Psoriazis Vulgaris - kak se lekuva?

  • 67 281
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 401
Цитат на: bobolenta
Цитат на: beep
Екземата е съвсем друго заболяване! Доколкто си спомням добър ефект при псориазис има море- и слънцелечението, лечението с катран. Обърни се към кожен лекар!!!!!!!!!!!!


Мисля, че говориш за витилиго.


За псориазис говоря! Учила съм дерматология все пак, но казах, доколкото си спомням. АЙде да спрем дотук, има специалисти!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 513
И аз съм чувала, че не се лекува, но има едно лекарство, което облекчава симптомите. Не съм го ползвала, имах една брошура за него. Казва се Daivonex(Calcipotriol 50mcm/g). Мисля, че в тежките стадии на болестта се използваше 2 пъти дневно заедно с кортикостероид. Лекарството е датско и тук в Бг струвало около 30 лв.

# 17
Za ogromno moe sujalenie, mi se poiavi psoriazis predi 4 godini i moga da vi kaja, che e edno bezumno hodene po lekari i t.n. NO!
Ima niakoi nesht a, koito sa vajni i , za da si podobrite sustoianieto triabva da gi spazvate.
Triabva da orimenite izcialo jivota si. Da kontrolirate stresa. Tova e naj vajno. Ima fototerapii, koito davat burzi no netrajni rezultati, drugoto sa imunostimulirashti preparati, vitamini i bilki.
Nadiavam se, che skoro shte izmisliat lekarstvo.
Naj vajnoto obache e da ne vi pada samochuvstvieto zaradi niakakvi si petna  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 748
и моят мъж е с псориазис.много е неприятно.също е в лека форма.опитал е много лекарства.единственото което му помага  е едно супер просто и евтино лекарство-себорал форте.струва1-2 лева.само то го спасява,но петната въпреки това му се явяват отново,когато е подложен на стрес.той се облива целият с него-маже се главата,гърдите и какво ли още не.опитайте.

# 19
Някой изпробвал ли го е това "себорал форте" ?!Кажете ако наистина помага и аз да го изпробвам

# 20
Здравейте. Май малко късно се намесвам в темата, но все пак и аз да споделя моя опит. Мъжът ми има псориазис от доста години. Какво ли не сме опитали. В момента се маже само вечер с Дайвонекс. Освен това като се разрових из нета открих, че солите от Мъртво море помагат изключително сега пробваме с тях - прави се вана с топла вода и се изсипват и така се стои 20мин. после хладък душ, но колко ще погнат не знам правил е само 2 вани, а се препоръчва по 3 вани за 6 седмици. Ако някои се интересува мога да дам сайтове с инфо за лечение, процедури и поддръжка.
Е това е засега !

# 21
Здравейте. Май малко късно се намесвам в темата, но все пак и аз да споделя моя опит. Мъжът ми има псориазис от доста години. Какво ли не сме опитали. В момента се маже само вечер с Дайвонекс. Освен това като се разрових из нета открих, че солите от Мъртво море помагат изключително сега пробваме с тях - прави се вана с топла вода и се изсипват и така се стои 20мин. после хладък душ, но колко ще погнат не знам правил е само 2 вани, а се препоръчва по 3 вани за 6 седмици. Ако някои се интересува мога да дам сайтове с инфо за лечение, процедури и поддръжка.
Е това е засега !

# 22
  • Мнения: 2 759
Псориазисът не се лекува, но състоянието на болния значително може да бъде подобрено.
Имах приятел с тежка форма, който беше споменал доколкото помня точно за "себорал форте".. Беше сигурен в ефекта, но му беше много досадно да го ползва.. Незнам защо.

# 23
  • Мнения: 1 586
Това, което аз знам, е следното:

Псориазисът е автоимунно заболяване, т.е. имунната система по неизвестни за медицината причини започва да се бори срещу определени части на тялото (в случая по кожата). Единственият известен ми медицински подход за сега е чрез подтискане активността на имунната система - в случая чрез кортикостероиди...

Подходящата диета и обилното излагане на слънце също дава добри резултати за намаляване проявленията на псориазиса. Също съм чела за много добри резултати след прием на саменто (котешки нокът без тоа), който е много силен имуномодулатор. Повече за саменто тук - http://www.samento.com.ec

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
  Имах колежка, която има псориазис. Била е дълги години на диета и малко се е облекчило положението.
  Лекари и бяха казали, че при жените/не разбира се на 100%/ се случвало да изчезне след бременност и раждане. Променяло се в организма незнам какво си . Моята колежка забременя и действително по време на бременноста изчезна, така се радваше. Но скоро я виждах и пак се е появило - детенцето е на 2 год.

# 25
za syzhalenie znam za mistichnata doktorka ot lozenec i dori imah neshtastieto da se lekuvam pri neq. struvashe mi mnogo pari (da rechem po 20-tina lv na den bez lekarstvata), a efekt taka i ne postignah. kato che li imashe pacienti, koito twyrdqha, che se podobrqvat, no pri men taka i ne se poluchi, wypreki ubiistwenata dieta i evednevnite inzhekcii.. a be, shantava rabota. mislq da probvam daivonex da vidim kakvo shte izleze. no inache si e golqma chuma, veche 8-ma godina me tormozi  #Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 1 095
С риск да бъда оплюта, аз бих опитала с хомеопатия. Не рядко подобни обриви се появяват в следствие на душевна тревога, психологично неразположение, стрес, прекаляване с храна - хомеопатията взема в предвид тези неща. Може би и един лечебен глад да подобри ситуацията.

Напълно подкрепям мнението. Може да има несъгласни и противници, но "когато фактите говорят и боговете мълчат".
А факти има!  newsm78  Независимо дали някой професор ще ги признае или не ?????   bouquet Лично познавам хора, които са били потърпевши.

# 27
  • Мнения: 1 383
Аз съм с псориазис от дете. Сега е в по-лека форма, но като дете бях по-зле. Подобрението настъпи постепенно с възрастта, може и многото лечения на които се подлагах да са помогнали. Псориазисът наистина е нелечим, но може да се ограничи до степен, в която да не влошава качеството на живот и самочувствието.
Като дете се мазах предимно с разни кортикостероиди с незадоволителен и временен ефект.
На около 20 години започнах лечение при д-р Чакърова /приемаше в един апартамент на Петте кьошета/, кожен лекар. Тя ме лекуваше с диета, витамини по схема и мазила, приготвени по рецепта, които тя ми даваше. Имаше полза. Посещавах я 4-5 години периодично.  После ходих да гладувам при д-р Емилова. Докато гладувах наистина се изчистиха малкото петна които имах, но после се появиха пак. Мисля, че обещанията и са нереалистични, въпреки че полза има.
Много, много помага плажът и изобщо слънцето. През лятото съм в ремисия.
В момента съм в лека форма и използвам Daivonex - много хубаво лекарство. Ефектът идва бавно, но е траен. Има още едно Xerial - френско, то не е точно лекарство, а медицинска козметика, облекчава симптомите и е чудесно за поддържане в периодите на ремисия, или за редуване с друго лекарство. Има български аналог Еудермол 8. То не е само за псориазис, а за всички заболявания, водещи до сухота на кожата.
Миналата година писаха за някакво ново лечение във Военномедицинска академия, май беше със солите от мъртво море. Много било ефикасно. Чувала съм също за лечение с Пува апарат, мисля че е някаква фототерапия, но води до сухота на кожата.
Намирам за странно, че в Канада не са чували за псориазис. Един познат каза същото за Щатите, а като се върнал тук докторът още от вратата го диагностицирал. Странно е защото псориазисът се среща сред бялата раса и по-на север е по-разпространен. Ама и вие сте избрали място за живеене... Да бяхте отишли в ЮАР, Австралия... Като стана дума, забелязала съм че студът ми влияе много зле. Като паднат температурите се влошава, независимо дали е по закрити или открити части на тялото. А вятърът е направо пагубен за ръцете ми.  Ако искаш по-подробна информация за споменатите от мен неща, пиши ми на лични.

# 28
  • Мнения: 1 983
моя мъж също е с псориазис, така казва поне, защото не мога да го накарам да иде на лекар, ръцете му изглеждат наистина ужасно, нацепени и тече кръв от тях, единствено на морето му минават и после всичко на ново, много бих се радвала, ако някой ми каже име на лекар, който може да го облекчи поне, извинете че разводнавям темата, но ми се струва безсмислено да пускам нова  bouquet

П.С. Преди да забременея от метални копчета и други такива по дрехите ми се появяха на кръста първо ситни пъпки и след това преминаваха в люспи, които се пукат, ужасно беше, ходих при най-различни доктори и всеки поставяше различна диагноза - от краста до обикновена екзема, след като родих всичко ми мина от само себе си, а на гърба получавам пак малки пъпчици, лекарка ми беше казвала, че е невродермит, от нея съм запомнила, че ако душата страда всичко излиза по кожата, нещо такова беше newsm78

айде със здраве Hug

# 29
  • Мнения: 130
моят мъж се маже с DERMOVAT,oтначало имаше подобрение,но явно с времето привиква и сега се чудим с какво да го заменим.По-рано използваше Diprozalic-мас.Вече не знам с какво да го лекуваме.Някой знае ли за лампите на Цептер дали помагат в тези случаи.Ние си купихме такава преди години,но почти не я ползваме.

Общи условия

Активация на акаунт