Кой куриер използвате?

  • 7 622
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 170
Здравейте!

Интересно ми е кой куриер използвате и защо?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 559
Защо питаш?

# 2
# 3
  • Мнения: 170

Искам да изпратя по-голяма пратка, чуплива и се чудя вие как процедирате.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Когато имам избор Еконт, защото ми е най-удобно офиса им. Но много често нямам избор, он-лайн магазините обикновено работят с един куриер и не искат да ползват друг. Спиди също се ядва. Но Лео експрес и Рапидо ме побъркват.  ooooh!
С еконт и спиди не съм имала никога проблем с чупливите неща. Мъжът ми е пращал с еконт супер нежен и чуплив модел на кораб и нямаше проблем.

# 5
  • Мнения: 170
Малко съм против еконт, защото са ми обърквали два пъти пратки, не ми се ще отново да им се доверя. Чувам доста противоречиви мнения за рапидо, като или са супер хвалебствени, или са негативни. Лео експрес не ги коментирам, те ме бавиха 1 седмица за една коркова дъска. Пратката ми е ценна, затова събирам мнения.

# 6
  • Мнения: 10 598
За мен Спиди са най-точни. Еконт са "кварталния пункт на Олкс". Рапидо не са много известни. Лео Експрес са много зле - бавни, тромави, нагли... ИнТайм за документи са супер. ДиЕйчЕл - за международни. Бг пощи (ЕМС) - за европейски.

# 7
# 8
  • Мнения: 170
За мен Спиди са най-точни. Еконт са "кварталния пункт на Олкс". Рапидо не са много известни. Лео Експрес са много зле - бавни, тромави, нагли... ИнТайм за документи са супер. ДиЕйчЕл - за международни. Бг пощи (ЕМС) - за европейски.

Благодаря за мнението.

Обаче днес ми попадна информация, че Рапидо се разширяват и реших да им се доверя, щом се разширяват, значи ще целят да удовлетворят клиентите.

Надявам се всичко да е наред Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 420
Предпочитам Еконт. Спиди също стават, но ме дразнят с тия пин кодове, а и последните 2 пъти бях пуснала пратка до техен офис, а те я пуснали с адрес на офиса си и с опцията "до адрес". Освен това бяха писали, че е идвал куриер, та ми беше много смешно, къде по дяволите е ходил куриера. С рапидо се гонихме доста време за един стол поръчан от Емаг. Тази грешка няма да я повторя, дори написах че ако още веднъж си поръчам нещо от тях и видя Рапидо - ще откажа поръчката.

# 10
  • Мнения: 318
И аз съм отказвала пратка доставяна ми от Рапидо и въобще не поръчвам ако не доставят Спиди или Еконт, даже една идея съм за Еконт, щом Ви е толкова важна пратката я застраховайте и я опаковайте добре и кажете в офиса да сложат стикер " чупливо", застраховката също става в куриерската фирма като обявявате и някаква стойност.

# 11
  • Мнения: 51
С “Еконт”, заради добрата локация на офиса им в града ми.

# 12
  • Мнения: X
Рапидо са пълна скръб. Нямах избор веднъж и трябваше да ми доставят пратка от интернет магазин. При условие, че работя в голяма административна сграда, шофьорът звънна да каже, че е на адреса да сляза. Оказа се, че е спрял две пресечки по-надолу по булеварда. Уж навигацията така показвала. Беше пълен малоумник.

# 13
  • Мнения: 4 808
Личните си пратки получавам в Еконт, доволна съм. Служебно работя с Лео експрес, досега не съм имала проблем, редовно пращам чупливи неща, никога не е имало нещо счупено.

# 14
  • София
  • Мнения: 32
Предпочитам Еконт. Най-коректни са от всички куриерски фирми, които съм ползвала. Спиди ме изгубиха като клиент при една поръчка до техен офис, която взех на третия ден от пристигането и. Накараха ме да платя някаква измислена такса ''магазинаж" Angry ....  И също така всеки път като поръчам да ми доставят пратка до адрес ми пращат смс, че ще бъде доставена до 15:30ч. и куриера никога не е идвал по-рано от 15:10ч., а няколко пъти даже ми се обаждат, че ще закъснеят и дали има вариант да ги изчакам и идват към 16:00ч., а живея на 100 метра от офиса им, където имат и склад.... Много съм разочарована от Спиди, с Еконт никога не съм имала проблем.

Последна редакция: чт, 08 фев 2018, 22:14 от viiktoriia

# 15
  • Мнения: 4 008
Малки пратки по спиди, по-евтино е и като цяло не питат какво има вътре, не искат да отварям вече опаковани неща (не че пращам нещо непозволено, ама в еконт ме караха да отварям коледните подаръци, които бях опаковала празнично) а Еконт за по-големи неща. Другите въобще не ги използвам...

# 16
  • Мнения: 170
Това с отварянето и на мен ми беше проблем. Една от причините, поради която не желая да работя с еконт. И аз ги разбирам, но наистина не беше редно да отворя подарък.

Иначе пратката ми пристигна благополучно, кат ми казаха че е в перфектна кондиция. Поне до момента практиката ми показва, че когато фирма реши да се разширява малко или много се "стяга"

# 17
  • Мнения: 318
Да разбираме, че изпратихте с Рапидо!?

# 18
  • Мнения: 170
Да разбираме, че изпратихте с Рапидо!?

О, да, с Рапидо изпратих.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте, имам въпрос UPS обаждат ли се по телефона преди да доставят пратката на адреса?

# 20
  • Мнения: 393
Еконт, доволна съм. Доставят и чупливи неща. Освен това офиса им е близо до дома ми, това също е от полза. Изпращам пратки до родителите ми, без предварителен преглед, защото това оскъпява доставката.

# 21
  • Мнения: 4 808
Всъщност, за куриерите има значение и дали са си към фирмата или са франчайз. Работя с Лео експрес служебно, досега нямам проблеми, обаче един два пъти ми се наложи да се разправям с офиса им в Слънчев бряг, ужасни са, пратки се бавят, налагало се е да ходя да си ги търся, после разбрах,
че били франчайз. В София също се наложи един-два пъти шефът ми да ходи да търси пратките в офиса. Досега за мен Еконт са най-точни.

# 22
  • Мнения: 775
Доволна съм по принцип от Еконт, попадала съм на кофти служители, но сегашният офис, който ползвам, е много добър. Служителките са коректни и бързи. Като цяло цената е ок, ако ползваш отстъпка през олх например, за малки пратки. Иначе в старата фирма ползвахме Intime за обемни пратки и бяха доста изгодни.

# 23
  • Мнения: 13
Аз съм доволна от "Еконт". Цените са нормални и никога не са ми бавили поръчка.

# 24
  • Мнения: 2 418
Служебно работих с Европът,но в по-малките градове нямат офиси и това е пречка.От скоро и лични и работни пратки изпращам с Еконт.Доволна съм,всичко пристига бързо и адекватно.Като минус отчитам,че са малки офисите и за по обемисти стоки е трудно.

# 25
  • Мнения: 1 005
Ползвам Еконт, защото са доста по организирани от спиди и рапидо за лични пратки за големи пратки на пале-тран прес цената им е теи пъти по-ниска от на Спиди.

# 26
  • София
  • Мнения: 191
Лео експрес и Рапидо са ужасно зле. С куриер на Лео се разправях един ден, десет пъти ме увещава по телефона как до 30 минути идвал, след час още не беше дошъл, после движил се по Ботевградско точно към мен, след още 25 минути аз вече бях минала цялото ботевградско напът за вкъщи и той тогава се обади да ме пита коя е сградата, държа се супер просташки, направо ми отиде целия кеф от покупката. Рапидо винаги са били зле, но днес ми вдигнаха кръвното, за пратка, която очаквам супер много и трябваше да ми бъде доставена днес (изрично съм посочила, че ми трябва за утре) получих смс, че няма да бъде доставена поради проблем с обработката на данни WTF! ПО телефона не можаха да ми дадат никаква информация, не била в куриер, но можело и в събота да ми я доставят, сега били много натоварени ( то това е целогодишното оправдание при тях.)
Когато очакваш огромен обем пратки било то покрай Черен петък или Коледа или някакво друго събитие ми увеличи си персонала, но не нарушавай сроковете които си обещал.
Със Спиди веднъж съм имала проблем, бяха ми пренасочили пратката във друг офис без да ме попитат, зашото посочения от мен бил затворен за два дена поради не помня каква причина, но след това ми донесоха пратката на адрес без да заплащам за това.

# 27
  • Мнения: 795
Здравейте, моето питане е за куриер до Естония. Става въпрос за изпращане на багаж на близък човек, но таксите са убийствени. Пращали ли сте дотам, каква фирма сте използвали или пък, използвайки друг начин? Ще съм благодарна да споделите всякакви насоки и съвети.

# 28
  • Мнения: 10 598
Ее, тия пък от Еконт вече прекаляват... За малко да пусна жалба до КЗП, за търговец, който не ми е възстановил сума от 288 лв в 14 дневен срок, за върната закупена стока, а то какво било... Парите стояли от една седмица в Еконт. Няма известие, няма нищо... От къде да гадая пък аз, че имам паричен превод чакащ в Еконт, ако не ми се обадят... Ей, за малко да си опати търговеца... Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз не ги ползвам вече. Станаха нахални, вдигнаха цените.
Не пращат смс или трябва да си го платиш. Уж някакво намаление има през ОЛХ , то някакви мижаво.
 Вече ползвам Спиди.

# 30
  • Мнения: 70
Преди предпочитах Еконт, но напоследък даде ли ми се възможност избирам Спиди. Офиса им дори ми идва по-далече, но обслужването е по-добро.

# 31
  • Мнения: 10 598
О, да, за обслужването на Спиди и аз да кажа. Преди месец се оплаках от арогантно държание на куриер, писмено. Много любезно ми поднесоха извиненията си по имейл и ми благодариха, за подадения фийдбек. Онзи ден зърнах въпросния куриер в кола на Европът. Явно са го уволнили.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 838
Спиди, ползвам редовно услугата до офис. Ако изпращам за чужбина, пак ползвам тях, те предлагат такава услуга заедно с DPD. Еконт - ни смс, ни мейли, човек на боб ли трябва да гледа, че има нещо изпратено.

# 33
  • Мнения: 2 418
От Еконт звънят ако 2-3 дни не се явиш да си вземеш поръчката,но определено пестят и губят клиенти.А Спиди са просто царе на грубото и неадекватно обслужване.Обаче сме зависими от спедиторските фирми....

# 34
  • Мнения: 25
Спиди, ползвам редовно услугата до офис. Ако изпращам за чужбина, пак ползвам тях, те предлагат такава услуга заедно с DPD. Еконт - ни смс, ни мейли, човек на боб ли трябва да гледа, че има нещо изпратено.

Много странно. Не че защитавам Еконт, но на мен ми идва мейл още при изпращането на пратката(пратка с номер е приета за вас от еди къде си). Даже още като имаше смс-и, имейлът идваше преди тях.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 838
Понякога получавам такива мейли, но далеч не за всички пратки. Явно зависи и от офиса. Напоследък получавам мейл някъде на 2-3 ден от пристигането на пратката в офиса, и то само ако ползвам единият от двата офиса в района. Другият въобще нищо не ми праща.
Такива "пратка приета за вас" също отдавна не съм получавала.

# 36
  • Мнения: 25
Понякога получавам такива мейли, но далеч не за всички пратки. Явно зависи и от офиса. Напоследък получавам мейл някъде на 2-3 ден от пристигането на пратката в офиса, и то само ако ползвам единият от двата офиса в района. Другият въобще нищо не ми праща.
Такива "пратка приета за вас" също отдавна не съм получавала.

Другия път като отидеш да получаваш или пращай ги помоли да видят колко акаунта има на твоя телефон, ако е повече от един е възможно не на всички акаунти да е прикрепен мейла ти.
Когато някой изпраща пратка за теб, служител иска телефон на получател, ако имаш 2 или 3 акаунта, маркират някой без да гледат има ли мейл няма ли. Аз откакто имам само 1, винаги получавам мейли.

# 37
  • Мнения: 2
Еконт и Спиди, но НИКОГА Рапидо, тъй като са некоректни, невъзпитани, не си разбират от работата, а за да разбера дали ще ми дойде пратка от тях трябва да ходя на екстрасенс или да хвърлям боб!!!! Изключително съм недоволна от този куриер за пореден път, но доста онлайн магазини работят с тях, за съжаление!!!!

# 38
  • София
  • Мнения: 5 547
Те Рапидо от почти 2 години са собственост на Спиди.

# 39
  • София
  • Мнения: 3
Всички много завишиха цените си, но предпочитам Econt, имат офиси навсякъде и са удобни.

# 40
  • София
  • Мнения: 13 105
За пратки до офис ползвам Спиди, заради обслужването в конкретен офис. Доволна съм и ми е близо. Коректни са. С доставките им до адрес обаче съм имала проблеми. За доставки до адрес предпочитам Еконт, но пък напоследък са много натоварени и куриерът за нашия район често идва след работното си време и съм го чакала от 14 до 21 ч. (трябваше да дойде между 14 и 15).

# 41
  • София
  • Мнения: 9 920
Понеже Спиди се оказаха несериозни - да вземат един двигател от село на 15км от Сф - до другия край на БГ...  и цената си остава ~120лв за малко пале... Днес (втори ден) ми казаха че ние трябва да го натоварим... (нямали свободен камион с платформа, нито палетна количка...) - над 150кг двигател (Форд, 2.3L карбуратор)...
А, човек ни чака, платил си го е и вече 2ри ден се занимавам с тези несериозници. Някакви идеи?

ПП: Може ли да се подаде оплакване - май само фамилия имаме на оператора. Заявка не сме подавали.

ПП2" Еконт ми изчислява това -което е в пъти по-евтино...
Адрес на подател   Офис на Еконт   67.87 лв.

Скрит текст:

О, да, за обслужването на Спиди и аз да кажа. Преди месец се оплаках от арогантно държание на куриер, писмено. Много любезно ми поднесоха извиненията си по имейл и ми благодариха, за подадения фийдбек. Онзи ден зърнах въпросния куриер в кола на Европът. Явно са го уволнили.
Само това?!

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 10:43 от Starrydream

# 42
  • Мнения: 795
Здравейте, кой куриер използвате или как поръчвате от Русия?

Общи условия

Активация на акаунт