ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 047
  • 748
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 164
Мале Мониии моя най голям страх АЛЕРГИИТЕ...имам много лоши спомени и аз.Какво ново му даде?
Електра мойта беше същата...вече не е сред живите и колкото и извратено да звучи....понякога ми липса

# 646
  • Мнения: 9 865
Електра, не подреждай и не простирай Simple Smile, остави я тя да го прави и после ѝ кажи "ау много хубаво си простряла, аз никога не бих могла така да ги подредя нещата" и простирането ти отпада като задължение Mr. Green.
Аз се шегувам, но само мога да си представям колко е досадно всичко това...

Мoята пък е твърде предпазлива някак си, не смее да прави нищо без инструкция, а понякога и със инструкция. В същото време е царица да е жертва, ей тъй без причина, винаги е с физиономия на раннохристиянска мъченица, мен това ме вбесява просто. Отиваме на гости, "добър ден" и още от вратата има някаква измислена драма.
Никога не можеш да ѝ кажеш нищо директно (дори напр. очевидни неща като "тутманикът ти е прекалено мазен затова не мога да дам на детето от него"), защото се засяга, въпреки че твърди, че не било така, за всичко трябва да сме деликатни.

# 647
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Мале Мониии моя най голям страх АЛЕРГИИТЕ...имам много лоши спомени и аз.Какво ново му даде?
Електра мойта беше същата...вече не е сред живите и колкото и извратено да звучи....понякога ми липса

Киви, зеле и цвекло. Но лекарите изключих кивито, защото съм го дала в понеделник, а чак в петък ноща се обостри аларгията. Можело да е от смяната на времето дори. И аз не знам вече. Само гледам какво яде и изпадам в ужас като си помисля да го захраня на нова с някой алерген.

# 648
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 392
Ако нея я закачат повече, отколкото желае, почва да се сърди и да се крие.

Да, и Кати е същата по отношение на криенето. Simple Smile С майка ми така и не свикна за тези 10 дни, през които бяхме заедно. До последно не и даваше да я гушне. Много тъпо се получи.

С големия също драми - някакви молуски или аз не знам как се казват - вирусни брадавици и кожният лекар вика "да ляга, за една минута съм ги извадил".

Горкото дете...Дано не се е стресирало прекалено много. Има много безскрупулни лекари...или по-точно адски нечувствително-касапски настроени. Нефрологът, който преглежда Катерина на 6 месеца също така по бързата процедура и разлепи срамните устни, които бяха срастнали към този момент. Аз докато се усетя искам или не искам да ги пипа и той свърши работата.

Пингвинче, много се радвам за напредъка на Цвети! Да продължавате все така! Simple Smile

Мони, радвам се, че Павел е добре. С дете в болница е адски стресиращо и натоварващо, въпреки че е за добро. Вие с мъжа ти имате ли склонност към алергии?

Elektra.13, искрено ти съчуствам за това, че се налага да живееш с такава жена под един покрив. Не знам как се издържа такова нещо...

Бона, ти да не си зодия Стрелец? Заприлича ми на сестра ми за момент. Моята майка до някъде прилича на свекърва ти с тези физиономии, но интересното е, че само пред сестра ми ги прави..Моето обяснение е, че търси внимание и някаква близост от нея по този начин.

Ние кръщене ще правим края на май. Мисля да бъде в същата черква, в която кръстихме сина ми преди време. Другия уикенд ще отида до там, за да проверя колко по-рано трябва да си запишем час. След черквата ще обядваме в едно заведение близо до нас. Там също ще трябва по-рано да запазя места. Още не съм решила какъв тип да бъде кръщенето - малка сбирка или тип малка сватба...Simple Smile


# 649
  • Мнения: 1 107
Благодаря момичета, ще се говори и с други лекари явно, поне да се успокоя.

Алергиите са голяма простотия, за съжаление и двете ми деца май ще се окажат алергични, колкото и да не ми се иска и да се правя, че не схващам. При тях избива в дерматит и на големия в очите. Три годишен беше, по това време на годината, като ми набра букетче от жълтурчета и след пет минути, като пламнаха тези очи, ужас. Та. това поне го знаем, но май и от треви, от цъфтежи, миналата седмица нещо се активира. Трябва да ходя да го изследват, но хич не ми се мъкне по лекари, че те само чакат да ни качат на каруцата.

# 650
  • Мнения: 9 865
Овен съм.

Много ме е страх от алергии и мен, мога само да се радвам, че засега не е проявил.

# 651
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Бона, аз също съм овен 😊
Аз съм същата като теб - никак не са ми приятни такива мрънкащи или тип “многострадални Геновеви” хора 😳
Аз не съм оплакващ се тип и не мога да си обесня с какво им помага на хората товаренето на околните със собствените им проблеми.😜
Електра, ти направо си герой. Да живееш постоянно с човек, който те натоварва толкова. 👏👏👏

# 652
  • Мнения: 164
Mони така както описваш според мен не е от храна. Аз мисля че е от насекомо. Сега са плъзнали всякакви гъдини , паяци и тн. Ние за Великден бяхме на вилата , и аз веднага напръсках обилно цялата щатра със спрей против насекоми и бебо винаги го покривах с мрежата докато спи в количката.

# 653
  • Мнения: 6 533
Хахахах, тук сме се събрали овни, аз също Wink

Живея, защото нямаме избор засега. Финансово не можем да си позволим да живеем сами на квартира, докато не започна работа и аз. Имаме заем, който изплащаме и докато не го покрием или не се върна на работа, няма квартира. Няма да лишаваме детето заради моя милост.
Герой не знам дали съм, понякога се обвинявам, че не мога да я понасям по-търпеливо...

Алергиите са много кофти нещо, пупупу, дано не разбираме лично какво е!

# 654
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Никои не е алергичен от нас. Но да аз си го обяснявам така -- може и кивито да е в съвкупност с мръсния пясък в градинката, от който не мога да го изкарам, и нещо в тревата. Ще видим. Ще захраня бавно с мъхести и ще се разбере. Надявам се да е еднократно.
А и да добавя. Супер много се вбесява като ми кажат, че е било от яйцата на Великден. Та той не е изял и 1 яйце... Но всеки явно се чувства длъжен да ми го каже.

# 655
  • София
  • Мнения: 4 704
Ако нея я закачат повече, отколкото желае, почва да се сърди и да се крие.

Да, и Кати е същата по отношение на криенето. Simple Smile С майка ми така и не свикна за тези 10 дни, през които бяхме заедно. До последно не и даваше да я гушне. Много тъпо се получи.

С големия също драми - някакви молуски или аз не знам как се казват - вирусни брадавици и кожният лекар вика "да ляга, за една минута съм ги извадил".

Горкото дете...Дано не се е стресирало прекалено много. Има много безскрупулни лекари...или по-точно адски нечувствително-касапски настроени. Нефрологът, който преглежда Катерина на 6 месеца също така по бързата процедура и разлепи срамните устни, които бяха срастнали към този момент. Аз докато се усетя искам или не искам да ги пипа и той свърши работата.

Пингвинче, много се радвам за напредъка на Цвети! Да продължавате все така! Simple Smile

Мони, радвам се, че Павел е добре. С дете в болница е адски стресиращо и натоварващо, въпреки че е за добро. Вие с мъжа ти имате ли склонност към алергии?

Elektra.13, искрено ти съчуствам за това, че се налага да живееш с такава жена под един покрив. Не знам как се издържа такова нещо...

Бона, ти да не си зодия Стрелец? Заприлича ми на сестра ми за момент. Моята майка до някъде прилича на свекърва ти с тези физиономии, но интересното е, че само пред сестра ми ги прави..Моето обяснение е, че търси внимание и някаква близост от нея по този начин.

Ние кръщене ще правим края на май. Мисля да бъде в същата черква, в която кръстихме сина ми преди време. Другия уикенд ще отида до там, за да проверя колко по-рано трябва да си запишем час. След черквата ще обядваме в едно заведение близо до нас. Там също ще трябва по-рано да запазя места. Още не съм решила какъв тип да бъде кръщенето - малка сбирка или тип малка сватба...Simple Smile



В коя църква ?

# 656
  • Мнения: 9 865
Симо получава много пъпки от пясъка, но мънички и по 2-3, нашата площадка е малка и затворена, пясъкът не е чак отвратителен, но си е мръсен, а той постоянно рови в него, посипва се целия, че дори го и яде.
За насекомите никакви мерки не съм взимала още, а напоследък имам някаква обсесия да не се сдобием с кърлежи, защото другото любимо място за въргаляне е тревата в парковете... и постоянно го проверявам

Е, толкова овни, значи скоро сме имали (аз на 14ти) или ще имаме рожденички. На всички да сте живи и здрави Simple Smile!

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 09:49 от Бона

# 657
  • Мнения: 6 533
На 13-ти беше моя (петък Mr. Green), да сме живи и здрави всички Simple Smile

От кърлежи и мен много ме е страх, охххх... А Кайо постоянно се вре в треволяка, къса трева, глухарчета, абе, каквото му падне.

# 658
  • София
  • Мнения: 4 704
На 13-ти беше моя (петък Mr. Green), да сме живи и здрави всички Simple Smile

От кърлежи и мен много ме е страх, охххх... А Кайо постоянно се вре в треволяка, къса трева, глухарчета, абе, каквото му падне.
Електра.13
Теб съм те запомнила с Кайо но как му е правилното име ,може и да си казала но нямам време да връщам да търся

# 659
  • Мнения: 1 107
Калоян, доколкото помня Simple Smile

ММ е със съмнение, че малката има кърлежи на главата, щото има две черни точки и от оня ден не падат. Според мен не са, но баща и, ще я води на лекар днес.
Отделно, току що счупи една бутилка с мастика, добре че беше на дъното. Топи се в мастиката на воля и си играе със отчупеното дъно на бутилката. По едно време се пльосна по корем в локвата. Идилия. Иска да бърше и тя, сега всичко ухае на узо, това е положението. Simple Smile Това е същият шкаф с оцета. Е, махнах оцета, баща и си сложил пиенето. Имаме добър синхрон, не може да се отрече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт