сигурно не е проблем, но все пак ще ме е шубе да го давам на дребната да го опитва. Без яйца дали ще се получи нещо, че от употребата на сурови яйца и по-сурово месо хващам гаден стафилокок Imp


Лелееее ти ме уби... а аз напоследък през ден правя тирамису, а то е със сурови яйца  Shocked  Shocked  Shocked  яйцата не минават ли всякакви там проверки... какъв стафилокок?


Не само стафилокок, ами и салмонела можеш да си хванеш като нищо...

# 12
  • Мнения: 416
Тази рецепта е нещо подобно, малко е пипкава, но става страхотно вкусно.

                Салам - торта

     За курабиите:
  5 яйца
  1 ч.ч. захар
  1 ч.ч. олио
  1ч.л. хлебна сода
   Замесва се тесто, със шприц се оформят курабийки и се пекат в умерена фурна. След като станат готови курабиите се нарязват на парченца.
    В друг съд се разбиват:
   1ч.ч пудра захар
   1ч.ч орехи - нарязани
   1ч.ч. чисто масло – 1гол. пакетче
   5 яйца
   шоколадова есенция
   6ч.л кафе.
  Прибавят се нарязаните курабии и всичко се обърква с лъжица, слага се сместта в пергаментова хартия и се прави на салам (като дебелина нещо средно м/у телешки и шпек  Wink ). Стават 2 салама. Слага се на студено, но не в хладилник (затова се прави зимата). Добър апетит!!

Общи условия

Активация на акаунт