Хемороиди - домашно лечение

  • 5 828
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Добър ден на всички! Приканям ви да споделите всичко, което знаете за домашно лечение на хемороиди. От няколко години не бях имала подобни проблеми. Преди 3-4 години някакси от само себе си всичко изчезна. Онзи ден имах проблеми с изхождането. И доста здраво се напънах. И на следващия ден забелязах появата на външен хемороид, с размер малко по-малък от грахово зърно, не кърви. Създава ми лек дискомфорт и искам да реша проблема възможно най-бързо, в домашни условия, тъй като съм много много срамежлив човек. Ако не е супер спешно и страшно никой не би могъл да ме накара да отида на лекар за точно този проблем. Бабини рецепти, кремове, лекарства, каквото и да е... Моля да го споделите и по възможност да ми кажете откъде мога да си закупя въпросните продукти. Благодаря ви, че отделихте част от времето си,  за да прочетете това. Моля ви споделете всичко, което знаете по темата.

# 1
  • Мнения: 20
Здравей! Знам колко е гадно и аз съм имала много проблеми с хемороидите! Пробвала съм свещички, кремове. На ме много ми помогна сушеният бъз. Купих го от дрогерия и гълтах по 4-5 всеки ден- не повече, защото съм чувала, че може да е отровно! Аз имах и болки и болката изчезна, обаче външният хемороид си ми стои така, но вече не ме дразни. От време на време като се напъвам пак ме боли и понякога се мажа и със свинска мас.

# 2
  • Мнения: 4 808
Най-важното е изрядна хигиена, т.е. да се миете след всяко изхождане с топла или хладка вода.
Другото важно нещо е почивката, при мен винаги се обострят след като съм се преуморила. ММ ползва свещички, казват се масту, твърди, че му помагат много, на мен не ми помагат, но аз съм в много по-напреднал стадий и при последния преглед лекарят ми каза, че трябва да ги оперирам. Също и двамата сме пили таблетки детралекс. Няма нищо срамно в това да се отиде на лекар и е желателно.

# 3
  • Мнения: 2 714
Здравейте, само това ми липсваше сега и това ми дойде на главата. От две седмици усещах сърбежи и не разбирах защо. Накрая ми светна лампата, е така от нищото. Мислех, че съм се разранила нещо мажа с крем здраве и нищо. Въобще не знам с какъв доктор да се консултирам за този проблем?

# 4
  • Мнения: 4 808
С хирург.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Аз също посетих хирург.

# 6
  • Мнения: 2 714
При мен са външни, моля споделете с какво да облекчат този сърбеж? Направо не се търпи. Сега с този проблем как седи положението с обезкосмяването в тази област, кола маската дали ще навреди?

Общи условия

Активация на акаунт