Балнео хотел Диана мар - Павел баня

  • 19 861
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 219
Някой с отзиви за Балнеохотел Диана мар - Павел баня?

# 1
  • Мнения: 7 847
Много противоречиви мнения съм чувала. Една приятелка много, много доволна, а друга каза Има още какво да се желае.
Иначе аз съм ползвала само басейните, без преспиване в хотела - без забележки.

# 2
  • Мнения: 4 219
Аз исках за 3 нощувки, но май ще стане трудно там - с приоритет им били клиенти с по-дълъг престой...

# 3
  • София
  • Мнения: 157
Аз исках за 3 нощувки, но май ще стане трудно там - с приоритет им били клиенти с по-дълъг престой...
Здравейте,досега писах дълъг пост с разказ за престоя ни в "Дианамар", но не можах да публикувам,затова сега накратко:
Басейни и СПА- прекрасни,вода топла-35-36 гр.,с всякакви вградени глезотии във вътрешния басейн;
Стаи- нашата беше в една чупка и някак по-малка,но има и по-големи стаи, в банята козметиката е "наливна" и за 5* хотел е малко странно.Кърпи и халати се сменят всеки ден,може да си искате допълнителни кърпи от камериерките,защото в СПА-то не дават.
Хотела се посещава от доста семейства с деца,които стоят в минералния басейн без да си дават сметка за лечебните свойства на водата и препоръчителния престой от макс. 20 минути,но никой не предупреждава за това.
Храна - стандартна закуска ,липсва масло (предлагат някакво подобие смес с палмово масло), иначе прилични колбаси,зърнени закуски,яйца и т.н.Вечеря - по-богата и разнообразна,има за всеки вкус.
Хотела се посещава срещу заплащане и от външни посетители,въпреки ,че е пълен и това е малко дразнещо.
Сравнително нов хотел в леко кичозен стил, поне за мен,но е въпрос на вкус явно.
А и ние бяхме за 3 нощувки,запазени в последния момент в края на януари,но успяхме да останем още 1 нощувка допълнително.Дано съм била полезна,ако имате въпроси ще отговоря!

# 4
  • Мнения: 43
Меко казано съм потресена от  отношението и условията в хотела.   Отидох сама за няколко дни заради болки в гърба. Поискаха ми в аванс 2/3 от сумата за престоя- викам си ок, явно имат голям наплив и се презастраховат. Посрещна ме намръщена рецепционистка и още на второто изречение настоя да платя в аванс останалата част от сумата. Хм, добре... Настаниха ме в стая 3,5 на 4м, буквално не можеш да се обърнеш вътре с куфара и се удряш във всеки ръб. И това добре, но до терасата се оказа изхода на климатичната инсталация- невъобразим шум! Затворих прозорците- бучи. Сложих тапи за уши- пак бучи! Накрая не издържах и звъннах на Рецепция. След 15 мин чакане ми предложиха да ме преместят в друга стая срещу скромното доплащане от 30 лв/ вечер. Казах им, че това е чисто изнудване и ще си тръгна на мига, а те- ок, но трябвало да им платя неустойка от 100 лв!!! Е тука вече побеснях. Наложи се да ги заплаша с полиция, за да ми върнат парите! Отказаха ми категорично да говоря с управителя, на всичкото отгоре някаква нагла руса кифла ми заяви, че явно съм дошла в хотела специално да вдигам скандали. Моля?! Кой нормален човек отива на лечебни процедури в 5-звезден хотел с единствената цел да създава проблеми?? Нали уж там е място за релакс?! Та ако трябва да обобщя, за мен условията в този хотел са 3 звезди, а отношението на персонала е минус 3 звезди. Който има излишни нерви за трошене, приятен престой му пожелавам

# 5
  • Мнения: 4 219
Меко казано съм потресена от  отношението и условията в хотела.   Отидох сама за няколко дни заради болки в гърба. Поискаха ми в аванс 2/3 от сумата за престоя- викам си ок, явно имат голям наплив и се презастраховат. Посрещна ме намръщена рецепционистка и още на второто изречение настоя да платя в аванс останалата част от сумата. Хм, добре... Настаниха ме в стая 3,5 на 4м, буквално не можеш да се обърнеш вътре с куфара и се удряш във всеки ръб. И това добре, но до терасата се оказа изхода на климатичната инсталация- невъобразим шум! Затворих прозорците- бучи. Сложих тапи за уши- пак бучи! Накрая не издържах и звъннах на Рецепция. След 15 мин чакане ми предложиха да ме преместят в друга стая срещу скромното доплащане от 30 лв/ вечер. Казах им, че това е чисто изнудване и ще си тръгна на мига, а те- ок, но трябвало да им платя неустойка от 100 лв!!! Е тука вече побеснях. Наложи се да ги заплаша с полиция, за да ми върнат парите! Отказаха ми категорично да говоря с управителя, на всичкото отгоре някаква нагла руса кифла ми заяви, че явно съм дошла в хотела специално да вдигам скандали. Моля?! Кой нормален човек отива на лечебни процедури в 5-звезден хотел с единствената цел да създава проблеми?? Нали уж там е място за релакс?! Та ако трябва да обобщя, за мен условията в този хотел са 3 звезди, а отношението на персонала е минус 3 звезди. Който има излишни нерви за трошене, приятен престой му пожелавам
Аз също не съм очарована от отношение. Попитах ги за промоционална цена, която бяха обявили, но не разбрах точно и попитах пак и отговора им беше: "къде видяхте..../еди си каква сума/"

# 6
  • Мнения: 11

[/quote]
Хотела се посещава от доста семейства с деца,които стоят в минералния басейн без да си дават сметка за лечебните свойства на водата и препоръчителния престой от макс. 20 минути,но никой не предупреждава за това.
[/quote]

И на мен това ми направи впечатление в Диана мар, имат детски басейн и даже предлагат някакъв СПА пакет за деца. Никой не предупреждава, че водата е опасна за децата - за справка в Севтополис има табели, на които е указано това и се препоръчва максимум 15 минути престой за малките. Преди години бяхме отишли с бебе и една кинезитерапевтка там даже ми каза изобщо да не го къпя, защото и в стаите тече минерална вода - така че 3 дни карахме на мляко за почистване. Но явно в Диана мар целта им е печалба на всяка цена, а това че може някое детенце да пострада малко ги вълнува. Иначе СПА-то е страхотно, но като знам, че нямат никакви морални ценности, ми се отщява. Отделно, че Севтополис е 4 звезди, но стаите са 2 пъти по-големи, храната е страхотна и на закуска има истинско масло Wink

# 7
  • на село
  • Мнения: 822
Препоръчвам на мениджмънта на хотела да отвори Наредбата за категоризацията и много внимателно да чете.
Толкова пропуски намерих, че ме мързи да ги описвам. Дори пиколо няма този хотел.

# 8
  • Мнения: 5 313
Да попитам,ако някой е в Павел баня и конкретно в този хотел,пълен ли е както
обикновенно или е спокойно?

# 9
  • Мнения: 4 983
Ние заминаваме след седмица и тогава ще мога да кажа.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Здравейте, може ли скорошни отзиви от хотела? Направих резервация, а сме с малко дете (на 1г 8м) и чак сега прочетох, че водата там била вредна за деца. Sad

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 23:54 от Happy_life

# 11
  • Мнения: 4 983
Явно има доста такива като вас, които не четат. Имаше и бебче на месеци  и малки деца, като ходихме. Лично аз се възмущавах през цялото време, а ММ каза остави ги, да са чели. Иначе си има табела на стената , в която си пише колко е радиоктивността на водата.
Ние бяхме края на ноември и съм изключително доволна, но да уточня, че бяхме за 9 дни и двамата с ММ на рехабилитация. Голяма стая, почистване всеки ден, изключително разнообразна храна, много любезен и усмихнат персонал. Има пиколо, което ни паркира колата без заплащане във вътрешния паркинг 1. ден, защото нямаше места на откритите.За процедурите предполагам няма смисъл да коментирам , защото отивате на спа, но ще отбележа само , че резултатът надмина очакванията ми. Спа центърът много ни хареса, но позвахме основно солната стая , ароматната парна баня и инфраред сауната. Абсолютен минус е хлъзгавите плочки на цялата територия на басейна и спа центъра, за които бяхме предупредени предварително. За мен не са били проблем, защото чехлите ми са с вендузи, но една женица падна още на 1 ден от престоя им и си счупи ръката. Собственикът на хотелът беше почти през целия ни престой в хотела  и си проверява постоянно персонала.
А и последно да добавя - маските са задължителни на територията на хотела, а в ресторанта до момента, в който започнете да се храните и се съблюдава доста стриктно и се правят забележки. Единици от посетителите си позволяваха да нарушават и то основно от съботно-неделните гости.
Ако имате въпроси, съм насреща.

# 12
  • Мнения: 1 068
Абсолютен минус е хлъзгавите плочки на цялата територия на басейна и спа центъра, за които бяхме предупредени предварително. За мен не са били проблем, защото чехлите ми са с вендузи, но една женица падна още на 1 ден от престоя им и си счупи ръката.


Kaто човек съдил 1 хотел и 1 голям магазин, заради непочистен и хлъзгав под - предупреждението и табелите НЕ вършат работа.
С магазина постигнахме споразумение, а с хотела се съдихме и спечелих делото макар и след 2 години.

Не са си намерили майстора, да видиш, колко бързо се слагат правилните плочки.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Iren11, много благдаря за коментара! Аз даже съм от подробно четящите преди резервация Simple Smile и наистина нямаше да разбера за водата ако някоя съфорумничка не беше предупредила.
Отиваме с бабата и дядото, които са за процедури и решихме, че е идеално място за СПА за нас + лечение за тях, но явно ще преосмислим въпроса или ще пуснем малката веднъж за 10 мин. в детския басейн.

# 14
  • Мнения: 3 413
Не можем да се настаним от петък, затова се чудя настаняване събота в 14 часа, напускане 12 неделя, достатъчно ли е децата да се наиграят в спа-то? В колко затваря спа?

Общи условия

Активация на акаунт