ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 113
  • 748
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 107
Електра, а какво значи Кайо и защо си кръсти детето така? Не питам с лошо, интересно ми стана. Ако не искаш, не ми отговаряй. Мерси.

# 226
  • Мнения: 9 865
Аз съм останала с впечатление, че Кайо е съкратено от друго име.

Райската може да се дава след 8-10 месец (за по-предпазливите след 1 г), не се отличава като особен алерген. Много е полезна и хранителна. Добре е да се дава узряла, ако е твърда, може да се замрази, след размразяването е мека и намалява стипчивостта ѝ. По-скоро плодът действа затягащо.

# 227
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Честит рожден ден на всички. Да растат здрави, весели и много обичани.

# 228
  • Мнения: 1 107
Аз съм останала с впечатление, че Кайо е съкратено от друго име.

Райската може да се дава след 8-10 месец (за по-предпазливите след 1 г), не се отличава като особен алерген. Много е полезна и хранителна. Добре е да се дава узряла, ако е твърда, може да се замрази, след размразяването е мека и намалява стипчивостта ѝ. По-скоро плодът действа затягащо.

Мерси, Бона, много адекватни съвети даваш Simple Smile Малката нещо напоследък е запечена, та, явно ще отложа. Ама, нали, все сезонни плодове ме влекат Simple Smile

Кайо, да, от Николай. Но прочетох, че на първа страница така е вписано името и реших, че това е цялото име. Сега са много популярни Кай, Кайа, не, че ги знам и те какво значат Simple Smile

# 229
  • Мнения: 9 865
mimimost, не знам как мислиш да я даваш райската, но може да я смесиш с нещо разхлабващо и ще се балансира.

По принцип Кая/Кайо може да се изведе от различни етимологии, напр. каяджия значи соколар (обучава птици), от кая се на старобългарски има такъв глагол "кайон сен", от "цена" (kaina) също, доста са (етимологията ми беше любима дисциплина).
На мен са ми благозвучни и двете (но Кая стана мнооого популярно напоследък), но не бих ги избрала за пълни имена, но за съкратено Кайо многоми харесва, не че е на Електра Wink.

# 230
  • Мнения: 6 538
Не е от Николай, а от Калоян Simple Smile Другите съкратени не ми харесват, иззбрах това име (мм много го искаше), само, защото измислих краткото Кайо.

Честити да са рожденниците ❤

# 231
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Племенникът ми се казва Калоян и това ми беше любимото мъжко име. Ако сестра ми не го беше избрала и аз със сигурност щях да си кръстя детето по този начин. 😊

# 232
  • София
  • Мнения: 4 709
Мами какво давате на навършилите 1г деца ...идейтв ми се изчерпват вече

# 233
  • Мнения: 817
Чести рожден ден, на всички февруарчета до тук!
Аз правих кисел с райска ябълка, замразена и след това размразена, на мен ми хареса но на Цвети не, но тя никой кисел /от моите/ не хареса. Правех ги с царевично нишесте и плодове.

# 234
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Благодаря за поздравленията от името на моята Катерина. Simple Smile

Аз съвети за храненето хич не мога да давам, че при нас положението е все така изоставащо. Напредъкът е, че вече яде овесени ядки, които са минали през блендера и веднъж успях да и дам на много дребни парченца малко хляб с лютеница. Видя ме че ям и взе да ми примлясва насреща.
Авокадото го хареса. Давам и го смачкано с банан или с кисело мляко.
Кисел никога не съм правила и давала...Него като разнообразяване на храненето ли го давате или има повечко полезност?

Калоян е най-любимото ми мъжко име. Ако бях родила момче сега, щеше да се казва така.

# 235
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Честит рожден ден на двете Катерини! Да са здрави, щастливи и благословени! 🎉🎈🎂

# 236
  • Мнения: 1 107
Не е от Николай, а от Калоян Simple Smile Другите съкратени не ми харесват, иззбрах това име (мм много го искаше), само, защото измислих краткото Кайо.

Честити да са рожденниците ❤

Електра, аз пак не те разбрах. Синът ти Калоян ли се казва или Кайо? Калоян, не значи ли красив Иван?

# 237
  • Мнения: 6 538
Да, Калоян се казва.
Исках да кажа, че се бях отказала от това име почти, защото не можех да измисля как да му викам на галено. Калояне, Кала за бебе не ме кефи. А Коко изобщо не харесвам и не виждам връзка с името всъщност. Един ден се събудих и ми беше щукнало, че ще му викам Кайо, така че, един ден по-късно го кръстих Калоян. Малко да се бях почудила още и нямаше да мога да кажа име като ме попитаха как се казва след като го извадиха Crazy

# 238
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
На мен Кая много ми харесва и обмислях дали да не кръстя малката Калина, за да мога да и казвам Кая. Simple Smile

# 239
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Честит рожден ден и на днешният рожденик. Да е жив и здрав.

Общи условия

Активация на акаунт