ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 096
  • 748
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 817
Здравейте мамасити! Ето отчет от мен: вчера бяхме на консултация - 75 см, 9,220 кг /не е наддала от миналия месец/, глава 46 см /0,5 см е порасла, гърди 46 см. Зачервено гърло подути венци и навътре, обрив според личната от храна, така че отложихме ваксината. Взеха кръв и занесохме урина, с гърнето много лесно стана сложих контейнера в гърнето и беше пълен до горе.
Днес при физиотерапевтката, преглед 1 час и нещо, оказа се че има влияние от миоматозната матка през бременноста, инфекцията в първите дни на раждане и попадането на околоплодна течност в дробчетата. Трябвало е да ни предупредят че може да има някакво отражение.
И така двигателно Цвети е все едно дете на 7 месеца, подобно на съветите дадени тук: изхвърляме проходилката, ще живее на земята, освен като яде и спи. Ще правим упражнения и ще градим пъзела парче по парче. Има светлина в тунела, ще трябва упорита работа от моя страна и да не се съобразявам с нейния плач и протест, защото все пак има изградени навици, които трябва да преодолеем за да преминаваме етапите.
Това от мен.

# 316
  • Мнения: 6 538
Важното е, че е поправимо! СТискам палци да напредва бързо малкото Цветенце Heart Eyes

И от мен отчет, два дни преди рд, Кайо е 7500, 74 см. Наддал е 200 грама и не е порастнал нито сантиметър, за сметка на миналия месец с цели 3 см. Хемоглобинът е 107, но аз го очаквах. Ще го мъча повече да яде месо и яйца, охх какво ме чака Confused

# 317
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Пингвинче, ще се оправи детето! Важното е, че му е обърнато внимание и с правилните действия, ще започне да напредва Simple Smile

# 318
  • Мнения: 164
Пингвинче мисля че всичко ще е наред. Намерила си правилния доктор. Явно в бг са кът. Ние също имахме премеждия. Х вдигна ей така от нищото 40 градуса. Беше 3 през ноща, не ни подейства нурофена. Викнахме бърза помощ а през това време изкъпах дететобс хладен душ.
Така овладях положението, защото беше пред гърч. Направо трепереше цялото ... Естествено се забавиха и нищоооооо не направиха. Изписаха ни хексалгин бабу....по капка на кг.после в болницата 20 доктора го прегледаха и нищо му нямаше. Баба ми ми вкара муха в главата че уручасано, защото на др ден повърна и се оправи изведнъж... Знам ли
За хемоглобина може принцеса с кайма, вече имат зъби така че....и моя ще го пробвам тия дни

# 319
  • Мнения: 6 538
Всъщност всякакви щуротии съм му правила, но принцеса с кайма не. Ще пробвам днес още!
Иначе той си дъвче добре. Отхапва с предните зъби и мачка после с венците.

Добре че е свършила благополучно срещнощната история с Т.

# 320
  • Мнения: 9 865
По принцип за анемия се говори по Хгб под стойност 90-100, мисля. Електра, Кайо ядеше ли зеленолистни, те са много полезни, а ето сега им започва точно сезонът и ще бъдат актуални на пазара - спанак, коприва, лапад. Аз давам поне веднъж на седмицата нещо със спанак, най-често спаначена супа или спанак с ориз, но нали при вас манджите не се котират, но може принцеса с яйце (ако вече яде белтък, че Симо още не е захранен с белтък), сирене и спанак, защо не...

Не бих отдала висока Т на уроки, просто не виждам логична връзка. Би могло да е зъб обаче... не е характерно, но съм чела споделено от майки, че се случва понякога. Добре, че е минало вече.


А пък откакто намалих драстично кърменето, съм качила цели 4 кила, направо ще се гръмна, не мисля, че ям повече, ама явно го правя + застояването вкъщи покрай отвратителното време, скоро няма да мога да се натъпча в дрехите си, а след раждането бях по-слаба отпреди да забременея. Чакам с нетърпение да се запролети и да започна пак да потичвам, че лошо.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 09:57 от Бона

# 321
  • Мнения: 6 538
Яде белтък, но не обича зеленчуци. Абе, диване отвсякъде Confused Хапна ненормално много за него (почти цяла малка филийка, без кората) принцеса с кайма обаче Peace Ще пробвам това онова.

Аз съм маалко по-слаба отколкото преди забременяването, -1кг. Обаче и аз се чувствам дебела. Напълнях 3-4кг покрай ин витрото и искам да ги махна...

# 322
  • Мнения: 164
И аз мисля че не са уроки явно беше нещо моментно от зъб.
Електра радвам се че ял филйката. С каква кайма му я прави?  Питам защото тази която е мляно месо е малко твърда като се запече.
Бона аз имам още 3 кг да свалям. Най вече корем и талия. Доколкото помня ти е второ раждане. По трудно ще ги свалим.
А и аз съм на 30 ...все пак не е като на 20
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 323
  • Мнения: 9 865
Първо раждане ми е (втора бременност, но първата приключи неприятно) и съм леко над 30, всъщност на 33, засега Wink, имам поликостоза и ИР, просто свалянето ми е някакъв малък и бавен кошмар, едвам се удържам в норма за ръста ми. Като цяло, ако сваля дори и 7-8 кг ще съм далеч по-добре, но толкова ми е трудно да организирам всичко, в т.ч. и правилно хранене за мен... без въглехидрати, но се старая де, днес се заставям да пия вода, че нещо и това занемарих. Покрай кърменето пиех, но сега пак станах камила, каквато си бях - цял ден а 1 чаша вода мога да карам.

# 324
  • Ловеч
  • Мнения: 729
И аз се боря с 3кг. Този път влязох във форма доста по-бързо, но и бях качила малко килограми. Само тия 3 кг още ми се опъват, но да си призная си хапвам и сладко и не се ограничавам, тъй че няма как да стане. Ходя на спорт и се постегнах, но ще трябва да вкарам и някакъв хранителен режим. Като спра да кърмя, ще направя гладолечението на Лидия Ковачева, защото имам мигрена и напоследък все по-често ми се обажда, за съжаление Sad

# 325
  • Мнения: 6 538
С кайма от Лидл му правих филийката (такава имахме). Докато е топла е супер, после става неприятна на вкус. Добре че ги хапнахме бързо.
Аз качих 16-16,5кг, но тях свалих бързо. Лятото свалих 2-3кг заради един гаден стомашен вирус. Сега трябва да се преборя с още 2-3кг, но понякога не мога изобщо да контролирам глада за тесто и сладко Sad Заради кърменето ли е или заради недоспиването, не знам. Може би и двете заедно. Вода и аз трудно пия. Преди забременяването карах също на 1 чаша вода на ден. Сега се насилвам, но забравям.

# 326
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Блазе ви за 2-3 кг отгоре. На мен ми остават 12 Cry . Първо раждане ми е, но преди бях много дебела и свалих 50 кг. А повреме на бременността качих около 20, въпреки че се хранел нисковъглехидратно. Явно клетките на тялото помнят повече от мен Joy

# 327
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Има светлина в тунела, ще трябва упорита работа от моя страна и да не се съобразявам с нейния плач и протест, защото все пак има изградени навици, които трябва да преодолеем за да преминаваме етапите.

Успех ти пожелавам! Ще се справите. Hug

Като ви чета с тези филии...направо ми е като висш пилотаж. Това не знам  при дребоса кога ще се случи - да гризе филии и да е доволна. Simple Smile От понеделник е на детска кухня. Месните и безмесните ги яде, не цялото количество от 220 гр., но голяма част. С десертите е мъка голяма. Не ги харесва. А те, макар и различни неща, все ми изглеждат по един и същ начин.

Белтък още не съм дала. Под каква форма дадахте белтък? Варено яйце или нещо, в което има яйца (примерно кекс)?

За килограмите не ми се говори, защото е зле работата. С първата бременност качих доста, с тази още повече, въпреки че не съм прекалявала с яденето. Сега се мъча да ги свалям, но става бавно. Изобщо битката ми с килограмите е вечна, от както се помня:) Иска ми се да започна да ходя на фитнес, да работя с инструктор, който да ми направи програма, но за момента оставам само с искането.

# 328
  • Мнения: 342
Аз захраних с белтък тази седмица. Дадох едно пюре с палачинки на хип, аз й правих палачинка, яде и от нашите картофени кюфтета малко, в тях имаше цяло яйце. Може сандвич с яйце и сирене, тя много обича, правех й само с жълтък преди, или бъркани яйца, нещо тестено, застройка на супа...

# 329
  • Мнения: 1 107
Аз отдавна не ограничавам храни с цели яйца - кексове, застройки, защото смятам концентрацията на белтъка за много ниска. Но, конкретно белтък, давам от 2-3 седмици, вареното яйце, на което до сега ядеше само желтъка, започнах да роня и по малко от белтъка. Не забелязвам реакции, така че я броя за захранена с белтък.

А тези бъркани яйца, това са пържени яйца или?

Пингвинче, имай предвид, че нещата не стават със сълзи, най-много да вмениш на детето, че нещо му има. Прави, каквото лекарят е казал, но със съдействието на детето и до там, докъдето му е приятно. Не се конкурирай с природните сили, които са в него. Ще се получат нещата. щом е диагностицирано, натам е лесно. Тъпо е, да го разбираш година по-късно, но важното е, че сте наясно. И. моля те, не се поддавай на внушения "аз, нали ти казах". Няма как да има по-загрижен за детето от собствените му родители.

Леле, за кг, аз с първата бременност качих 35, сега 25, но и двата случая преди раждането бях 80 Simple Smile Сега съм 60 и имам да свалям 10-12 кг, което ако се развивам, като предния път ще ми отнеме 5 години. Simple Smile И да не съм ви чула, че на 30+ е трудно, щото аз съм на 40+ и ако ви слушам, надеждата трябва да я отпиша Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт