Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 296
  • 787
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 774
знаетели ранфорса горе долу на каква цена върви?

# 391
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
знаетели ранфорса горе долу на каква цена върви?

от нета
ранфорс 100% памук 5 лв /метър ширина 240см

6,50 лева

7 лева


# 392
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тоест да си измисля милитъри стил с ярки цветни елементи, каквото и да значи това Disappointed Relieved

правиш роклята от камуфлаж и правиш розово бие покрай джобовете, деколтето, ръкавите.

можеш и такава риза-рокля да направиш и бието за копчетата да е розова, както и лентичката, която държи ръкавите навити. Peace

Последна редакция: ср, 07 ное 2018, 09:50 от asyalein

# 393
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Благодаря за идеята. Жалко че не виждам картинката

# 394
  • Мнения: 190
Здравейте! Имам шевна машина закупена от Метро преди повече от 10 години-  модел АЛЯСКА с пластмасов корпус. В началото си промени звука при шиене, но не и обърнах внимание, а сега от известно време трака много.Смазана почистена и трака като разбита, та чак тресе.Какъв може да е проблема и отстраним ли е?

# 395
  • Мнения: 1 857
Здравей, интересно! Най-голямата грешка е, че си купила шевна машина от Метро. Имам чувството, че производителите на най-калпавите и непродаваеми евтини машини, ги предлагат там (да ме прощават доволните собственички). Ако има проблем с прескачане и лош шев, мога да дам указания, но за тракане трябва да се види. Не трябва да продължаваш да шиеш, ако искаш да има шанс машината да бъде спасена. Това си е за техник на шевни машини. Много пъти съм го писал, но да намериш такъв е лесно. Намираш шивашка фирма или ателие и там ще ти кажат за техниците.

# 396
  • Мнения: 190
Да, освен тракане има и лош шев- неравномерен.

# 397
  • Мнения: 1 857
Сигурно има връзка между тракането и неравномерният шев. Без майстор няма да мине.

# 398
  • велико търново
  • Мнения: 585
Здравейте търся крачета за шевна машина Пфаф хоби 422. В София ми казаха ,че фирмени ят им магазин затворил.

# 399
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Благодаря за идеята. Жалко че не виждам картинката

да, наистина не иска да я покаже, незнам защо. просто риза-рокля от камуфлажен плат. може да се носи с клин.
слагаш розово бие за акцент. Peace

# 400
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Благодаря

# 401
  • Мнения: 15
Престигна Singer-a (оверлог) със счупен горен плетач, а трябваше всичко да му е наред. Върнах го на продавача и продължавам с търсенето. Приемам идеи и нови предложения. Благодаря!

# 402
  • Мнения: 1 857
,,Възхитен'' съм от нашите ,,коректни продавачи''! Пишат, че машините са нови и тествани, а в крайна сметка са напълно негодни. Толкова ли е трудно да се пробва машината, преди да я обявиш за продан? А ако е развалена, да я дадеш за ремонт? Да, но това струва пари. Защо трябва да се набутваш излишно? Колкото спечелиш, все е кяр. Точно така се прави бизнес! Но и точно така се фалира! И разбира се, всичко е за сметка на обикновеният купувач, който плаща за доставка, надява се, а след това бере само ядове. Явно не трябва да се доверяваш на никого в днешно време и при такава покупка, трябва да се ходи и пробва на място. Отвратен съм от такива печалбари! Остава вариантът с оверлог от ЛИДЛ. Не се знае кога пак ще пуснат. Коректният човек разбира по трудният начин, че има и мошеници! Съжалявам много за неприятностите!

# 403
  • Мнения: 131
Здравейте, купих си Сингер 875 - втора употреба и няма упътване. В нета не намирам такова, може ли ако някой има да ми го препрати. Не със сигурна как точно се вдява горният конец / къса горен конец/. Ще съм благодарна да ме насочите.

# 404

Общи условия

Активация на акаунт