Моите любими торти!!!-2

  • 113 416
  • 429
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 873
много моля да ми обясните как да давам активен линк без да се налага да пиша буква по буква адреса на снимката
С левия бутон маркираш със син цвят линка,десен бутон-излиза" copy " или "копирай";натискаш и записваш.После където трябва натискаш десен бутон излиза" постави "и така ти излиза линка,който си копирала.За активиране на линка вече са ти обяснили.

# 16
  • Мнения: 3 810
Снежи, аз ползвах едни рула с по- голям грамаж.
Но и малки да са станали ц... като мойте да са. Че нали това е идеята Party

Момичета, има си друго място за учене за линкове.
Предлагам ви като се изучите, да си затриете постингите, че я каква е хубава темичката/аз също ще се редактирам/

lidiana, страшна работа си свършила.
Сега остава някой да подреди и глазурите.... Hug

# 17
Mira 55 "кутията" е от готов блат,капака сьщо от готов блат покрит с така наречената мастика от кондензирано мляко ,сухо мляко и пудра захар

БЛАГОДАРЯ на всички за подробните обяснения за линкове-сега ще тренирам

# 18
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Bambinkam, страхотна и много ефектна торта Simple Smile

Ето и моите последни творения
http://community.webshots.com/album/549436289HHhjgo

# 19
  • София
  • Мнения: 6 250
Уикенда и аз направих кръглата торта, но тъй като нямаше от рулата, които исках я направих с кроасани. Наистина е много лесна и вкусна.  chef (Само че може би трябваше да напоя кроасаните, тъй като са по-сухички от рулата, но идната неделя ще имаме гости и ще я направя този път с рула. Също ще пробвам да сложа вътре не само сметана, но и 1 пудинг ванилия на Йоткер + може би малко натрошени бисквити.)

# 20
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Milli-страхотни торти,поздравления.Може ли да ми дадеш рецептата за тази торта с ягодките  Praynig






# 21
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Milli-страхотни торти,поздравления.Може ли да ми дадеш рецептата за тази торта с ягодките  Praynig

Тортата с ягоди е от пандишпанов блат:
4 яйца
1 ч.чаша захар
1 ч. чаша брашно
1 ванилия
1 бакпулвер
Пече се върху хартия за печене и като е готов се нарязва на 5 ленти(може и повече),намазваш лентите със сметана и малко сладко от ягоди и вземаш първата, навиваш  я на руло и я слагаш в  средата на чиния, след това вземаш следвашата и я навиваш около нея и така докато свършат.Отгоре е сметана и ягоди със желатин.Оф, не знам дали ме разбра, малко неясно го написах, но е лесно за правене.Ако не си пак ще се опитам да обясня

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Разбрах те,благодаря ти,утре ще се опитам да я направя. Hug

# 23
  • Мнения: 1 116
Ето я и моята последна торта - Медовик, рецептата е от тук


   

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Леле, Танита, страхотна торта си направила! Невероятна е! Ще издадеш ли тайната как си направила пчеличките?

# 25
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ето я и моята последна торта - Медовик, рецептата е от тук


   

Уф, така мразя мед, а така апетитно изглежда тази торта, че направо ми прималя! Чудесно изглежда!   smile3501

# 26
  • София
  • Мнения: 6 250
Еее, Танита, много е сладка на вид (сигурно и на вкус   chef) - я кажи за пчеличките и цветчетата - ти ли ги прави и как?

# 27
  • София
  • Мнения: 6 250
Нещо не се оправям в линка с рецептата за тортата (Медовик). Rolling Eyes

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Нещо не се оправям в линка с рецептата за тортата (Медовик). Rolling Eyes

ето рецептата тук:

Торта "Медовик" /взаимствана от руски сайт, но променена от мен/
Продукти:
за тестото:
1/2  ч.ч. течен мед
1/2ч.ч. захар
1 ч.л. сода
2 яйца
2,5 – 3 ч.чаши брашно
1 канела

крем:
"Ванилия" - яйца, мляко, брашно, захар, ванилова есенция.

Начин на приготвяне:

1/2  ч.ч.мед /задължително трябва да е течен, иначе тестото става твърдо/ и 1/2  ч.ч. захар се изсипват в дълбока тенджера, поставят се на котлон, като се бърка постоянно, докато захарта се разтвори. Добавя се 1 ч.л. сода /изсипва се по мъничко/. Бърка се и се оставя да поизстине, но да е леко топло. Разбиват се двете яйца, добавят се към сместта, слага се канелата, разбърква се и се добавя брашното, /постепенно се сипва, не наведнъж/. Тестото не трябва да е твърдо, но трябва да се отделя от ръцете, а не да залепва. Ако се наложи, добавя се още малко брашно , в зависимост от консистенцията на тестото. Тестото се поставя в тенджерка, захлупва се и се оставя в хладилника за 30 минути. Тестото се разделя на 4-5 части. Блатовете трябва да бъдат дебели не повече от 5 мм. Докато точите първия блат, останалото тесто се държи в хладилника. За да не залепва тестото, мястото, където точите, се посипва с брашно. Преди да сложите блата да се пече, набодете го с вилица, за да не се надува. Всеки блат се пече 5-8 мин.
Блатовете се мажат обилно с крема и тортата се поставя в хладилник минимум за 12 ч. Кремът трябва да попие в блатовете.
Отгоре тортата се украсява с орехи, глазура или настърган шоколад. Много е вкусна!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 250
marulka_s, много мерси!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт