Сексуални нападки на работното място

  • 20 271
  • 175
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 780
Здравейте бг-мама и форумци,
Ако съм вярвала че ще ми се случи ама нейсе.
Опитах се да споделя с близки приятелки, но освен една която преди време го беше преживяла май друг не се е сблъсквал.
Случаят е следният- докато боледувах около две седмици загрижен колега който да кажем в йерархията стои над мен, не е съвсем така но да има неща които зависят от него почна да ми пише на чат. Нещата бяха много безобидни пишехме си за работа и общи лафове, аз си лежах у дома пълна скука бях и зле, наскоро мои близки заминаха за чужбина и ми беше мъчно друг мой близък се развежда и става яка драма, та да бях в особено душевно състояние и да сигурно съм позволила повече от допустимото.
В един момент ама съвсем като от ясно небе ми направи груб сексуален намек. Не му отговорих и помислих внимателно най лесно беше да го блокирам, но осъзнавах че това ще довлече до сериозни проблеми на работното ми място и разрових се из общи наши познати поразпитах и всички бяха на мнение че човекът е сериозен с приятелка абе съвсем се оздачих какво става. Обясних му да не ми пише вече по тоя въпрос че нищо такова няма да стане и нямам такива намерения. Продължи да ми пише общи неща от време на време само някой намек но нищо особено. До вчера когато нещата се усложниха съвсем. Той непрестанно ме кани да излезем на кафе на обяд какво ли не и всеки път отказвам. Започна се друг вид тормоз че съм била асоциална че трябвало да се отпусна да дам воля на чувставата си и още нещо подобно- само да кажа че е и бивш полицай а живеем в малък град. Отказвам постоянно но нещата се влошават затова му казах че може да дойде в кабинета да го уточним и че ще му го кажа в очите защото той не вярвал че аз не съм го харесвала. ОК дойде казах му но той ме награби. Чак тогава осъзнах колко сериозно е това, да кажа че чисто сексуално беше много разгонен и се уплаших от състоянието му. Много се ядосах имаше хора навън и чисто физически не съм се уплашила но така ме стигна яд и го помолих да напусне. Поне няколко пъти му казах че не искам да стои близо до мен не ми приятно да ме докосва и т.н. но не мисля че има ефект. Ако трябва да бъдем ясни и да сигурно мислите каквото съм потърсила съм си го намерила аз не ходя сексуално предизвикателно, нося дънки и пуловери дори не слагам поли, не съм кой знае каква красавица че съм и по-стара от него. Думите му бяха че ми бил перверзен погледа ужас по-скоро съм си късогледа и какви ли не неща чух по мой адрес. Категорично ме заплаши уж на шега че може да вгорчи живота ми и да това е много вярно но ще си го изтърпя.
Питането ми е да кажа ли на мъжа ми и как? От една страна се чувствам виновна и гузна че съм допуснала това или съм се подвеал по човека, от друга в момента имаме страхотен период на супер удовлетворяващ сексуален живот но снощи дори като ме докосна се сетих за тоя и чак потреперах.
Всяко менние дори и упрек бих приела така или иначе вече се упреквам и аз.
Сега като се връщам назад и информацията която имам за човека- смятам че той така си доставя жени търси моменти на слабост защото всяка има и се прави на загрижен, разбиращ и т.н. за да си легне с нея предполагам после я захвърля за щастие това няма и да го разбера.

# 1
  • Мнения: 6 301
Оплачи се на неговия шеф, не може да се работи в такава обстановка.

# 2
  • Мнения: 36 428
Какъв шеф - в такива случаи се пише жалба до прокуратурата.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 308
На мъжа ти, рано или късно трябва да кажеш. Е, зависи как ще реагира. Аз бих му опалил врата. Simple Smile

П.П. И какво като е бивш полицай? Да не е извънземен.

# 4
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
И аз мисля,че трябва да кажеш на мъжа си.Не с подробности,но да знае,защото може да стигне до него и историята да е изкривена.
А относно колегата пълен игнор.Ако не се укроти оплакване до по вишестоящ.

# 5
  • Мнения: 6 584
Питането ти е, дали да кажеш на мъжа си или как да се справиш с натрапника?

# 6
  • Мнения: 1 625
На първо място говори с мъжа си. Тоя реално се опитва да те използва, не си направила нищо лошо. Няма за какво да се обвиняваш. Второто, което трябва да направиш е да пуснеш оплакване. Писмено, до някой над гадината. Ако се чувстваш застрашена, може да поискаш в молбата той да бъде преместен на друго място. Обоснови се с това, че изпитваш страх и притеснение. И отново- ТИ ВИНА НЯМАШ! Не се обвинявай за това, че тоя иска нещо си от теб. Той е започнал.

# 7
  • Мнения: 5 240
Мъжа ти как би приел? Мислиш ли, че би те обвинил?

# 8
  • Мнения: 46 492
Кажи на мъжа си. Всичко от-до. Трябвало е да го направиш много отдавна.
Спри да комуникираш с този човек. Прекъсни всякакви връзки.
Ако започне да те следи и напада - подай си сигнал, където трябва.
Вина нямаш.

Споделила ли си с някого?

# 9
  • Мнения: 29 276
Според мен трябва да кажеш на мъжа си, рано или късно ще разбере. Извади разговорите в чата и му ги дай да ги прочете, за да види как те е провокирал, а ти си го отблъснала. Ако имаш някакви свидетели на случката, ще е добре за доказателство, но едва ли е така.  newsm78

Подай сигнал и си извади ограничителна заповед.

Мисля, че този е от типа "колко съм готин, а тая как може да не ме иска..." и вероятно ще преиначи доста ситуацията, обяснявайки, че едва ли не ти си го провокирала.  Tired

# 10
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Според мен трябва да кажеш на мъжа си, рано или късно ще разбере. Извади разговорите в чата и му ги дай да ги прочете, за да види как те е провокирал, а ти си го отблъснала. Ако имаш някакви свидетели на случката, ще е добре за доказателство, но едва ли е така.  newsm78

Подай сигнал и си извади ограничителна заповед.

Мисля, че този е от типа "колко съм готин, а тая как може да не ме иска..." и вероятно ще преиначи доста ситуацията, обяснявайки, че едва ли не ти си го провокирала.  Tired
E да, но тя не го е отбълснала. Казва даже, че явно се е поувлякла. Как да го покаже това на мъжа си?

# 11
  • Мнения: 29 276
Казва, че си  е говорила доста с него, но нормални неща, обаче, след като той ѝ е писал с намек, тя е спряла да му отговаря дори му е написала да не ѝ говори повече така:

Цитат
В един момент ама съвсем като от ясно небе ми направи груб сексуален намек. Не му отговорих и помислих внимателно най лесно беше да го блокирам, но осъзнавах че това ще довлече до сериозни проблеми на работното ми място и разрових се из общи наши познати поразпитах и всички бяха на мнение че човекът е сериозен с приятелка абе съвсем се оздачих какво става. Обясних му да не ми пише вече по тоя въпрос че нищо такова няма да стане и нямам такива намерения. Продължи да ми пише общи неща от време на време само някой намек но нищо особено.

# 12
  • Мнения: 46 492
E да, но тя не го е отбълснала. Казва даже, че явно се е поувлякла. Как да го покаже това на мъжа си?
Доколкото разбирам поста ѝ - поувлякла се е в споделянето на личните ѝ мъки, а не че е хлътнала или е навлизала в сексуални теми.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Да, каза, че е говорила свободно на служебни теми. Но онзи е направил завой към яко неприлични оферти и тя е спряла веднага и го е отрязала.

Тоз пък много нагъл бе, ега ти разгонения нерез.

И аз давам глас да уведоми мъжа си веднага, да му покаже чата и да му разкаже и следващите изцепки.

# 14
  • Мнения: 19 821
Е, как да нщма вина. Има вина – тя му е обърнала внимание на налазванията. При мен що не идат разни да ми се лендзят, а чак пък и чатове. Директно биват отразяни. Тя е изпитала досада, решила да се поразвлече с тоя мушмул с "общи" чатове по нейни думи, а това вече е сигнал за него, готов за лов. Дори може да си е помислил, че си играе с него и нарочно се дърпа, а всъщност иска и тя същото (и такива дементи има, нищо не разбират просто).
И ако е по-дебелокож и арогантен като въпросния идиот, и се започва с "налягането" по коридори, скрити пощипвания, подръпвания и тем подобни простотии.

Моите съвети:
– разкарай категорично налазника с рязък и висок тон. Да чуят всички. Това обикновено върши работа, страх да не ги разберат всички какви шушумиги са и кротват. Ако не сработи и почне подмолно да те тормози, директно при по-висш началник и на онзи се казва, че ще пуснеш жалба срещу него в полицията за сексуален тормоз.
– С мъжа си сподели задължително. Но не спестявай частта с чата от твоя страна, защото ако реши да те защити, ще се изложи, когато онзи се разкряка примерно "тя жена ти ми отговаряше" и ще го поставиш в наистина неловко положение. Кашата ще стане по-голяма, ако излъжеш за нещо.

И, нека е ясно, че ситуация като от "ясно небе" има само, ако на главата ти падне комета или те удари гръм, буквално. Всичко друго, особено при отношения хорски, ние си го правим.

Общи условия

Активация на акаунт