ИТАЛИАНСКА кухня

  • 103 358
  • 992
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 2 298
Италианско 00 в България се продава и в онлайн магазини, които доставят навсякъде в страната. Но аз него го ползвам само за сладкиши и понякога за пица.
За домашната прясна паста ползвам само семолина и яйца, вкусът на твърдата пшеница е различен, брашната от мека пшеница не ни харесват за паста, стои ми мека дори и малко да се вари.
Лазанята също от много време я правя само с домашни пресни кори, но преди това ползвах купешки и без бланширане горната не ми е оставала твърда.
Преди седмица купих италианско пълнозърнесто брашно от твърда пшеница, като намеря време ще го правя на паста да видя какво ще излезе, и равиоли ще опитам с него.

# 811
  • София
  • Мнения: 11 701
Вчера ми дойде поръчката за брашната, по ЕКОНТ си я получих -  манитоба - 4 кг, брашно 00 - 5 кг,  семола - 5 кг , брашно за сладкиши - 3 кг, брашно за пица - 3 кг.  Трябва ми основно манитоба за козунаците, и другите си ги ползвам,  когато ми потрябват. Нищо им няма, на сухо и студено са, но и аз така винаги поръчвам, на количество.

# 812
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340
marchеva14, освен да попитам от къде поръчваш:)

Кажете ми какъв сос е подходящ за фузили? Знам, че се ползват повече за салати, гледам че имам един пакет...да го оползотворя.

# 813
  • MI
  • Мнения: 11 803
Всички сосове, за които се ползва къс формат паста. Хиляди рецепти има, например с броколи, различни с наденица, с домати, с гъби... Кажи какви продукти имаш и ще измислим нещо.

# 814
  • София
  • Мнения: 11 701
marchеva14, освен да попитам от къде поръчваш:)
..............
Ще ти кажа , разбира се - Vera Italia - https://www.veraitalia.eu/

# 815
  • София
  • Мнения: 10 309
Днес правих лазаня за първи път и стана стахотна. Някой писа за сос бешамел с 50гр.масло и 50гр.брашно, за това количество ми отиде 1л. мляко, половин е крайно недостатъчно!
Използвах кори на Барила, без да да бланширам! Пекох 25мин в загрята на 200с фурна и стана супер крехка, изобщо не ми беше суха горната кора.
Правих на око с наличностите в хладилника.
Най-важен е бешамела, него не го правя за първи път, трябва маслото с брашното да направи хубава бяла пяна поне 2мин., преди да сложите млякото и да се бърка на осмица, за да стане пухкав, подправя се със сол, ч.пипер и индийско орехче.

# 816
  • Мнения: 473
Здравейте, подариха ми ел. машина за паста на Филипс. Моля ако някой ползва такава да ми помогне с препоръка какво брашно за паста взимате - пишете ми марка и откъде го взимате. Благодаря.

# 817
  • София
  • Мнения: 11 701
Здравейте, подариха ми ел. машина за паста на Филипс. Моля ако някой ползва такава да ми помогне с препоръка какво брашно за паста взимате - пишете ми марка и откъде го взимате. Благодаря.
Трябва ти брашно Семола,  аз си го поръчвам от VeraItalia, но се продава и в Метро.

# 818
  • Мнения: 473
Пробвах със Семола - двойно смляна на Капуто и нищо не стана.. Затова питам , ако някой ползва същата машина да ми подскаже...

# 819
  • София
  • Мнения: 10 309
Мъжа ми прави прясна паста с обикновено брашно и стана страхотна! Взела съм и Семола от Хит, следващия път ще пробваме с нея.

# 820
  • In transit
  • Мнения: 11 809
Вчера правих паста за лазаня, но я разточвах в машина за паста, не точно Филипс.
Тестото беше с 2 яйца Л, 1с.л. зехтин, 200г семола и 5г сол. Идеално тесто стана.

# 821
  • MI
  • Мнения: 11 803
Рониета, Капути е една от най-добрите марки. Нещо в съотношението с вода или яйца си объркала. Какво се получи като резултат?

# 822
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Мikkey , за колко порции лазаня  е това тесто?

# 823
  • In transit
  • Мнения: 11 809
Таня, за 4-5. Тавичката ми беше около 20х35см.  Корите бяха на 4 реда.

# 824
  • София
  • Мнения: 2 298
Пробвах със Семола - двойно смляна на Капуто и нищо не стана.. Затова питам , ако някой ползва същата машина да ми подскаже...
Към машината има книжка с рецепти и те са с обикновено брашно, не със семола.
И аз имам такава машина, взех я заради формите за макарони.
Но за мене не е успешен уред и моята така си стои. Много рядко я ползвам за нудълс.
Иначе паста замесвам по класическата рецепта със семола и разточвам на електрическа приставка на робот Бош и режа на талиатели пак с такава приставка.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 21:32 от nati_nat

Общи условия

Активация на акаунт