СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 10

  • 127 940
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 275
Дидева, има съвпадение в първите 3 букви на думите Joy

# 706
# 707
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Как се гледа когато родителите не ходят на родителска среща?
За последно съм била на обща родителска среща преди 11 години, когато щерката бе в ПУК и тогава чувах само две неща: пари за това и онова, както и мрънкане от това, или онова. И явно ме държи и до сега. Аз даже не знам какво се обсъжда на общи родителски срещи - организационни, учебни неща?

# 708
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Тинки, въпросът ти май не е за тази тема, а за тема за учебни неща по принцип. Щом не те е викал Директор за проблем, значи нямаш притеснения. Другото го има в школото и в бележника.
Доста полезни неща се казват и изясняват на РС. Аз правя резюме за ФБ  групата на класа ни и който е пропуснал, наваксва. Няма ли някой родител, който да прави същото за вашия клас?

# 709
  • Мнения: 6 924
Как се гледа когато родителите не ходят на родителска среща?
За последно съм била на обща родителска среща преди 11 години, когато щерката бе в ПУК и тогава чувах само две неща: пари за това и онова, както и мрънкане от това, или онова. И явно ме държи и до сега. Аз даже не знам какво се обсъжда на общи родителски срещи - организационни, учебни неща?
Нямай такива притеснения. Никой не се обижда/впечатлява дали си там или не. Пари не събират. Съобщават, че ще има концерт на 24.04. Поканата е 10 лв (май, не съм 100% сигурна за сумата), но не я събират учителите. Не зная кой и кога ще ги събира тези пари. Не е задължително ходенето, съответно не е задължително да се вземе покана. Обсъжда се: дисциплина; проблеми ако има; кога и откъде се тръгва за пмс; защо някои учители не връщат контролните на децата; защо масово не се въвежда в Школо (не са длъжни тази година), дневникът не можеш да видиш, защото е пълен с лични данни. Общо взето ако се въведат ЕД сериозно (оценки, отсъствия, обратна връзка за дисциплина, съобщения за състезания, школи и други) наличието на РС е тотално излишно, освен ако човек не иска някаква лична среща с преподавател, която може да си я уговори пак през ЕД или по телефона. Не всички учители дойдоха. Но пък се наприказвахме с родителите. Поблъскахме се пред таблото с резултати от ЕК, защото не ги качват в сайта по необясними за мен причини и оставихме по 2 лева за зелена зона.

# 710
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Мерси много. Не знам да има ФБ група на родителите на класа. Аз не познавам никого от родителите и никой не ме познава. Подадох заявка за голямата ФБ група на училището, никой не ме отрази.
Те децата после си разказват, а и учителите коментират пред децата какво се е случило. Поне за миналата, която пак пропуснах, получих някаква представа.
Електронният дневник е страхотно облекчение, мисля че е въпрос на време учителите да добият навика да го ползват. Трябва да се поинтересувам в Света София дали имат хартиените дневници (според мен нямат) Нямат и бележници от тази година. Така че задължението да се попълва в ел. дневник, всъщност ще спести време, а няма да добави.
Много са бързи с резултатите от ЕК.

# 711
  • София
  • Мнения: 2 249
Родителските срещи на големите са много по-кратки и наистина, ако нямаш въпроси към някой преподавател или обща тема за класа, могат спокойно да се пропуснат.

Тинки, вероятно имате вайбър група. Нашият клас има създадена фб група, но никога не е била ползвана. Ползваме вайбър такава, но и тя не е особено активна - главно класната ни пише, ако има нещо важно за пътувания/състезания и родителски срещи.

# 712
  • Мнения: 6 924
За голямата фб група трябва Станко да те одобри. Той не е много редовен във фб и от там идва допълнително забавяне. Лично аз я напуснах, защото ми носи само напрежение. Не е организационно информативна, тя е друг тип група. Познавам родител от вашия клас, ако искаш мога да го питам за фб или вайбър група.

За резултатите от ЕК срокът на публикуване по училища беше 14.00 часа на 26.03.

# 713
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Моля те, попитай и ми пиши л.с. Да, за ЕК видях (в електронния дневник на моя 5-окласник), че вече има резултати. Но нямаше да се сетя да погледна, ако не бях прочела тук.

# 714
  • Мнения: 4 204
Тинки, въпросът ти май не е за тази тема, а за тема за учебни неща по принцип. Щом не те е викал Директор за проблем, значи нямаш притеснения. Другото го има в школото и в бележника.
Доста полезни неща се казват и изясняват на РС. Аз правя резюме за ФБ  групата на класа ни и който е пропуснал, наваксва. Няма ли някой родител, който да прави същото за вашия клас?

Ели, разликите в протичането на РС за 5 и 10 са огромни. Гимназистите в СМГ се организират сами и с помощ на класния ръководител за състезания, лагери, школи, театри... За всичко. РС за 10 клас е проформа. 1 телефонен разговор при нужда е достатъчен. Аз ще отида, за да си видя приятелките. Другото в общи линии го зная от сина си.

# 715
  • София
  • Мнения: 396
Здравейте, встрани от темата за приема, оценките и състезанията... Някой срещал ли се е с училищния психолог по конкретен казус, имате ли мнение за работата му с децата в СМГ? Може и на лично съобщение Simple Smile
Благодаря

# 716
# 717
  • sofia
  • Мнения: 1 473
Здравейте, встрани от темата за приема, оценките и състезанията... Някой срещал ли се е с училищния психолог по конкретен казус, имате ли мнение за работата му с децата в СМГ? Може и на лично съобщение Simple Smile
Благодаря
   Моето дете се е срещало с Фердинандов и много го хареса. Говориха си как да си изградиш защита при словесни обиди и агресия. В началото търсят себе си и такива ситуации има често.

# 718
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Концертът днес е бил страхотен! Моята девойка се върна силно впечатлена - имало е дух, сплотеност, чувство за общност. Тя беше отишла с приятелки от АК, и на тях много им е харесало.

# 719
  • Мнения: 864
Тази година като никога не валя за концерта Simple Smile
За съжаление много късно обявиха дните на отворените врати и сигурно не всички са разбрали за тези мероприятия. Иначе подготовката им започна доста отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт