ИТАЛИАНСКА кухня

  • 103 055
  • 992
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 2 667
Провокиран от горното мнение за аскорбиновата киселина в брашното макар и малко успях да прочета някоя друга статия.
Напрво си ни тровят като опитни мишки.
Преди врвме ми направи впечатление че в някои брашна има консерванти, но бързо збравих и не им обръщам внимание на състава.
Днес минах през кауфланд и ги огледах всички. Само  едно на софия мел беше без добавени аскорбинова киселина и ензими. С всеки изминал ден безхаберието на държавата става по-голямо.
Дори и в укипедия си го пише че Бългрия е малък консуматор на пшеница и качествената се изнася.

# 781
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Провокиран от горното мнение за аскорбиновата киселина в брашното макар и малко успях да прочета някоя друга статия.
Напрво си ни тровят като опитни мишки.
Преди врвме ми направи впечатление че в някои брашна има консерванти, но бързо збравих и не им обръщам внимание на състава.
Днес минах през кауфланд и ги огледах всички. Само  едно на софия мел беше без добавени аскорбинова киселина и ензими. С всеки изминал ден безхаберието на държавата става по-голямо.
Дори и в укипедия си го пише че Бългрия е малък консуматор на пшеница и качествената се изнася.
И в италианските съм срещала, но са значително по-малко в сравнение с българските.

# 782
  • Мнения: 896
Ама в Италия ако не намериш в един магазин ще намериш във втория предполагам. А тук едно и също навсякъде.

# 783
  • Мнения: 1 842
Здравейте, благодаря за темата изключително полезна е за мен. Heart
 

# 784
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Аскорбиновата киселина всъщност е вит.С. Не е чак отрова, не се филмирайте толкова.

# 785
  • Мнения: 1 429
То не е проблема само в брашното.Баща ми е земеделец,ако знаете с колко химия се наблъсква почвата и самото жито.Беше дал да му смелят брашно в една мелница, разлика с купеното от магазина май не се усети.

# 786
  • Мнения: 2 667
Какъв ви е любимия пълнеж за равиоли ?
Нещо с месо и гъби да препоръчате ?

# 787
  • Мнения: 11 058
Не се слагат месо и гъби в една равиола Simple Smile
Тоест сигурно може, но няма да е италианска рецепта.

# 788
  • Мнения: 360
И аз моля да напишете с какво си пълните равиолите

# 789
  • Мнения: 11 058
Рикота и спанак (от фино пасирания замразен), мляно месо с подправки, настъргано жълто сирене + малко готв. сметана и млени орехи, само рикота с подправки, ситно нарязани задушени гъби, мащерка и сметана...

# 790
  • Мнения: 360
Още днес ще се опитам да направя! Благодаря  Параход

# 791
  • Мнения: 1 104
Здравейте,
Виждам, че темата не е много активна, но все пак да питам.
Иска ми се тези дни да направя пълнозърнеста паста с броколи и сметана.
Яла съм такава в Италия, направена от купени продукти и беше страхотна.
Малко ме притеснява обаче какъв вид паста да избера?
И след като е пълнозърнеста има ли някакви особености при варенето?
Знам, че тя става малко по-твърда.

# 792
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Ако пастата е купена, на опаковката има отбелязано време за варене. Ако е домашно разточена, времето е около пет минути. В много вода. Не става по-твърда, а по-скоро жилава, плътна.
Разликата е във вида на пшеницата. Тук се ползва предимно твърда пшеница за паста. Вкусът е друг.

# 793
  • sofia
  • Мнения: 419
Винаги съм харесвала пастата. Често си правя сама тесто от пълнозърнесто брашно, оставям го да втаса и нареждам отгоре всички продукти. Слагам я  за 15 минути на 250 градуса и е готова.

# 794
  • Мнения: 1 677
Правя в къщи лазаня с готови кори. И винаги горната кора, въпреки соса и кашкавала става твърдичка. Може ли съвет или рецепта за лазаня? Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт