Януарски бебета 2018

  • 81 720
  • 552
  •   1
Отговори
# 195
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
И мен ме ползва за биберон, а кърма почти няма. Но много рядко заспива без да суче. А бибите ги дъвче и после плюе. И на мен ми се иска да го откажа, защото няма смисъл, но човекът иска и не ми се получава.

# 196
  • Мнения: 1 786
И мен ме ползва за биберон, а кърма почти няма. Но много рядко заспива без да суче. А бибите ги дъвче и после плюе. И на мен ми се иска да го откажа, защото няма смисъл, но човекът иска и не ми се получава.
Абе няма смисъл...то ако нямаше той щеше сам да се откаже, те бебетата хич не са глупави Wink

# 197
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Е очевидно няма щото като е гладен суче две минути и почва да реве за шишето. Ама иначе за заспиване или успокоение си иска цица и това е. Ако не му дам почва пръста да муца, та се чудя кое е по малко зло?

# 198
  • Мнения: 6 218
И аз кърмя където ме свари,покривам с бархетна пелена.Уж щях да го отбивам,а кърмата ми се увеличи и по веднъж на ден привечер към 6 само са меки и празни и давам 120 ам.Не знам как стана,по едно време по 3 шишета ядеше явно е бил скок нещо знам ли.

# 199
  • Мнения: 1 418
И аз кърмя където ме свари,покривам с бархетна пелена.Уж щях да го отбивам,а кърмата ми се увеличи и по веднъж на ден привечер към 6 само са меки и празни и давам 120 ам.Не знам как стана,по едно време по 3 шишета ядеше явно е бил скок нещо знам ли.
Всъщност е нормално вечер да са попразни гърдите,  но млякото макар и по-малко е по-мазно и хранително.Такова е за да може да засити добре бебето за нощния сън. И при мен е така вечер аз се чудех дсли е нормално та изчетох доста по темата

# 200
  • Мнения: 108
Как сте мамчетаа ? Кърмите ли още, аз съм към края на пределаа бебка сучи през деня не повече от 5 мин мисля си, че не се наяжда. А през нощта даже не се събужда карам я в спящо състояние да яде и спи по 13 часа ляга в 21 и става в 10:30 иначе си играе , смее се , гука.Не знам какво да правя следващия преглед ни е на 29. Вижда ми се много далече. 🤔

# 201
  • Мнения: 715
Ние сме в някакво ужасно състояние. Кисела е, не иска нито играчки, нито гушната, пищи и се тръшка, не знам зъб ли и иЗбива, скучно ли и е. Ходим си през седмица на село в планината, там е друго дете, събуди се гледа си, смее се, в София откача. Започвам да се отчайвам, не знам дали е от въздуха, от шума или от какво, но по 3 часа рев и писък ми идват много.

Нощем си се буди поне 2 пъти слагам я да спи в 9 и 30 спи до 2 и след това започва да се буди по 3 или 4 часа. Но има дни , в които си е през 3 часа цялата нощ.

Тази седмица го дават да вали, стискайте палци да не се метна от 3тия етб Grinning

# 202
  • Мнения: 108
Ние сме в някакво ужасно състояние. Кисела е, не иска нито играчки, нито гушната, пищи и се тръшка, не знам зъб ли и иЗбива, скучно ли и е. Ходим си през седмица на село в планината, там е друго дете, събуди се гледа си, смее се, в София откача. Започвам да се отчайвам, не знам дали е от въздуха, от шума или от какво, но по 3 часа рев и писък ми идват много.

Нощем си се буди поне 2 пъти слагам я да спи в 9 и 30 спи до 2 и след това започва да се буди по 3 или 4 часа. Но има дни , в които си е през 3 часа цялата нощ.

Тази седмица го дават да вали, стискайте палци да не се метна от 3тия етб Grinning

Олииии ужас, при нас е много трудно приспиването става винаги с много рев😳, а как сте с кърменето за колко време се наяждате? Аз имам чувството, че не се наяжда достатъчно

# 203
  • Мнения: 715
Ние сме изцяло на АМ, но от позната която кърми разбрах, че бебчето и също намаля времето за ядене, явно се навеждат, а щом спи дълго време значи е сито. През деня оставам без ръце, защото я люшкам в шезлонг, но го вдигам във въздуха, защото в мен не иска и плаче, явно и е топло. Но вече наближаване 6 кг и си тежи.

# 204
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ние сме добре. Започна да яде по нарядко на около 4 часа. Заспива с люшкане и музика, направо съм изумена как млъква щом чуе музика😄. Вечер заспива към 9:30 и се събужда към 4 яде и пак заспива до 7-8. Седем кила мина вече,та когато е кисел оставам без ръце

# 205
  • Мнения: 108
Момичета какво мислите за захранването, кога ще започнете и с какво. Аз чета много теми в интернет, но още повече ме объркват. Много си противоречат. За сега мисля да започна с домашна оризова каша, ако не си променя мисленето😆  и чакам бебека да стане на 5 месеца, за да пробваме първата лъжичка.

# 206
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз мисля да изчакам до шест месеца, но ще видим. Решила съм да е със зеленчуци, предполагам картофи. Мисля да си ги правя сама и да стерилизирам. А в интернет, ако четеш ще се побъркаш. Избирам една схема и почвам по малко

# 207
  • Мнения: 35
Продължавам да кърма, като през нощта сме с едно или две хранения, а през деня на 3ч рядко 4часови хранения. Сравнително бързо е готов между 5-10мин. Продължава едно дневно хранене. Засега добре наддава, 6700 е към момента. Мисля да продължа до 6 месец само на кърма. Това е и Съветът на нашата детска лекарка - само кърмене до 6 месец. Като до момента не е пил дори и вода, само и единствено на кърма. Тук искам за допълня, че живеем в Германия и педито ни я водят една от най-добрите в града!
През деня иначе е много весел, игрив, смее се и много иска навън - да вижда нови неща, че вкъщи явно му доскучава. Приспиването продължава от 1-2седмици  по-дълго отколкото преди това. През нощта спи от 20ч30 до към 6-6:30, яде и след това пак заспива за около 2ч.

# 208
  • Мнения: 715
Аз мисле да започна с картоф. Той ще служи като сгъстител на другите зеленчуци. Мисля да започна на 4 и половина по Ена лъжичка и бавно бавно да захранваме.
Вашите мъници набират ли се да стават. Направо не знам какво да правя по цял ден малката се набора за всичко което хване, а ако и подадеш ръка сама става си седнало положение. А мисля че е малка още. Отделно се превърта по корем и обратно бута се с крака, много е палава. Нямам 2 минути спокойни да я оставя, замята крак и се обръща. При вас как е?

# 209
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Още не се обръща по корем само настрани или се върти. Любимо ми е да го заваря с крака между решетките на леглото. Но за набирането да, иска или да е седнал или да го държа прав. Малки са ама.... Педиатърката казва че не е проблем да го слагам седнал в мен.

Общи условия

Активация на акаунт