Ще стане ли нещо, ако засея костилка от Манго?

  • 35 721
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 063
Да, ще стане. Но моя съвет е първо да я засадиш в саксия и когато излезе вече филиз, да я преместиш в градината. Обикновено тези растения първо растата на корен и когато са в малкото пространство на саксията, по-бързо излизат. Аз съм садила и е излизала, но единия път комшията го умори от жажда през лятото, а втория - пръстта беше заразена с бели червейчета и изядоха корена Sad Необходимо е наистина търпение, поне 2 месеца.

Посади си я, то от опит глава не боли Simple Smile, аз съм сяла фурми и след като излезе нещо, обикновено умира младо и зелено милото, премаляло от жажда Embarassed Weary!

Що така бе, те обикновено са много държеливи newsm78 Моите палми чет вече нямат. Аз буча костилки и после раздавам, защото на ограниченото пространство от 60кв.м. гледам вече 5 финикови палми с размери над 1м и съм заплашена с изхвърляне от домочадието Laughing
То и по начина по-който пишеш ти личи, че си цветарка,а аз забравям цветята Embarassed покрай мъжо и децата #Crazy,особено онези,които слагам в голямата спалня(не я използваме),а ако тръгнем за няколко дни на някъде и край!

# 16
  • Мнения: 5 622

 А на мен най-добре ако имаше кой да ми даде готово израстнало дръвче, че иначе кой знае дали ще го докарам да поникне въобще. А за вече изникнали цветя/храсти и при подходящ инструктаж, се грижа перфектно  Peace

# 17
  • Мнения: 1 063
БУБА ти явно си много отговорен човек smile3503,а на мен вчера ми направиха забележка, че ако не се грижа за цветята ще бъдат изхвърлени Dizzy Face-е, и това направо ме хвърли в джаза(та взех и,че се засегнах).

# 18
  • Мнения: 1 410
Спуках се от смях направо.

По темата за манго незнам, но майка ми си насади мандарина, лимон, фурма и оцеляха. Сега са доста големи и трите.

# 19

 Мъжа ми предложи да сме засадили костилката от Манго. Та се питам, дали би излязло нещо въобще?  Thinking Как мислите?

Аз си нямам много добра представа от растения и затова питам тези от вас, които имат някаква идея за нещата  Embarassed

Казвайте- Ще го бъде ли, или не  newsm78
Мангото е плод и се пише с малка буква. А ако имаш предвид,че костилката е от магазин"Манго", извинявай, грешката е моя.

# 20
  • Мнения: 86
  Правила съм опити няколко пъти ,но не става и много съжалявах.Костилките на всички екзотични плодове, които са ми попадали съм садила, но без ефект. Единствено финиковата палма върви много добре.

# 21
Да , посадих  костилка от манго  някъде след Великден и  изникна . Стискам палци да опазя растението.

# 22
  • Мнения: 56
а как трябва да я посадя
т.е. с кое нагоре с дупето или главичката Simple Smile
щото ми казаха, че парво трябва да седи във вода с дупето надолу и какво беше още та които го е правил да ми обясни моля (blush)
щото хич не ги разирам аз тия неща пък ми се иска да опитам

# 23
  • Мнения: 122
И аз си имам вече растение от костилка от манго. Как съм я засадила  newsm78 - не помня /май този път беше странично, на с ръбчето нагоре. А иначе имам 3 бр. Авокадо, незнам колко цитрусови насаждения и 4 финикови палми. Истината е, че това манго се хвана от 5-6 опита.

# 24
  • в къщи
  • Мнения: 467
И аз съм пробвала да си захвана манго-нищо не стана.В едно предаване казаха,че трябва да се направи разрез на костилката и тогава да се засади. newsm78

# 25
  • Мнения: 1 043
а трябва ли да е хубаво узряла фурмата или мангото ?

# 26
  • Мнения: 820
Фурмите по принцип са допре узрели за да са толкова сладки. Мангото, което съм виждала да продават в България обаче е толкова зелено, че според мен не става нито за ядене нито за посаждане. Това не ти пречи да опиташ ако си намериш някое по-узряло. Имай предвид, че мангото е огромно дърво и не би могло да се гледа дълго в къщи, освен ако не намериш специалисти по бонзай Grinning
Дървото представлявя ето това

# 27
  • Мнения: 929
И аз съм пробвала да си захвана манго-нищо не стана.В едно предаване казаха,че трябва да се направи разрез на костилката и тогава да се засади. newsm78
Вярное, ако костилката не се спука трябва да и се направи разрез. Това лято докато бях на гости в Португалия си засях там и за 3 месеца стана ок 60см. Бях много ентусиазирана и тук си засях обаче костилката не беше се спукала както предната и естествено нищо не стана. Cry

# 28
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз от миналата зима чакам да порасне,но уви.Засадих я в саксия. Tired

# 29
  • Мнения: 693
Мъжът ми засади такава костилка когато бяхме на един от Канарските острови и беше тръгнала да пониква но после летяхме със самолет и нямаше как да пренесем саксията. Нищо не ти пречи да опиташ  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт