ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 059
  • 748
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 535
На Кайо от 2-3 месеца не са му никнали зъби, има 6 в момента. Какво стана с останалите не знам Laughing

# 256
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Зъбите са ми болна тема. Не знам на какъв принцип растат. 5 месеца чакаме 3ти зъб и той изби долу в дясно. Горе няма нито един и няма и признаци. Но долу в ляво е подуто. Педито каза, че всичко е наред, но аз вече почвам яко да влизам във филма.

# 257
  • Мнения: 6 535
Не е проблем това, че няма още зъби. Децата се развиват различно, било то за прохождане, никнене на зъби или каквото още се сетите. Накрая може да излязат по 2-3 наведнъж. Но ще има безсънни нощи.
При Кайо порастнаха на три пъти по два зъба. Нощем се будеше през час. Като порастнаха се успокои положението. Чакам нова инвазия.

# 258
  • Мнения: 817
Minimost много благодаря за адекватните съвети. Записах час за вторник при докторка физиотерапевт, в понеделник сме на консултация и ще искам направление. Реших да пропусна невролог, защото във втори и шести месец и правиха трансфонтанелна ехография и всичко беше наред (бяхме платили пакет до 6 месец за консултация при неонатоложката-педиатър, където раждаха).
При нас никнат 7 и 8 по ред зъб, тъкмо се показаха 5 и 6-ти и видях и тези че са тръгнали, в общи линии без драми само проплаква по 1- 2 пъти нощем. Изяжда виж всичко и нищо не вади от устата само вкарва Grinning

# 259
  • Мнения: 9 865
Ние до преди седмица имахМЕ само 4 зъба, ни повече, ни по-малко. Точно за 4 дни избиха 4 нови зъба и сега вече има 8. По едно време и аз се почудих какво става, кога ще никнат тези зъби... но никнат си.

# 260
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
Изяжда виж всичко и нищо не вади от устата само вкарва Grinning

Smile Smile

При Катерина все още има само 4 зъба. През 9-тия месец избиха два, в десетия още два и от тогава е все с тази бройка. Прилича малко на вампир в устата, когато се ухили широко, защото горните два поникнали не са централните резци, а са страничните. Simple Smile) Аз и давам Дентокинд хапчета, но не знам колко дълго могат да се пият. Вече пие втора опаковка.

Вчера бяхме на консултация и понеже обиколката на главата и отново не е мръднала, лекарката даде направление за невролог. Ще я заведа най-вече за собствено успокоение.
Сънят преди обяд отиде в историята. Сега спи само по един час, час и малко през деня и през останалото време иска внимание непрекъснато.  Общо взето се сърди за каквото се сети. Simple Smile Примерно докато стоя на мивката за по-дълго време, тя идва и се мушка под полата ми, която е дълга и така стои. В момента, в който се преместя и я открия и надава рев. Simple Smile)

Честит рожден ден на Василена! Да е здрава, весела и засмяна! BirthdayBalloon

# 261
  • Мнения: 164
Здравейте мами. Относно тръшкането аз си взех дажбата с пърото си дете,което вече е на 7.5 и все още е по проблемно от номер 2. При меб важи приказката че второто по лесно се гледа и е по кротко. Факт!! А може и аз да съм с друга нагласа и да не му се впечатлявам.
А за изследванията и аз бях притеснена защото и двамата бяхме анемични след раждането. Сега хемоглобина му е 124 което е мноооого добре за нас. Все пах беше 80... Пишете при вашир деца как са да си сверим часовниците дето се вика.
Аз и за това му готвя и не е на кухня. Почти всеки ден на обяд предлагам месо.
Пингвинче мисля че всичко ще е наред. Децата са различни както и зрелите хора. Едни го дават по лежерно други са по сприхави... На моя приятелка детето до 1.6 не искаше и стъпка да направи. Сега тича ли тича. Само дето беше по дебеличко де

# 262
  • Мнения: 164
За зъбите забравих - при нас избиха 4 кътника по два горе и долу. Мъка беше особено през ноща. Бяха му се образували направо лилави балончета на венеца....Grin

# 263
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Пингвинче, надявам се че всичко е наред с твоето детенце и просто е малко мързеливичък..

Момиченцето на едни приятели проходи чак на 2,5 години, имаше някакъв проблем и я водиха на физиотерапия доколкото знам. Сега е на почти 4 и си ходи, но пак предпочита да я носят или да я возят в количката...

# 264
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Честит рожден ден на Теодор и Василена! Да растат здрави, щастливи и засмени! 🎈🎉🎂

Пингвинче, не се притеснявай! Направила си необходимото, като си запзила час при лекар. Аз също мислех, че ще проходи по-късно, но за 1 месец мн напредна с уменията-първо се научи да стои прав, после крачки, накрая без да очакваме и се пусна сам.
Всяко дете си е много индивидуално, така че бъди с позитивна нагласа и се надявам всичко да е наред! 😊

Ние от 7-ми месец си стояхме с 6 зъба, но от тази седмица вече проби 7-мия и сега чакам и 8-мия.
Няма човек без изникнали зъби, така че не се тревожете излишно и за тях! 😊

При мен трудностите при отглеждането на децата са обратно на Буболинка. Дъщеря ми беше уникално добро дете. От така наречените еднорози 🦄. Това сега е съвсем различно, но вече му свикнах и на него 😊
Да са живи и здрави всички! 😊

# 265
  • Мнения: 364
Обиколка на главата не са му мерили от няколко месеца. То и ръст ,и тегло е голям проблем -той се мята ,не иска да стои и горе долу го измерихме сега  след годинката -82см и тегло около 11,5-11,8кг.
Голям ,едър мъж.Не яде според мен много като количество ,но суче многооо.
В този аспект по колко ядат юначетата ви ?
Мандарини ,портокали -давам от месец-два и са любими .
Само киви изчаквам ,че сестра ми проявява алергия и не бързам .

Голямото ми дете проходи  самостоятелно на 1г3м ,сега е бегач и катерач Simple Smile , малкия не е проходил още ,но аз не се притеснявам .

Има виждам и други пристрастени наборчета кърмачета  . Как искам да спи по цяла нощ или да са само две будения...

Периода на гербовата марка и рев ,ако изляза от стаята ,у нас е от месеци Simple Smile.Мъжът ми даже не смее за дълго сам да остава с него у дома -ако имам нещо да върша ,гледа да са с количката навън .

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 16:33 от sladka_tortа

# 266
  • Мнения: 1 107
И при мен второто дете е по-трудно от първото. Разликата им е голяма, възрастта ми друга и колкото и да не се старая, пак ми е по-трудно. Трудно засука, трудно наддава, доста по-взискателна, по-малко спи.

Хемоглобинът и беше 115 преди месец. Докторката вика, че е добре.

Ние сме с два зъба и две наченки на зъби отгоре, но като я гледам кви лиги текат и колко е нервна, явно и други ще пробиват.

Днес, нито яде, нито спи. Два часа навън в количката и не заспа. Прибрахме се, спа в мен, тръгна да я оставям, не и не. Друг път не е така, заспива още на излизане, ако сме вкъщи спи в другата стая по час-два. Днес е чудо. Зъби ли са, настинка ли, предстои да разберем.

# 267
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Моята е пристрастено кърмаче и няма никакви изгледи скоро да се откаже от млекцето

Днес и тя е супер нервна, хленчи непрекъснато, не иска да си играе, давам й през час да суче да се успокоява. Към 13:00 заспа така, оставих я на дивана - спа 30-40 мин. Сега пак сука и заспа, още е в мен, не смея да я преместя. А така ми изтръпна крака... дано утре е в по-добро настроение

# 268
  • Мнения: 1 107
Тео, ти сама ли ще я чакаш да се откаже от кърменето?

# 269
  • Мнения: 9 865
Днес явно има някакво февруарско умопомрачение, защото и моя се дере цял ден за всичко, дори неясно за какво, не знае какво иска, каквото и да му предложим реве и като го оставим пак реве, в колата рева, в количката рева... няма угодия, писах го дъждовен и толкова.

Ние днес бяхме и на ДК, урината естествено се беше разляла така и не можахме да вземем нова, докато бяхме в клиниката. Кръвната картина му е екстра. Наддал е 600 гр (което за нас е направо рекордно) и вече е колосалните 9.720, 77 см. Главата не му мериха този път, не знам докторът забрави или просто си го спести, но и на мен не ми мина през ума, чак после като си четох в картона видях, че този месец нямаме мярка за глава.

Общи условия

Активация на акаунт