Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 107 619
  • 695
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 666
Здравейте момичета и аз съм в чужденка голяма,какво да правим!Консултации с лекари мн,единият от които каза ,"ако решите да я вадите,обадете се!"....Лекар общопрактикуващ с голям стаж,на който се доверявам изцяло казва:"а,изчакайте още,малък е,само на най-тежките случаи премахват третата сливица!"....На градина изкарва седмица и половина и се започва,от друга страна давах Лимфомиозот и сега не хърка и са добре нещата,а бях твърдо решила да я вадим сега на пролет ..Нещо започнах обаче  да се замислям дали да подлагам  детето на всичкия този стрес:болници,абокати,упойки и т.н...Не прави гнойни ангини често,но всяко боледуване е свързано с уголемена сливица и възпалени уши 😕

# 226
  • Мнения: 988
Направете тест на слуха.  Сина ми е правил веднъж отиит и веднъж гнойна ангина за тези 2 години, в които се установи, че му е увеличена сливицата. Не е боледувал често. Нашето педи също казваше, че ще я премине проблема след още година,две. УНГ във Варна ни каза същото, щом не прави отити често и ангини не я пипайте. Лимфовиозот и Имунотрофина тушираха проблема с дишането за кратко и аз се успокоявах.
Но когато миналия месец започна хъркането и тотално запушения нос, реших да отидем на преглед при лекаря, който ни и оперира. След като го прегледа щателно, ме пита дали страда от уши, отговорих, че само веднъж е имал проблем и въпреки всичко, той каза че дясното ухо не му харесва и ще направи тест на слуха и воала, оказа се,че наистина има проблем, за който не сме и подозирали. Доста течност е изтекла при операцията. Мисълта ми е, че дори един отит да се изкара, уголемената сливица притиска всичко и течностто не може да се дренира и се превръща в серозен отит, като болка липсва,  проблема остава скрит и става опасно. Лекаря ми обясни, че щателние преглед,при проблемна трето сливица трябва да включва и тест на слуха, но уви никой не ни го бе направил до този момент. И ако бях отложила операцията можеше и да му намалее слуха безвъзвратно, без дори да знаем, че се случва нещо.
А относно стреса при евентуална операция,  вече е сведен до минимум, лекарите са досто внимателни и подхождат мило с дечицата. Аз имах притеснение, че след операцията сина ми няма да иска да стъпи при лекар за преглед, но не стана така, всичко мина под формата на игра преди упойката и после се събуди при мен, не помни нищо. Много си обича лекаря и на контролния преглед нямаше търпение да влезе при него, дори беше сърдит,че не са му сложили абокат. Важното е да откриете точния лекар, който да предразположи детето,  а и Вас и всичко минава много бързо и без стрес.
Успех!
[/b]
Здравейте момичета и аз съм в чужденка голяма,какво да правим!Консултации с лекари мн,единият от които каза ,"ако решите да я вадите,обадете се!"....Лекар общопрактикуващ с голям стаж,на който се доверявам изцяло казва:"а,изчакайте още,малък е,само на най-тежките случаи премахват третата сливица!"....На градина изкарва седмица и половина и се започва,от друга страна давах Лимфомиозот и сега не хърка и са добре нещата,а бях твърдо решила да я вадим сега на пролет ..Нещо започнах обаче  да се замислям дали да подлагам  детето на всичкия този стрес:болници,абокати,упойки и т.н...Не прави гнойни ангини често,но всяко боледуване е свързано с уголемена сливица и възпалени уши 😕

# 227
  • Мнения: 96
Моята дъщеричка е на 5г. От около година и половина хърка нощем, спи с отворена уста, а понякога и през деня, когато си рисува или прави нещо по-съсредоточено и чувам да прихърква. От време на време я виждам и чувам да прави нещо с нослето, като все едно нещо отзад и пречи и се опитва да го “издуха”. Кюлев от Токуда ни прати на физиотерапия, от която аз не отчетох дори и минимален ефект. Ходихме и при Кирова от Окръжна. Тя каза- леко увеличена 3та сливица и суха носна лигавица. Ала Камел от Исул каза, че няма никакъв проблем със сливицата, леко оточни били ноздрите. От всички предписани лекарства до момента, няма ефект. Детето не боледува често, но това хъркане и спането с отворена уста много ме притесняват. Не знам на кой да вярвам и къде да отидем?

# 228
  • Мнения: 1 666
Направете тест на слуха.  Сина ми е правил веднъж отиит и веднъж гнойна ангина за тези 2 години, в които се установи, че му е увеличена сливицата. Не е боледувал често. Нашето педи също казваше, че ще я премине проблема след още година,две. УНГ във Варна ни каза същото, щом не прави отити често и ангини не я пипайте. Лимфовиозот и Имунотрофина тушираха проблема с дишането за кратко и аз се успокоявах.
Но когато миналия месец започна хъркането и тотално запушения нос, реших да отидем на преглед при лекаря, който ни и оперира. След като го прегледа щателно, ме пита дали страда от уши, отговорих, че само веднъж е имал проблем и въпреки всичко, той каза че дясното ухо не му харесва и ще направи тест на слуха и воала, оказа се,че наистина има проблем, за който не сме и подозирали. Доста течност е изтекла при операцията. Мисълта ми е, че дори един отит да се изкара, уголемената сливица притиска всичко и течностто не може да се дренира и се превръща в серозен отит, като болка липсва,  проблема остава скрит и става опасно. Лекаря ми обясни, че щателние преглед,при проблемна трето сливица трябва да включва и тест на слуха, но уви никой не ни го бе направил до този момент. И ако бях отложила операцията можеше и да му намалее слуха безвъзвратно, без дори да знаем, че се случва нещо.
А относно стреса при евентуална операция,  вече е сведен до минимум, лекарите са досто внимателни и подхождат мило с дечицата. Аз имах притеснение, че след операцията сина ми няма да иска да стъпи при лекар за преглед, но не стана така, всичко мина под формата на игра преди упойката и после се събуди при мен, не помни нищо. Много си обича лекаря и на контролния преглед нямаше търпение да влезе при него, дори беше сърдит,че не са му сложили абокат. Важното е да откриете точния лекар, който да предразположи детето,  а и Вас и всичко минава много бързо и без стрес.
Успех!
[/b]
Здравейте момичета и аз съм в чужденка голяма,какво да правим!Консултации с лекари мн,единият от които каза ,"ако решите да я вадите,обадете се!"....Лекар общопрактикуващ с голям стаж,на който се доверявам изцяло казва:"а,изчакайте още,малък е,само на най-тежките случаи премахват третата сливица!"....На градина изкарва седмица и половина и се започва,от друга страна давах Лимфомиозот и сега не хърка и са добре нещата,а бях твърдо решила да я вадим сега на пролет ..Нещо започнах обаче  да се замислям дали да подлагам  детето на всичкия този стрес:болници,абокати,упойки и т.н...Не прави гнойни ангини често,но всяко боледуване е свързано с уголемена сливица и възпалени уши 😕
Първо благодаря много за отговора!Точно за слуха му се притеснявам,но мн се ядосвам,че нямаме един качествен и пълен направен преглед!!!Като ми кажат "трябва да се извади "и поискам аргументи ми мънкат насреща...Живеем в провинцията и не искам да се връщам и  спомням какво преживяхме на няколко пъти в нашата окръжна болница...Зная,че технологиите също мн са напреднали,понеже на мен третата сливица ми я извадиха като бях в 7 клас,и то с местна упойка,ми нямаше такъв кошмар да ви кажа...  Та вероятно ще се доверя на инстинкта си и ще я извадим на пролет..Та докато е здрав синът ми има  или секрети,някакви храчки ......Само още едно питане,вече само с лазер ли ги вадят или има и други начини....Кой е за предпочитане?

# 229
  • Мнения: 1 380
Славияна, а тествате ли сте я за алергии малката? Аз съм с удебелена носна лигавица,  понякога сякаш със запушен и хриптящ нос. При мен е от алергия!
Белийв, 3-тата сливица се маха от добър лекар чрез "остъргване", за да не рецидивира.
Знам, че другите две сливици могат да се смалят леко с лазер, но не съм се интересувала подробно от процедурата.

# 230
  • Мнения: 2 988
Здравейте. Реших да разкажа и нашите преживелици. На 1 година и 9 месеца синът ми направи за първи път отит. След това тръгна на ясла и направи лимфаденит, заради който пак се озовахме в болница. Още два пъти се наложи да пие антибиотици заради ангини. След консултация с няколко УНГ и логопед се решихме на операция и вадене на третата сливица с надеждата, че и другите две ще се свият. Извадихме третата сливица и детето тръгна на градина. Последваха едни кошмарни 7 месеца. Всяко разболяване опитвахме да лекуваме първо без антибиотици, но след 2 седмици лечение накрая пак образуваше налепи на сливиците. Това ставаше всеки месец. Направи и още три пъти отити за 2 месеца. Пролетта изкара варицела, след това се разболя от мононуклеоза, пак беше с гнойна ангина и тъкмо си мислехме, че се оправя и пак нова гнойна ангина (втора в рамките на месец). Започна да повръща антибиотиците и беше ад. Според ЛЛ той беше вече с хронично възпалено гърло и колкото и да не е привърженик на ранното махане на сливиците според нея в нашия случай се налага. Още не беше свършил последния антибиотик и аз родих недоносено бебе. Беше немислимо за мен да прибера недоносено при дете с хронично зачервено гърло. Веднага след като ме изписаха ходихме при УНГ. Дадоха дата за операция и извадихме и другите две сливици.

6 месеца по-късно изобщо не съжалявам, че ги извадихме. Детето ходи на градина и най-сетне спря да боледува толкова често и се оправя без антибиотици.

# 231
  • Мнения: 988
Напълно Ви разбирам и ние живеем в провинцията и тичаме в6 големите градове за всичко, просто тук вяра нямам на нито един лекар. Премахването е за предпочитане да бъде, чрез остъргване,  както е казала и КаИна. Звучи страшно, но не е. При сина ми нямаше кървави секрети дори след операцията,  за което се опасявах. Предпочитам си традиционния начин аз, за да съм сигурна, че преживаването ще е веднъж по отстраняването й.
Направете тест на слуха.  Сина ми е правил веднъж отиит и веднъж гнойна ангина за тези 2 години, в които се установи, че му е увеличена сливицата. Не е боледувал често. Нашето педи също казваше, че ще я премине проблема след още година,две. УНГ във Варна ни каза същото, щом не прави отити често и ангини не я пипайте. Лимфовиозот и Имунотрофина тушираха проблема с дишането за кратко и аз се успокоявах.
Но когато миналия месец започна хъркането и тотално запушения нос, реших да отидем на преглед при лекаря, който ни и оперира. След като го прегледа щателно, ме пита дали страда от уши, отговорих, че само веднъж е имал проблем и въпреки всичко, той каза че дясното ухо не му харесва и ще направи тест на слуха и воала, оказа се,че наистина има проблем, за който не сме и подозирали. Доста течност е изтекла при операцията. Мисълта ми е, че дори един отит да се изкара, уголемената сливица притиска всичко и течностто не може да се дренира и се превръща в серозен отит, като болка липсва,  проблема остава скрит и става опасно. Лекаря ми обясни, че щателние преглед,при проблемна трето сливица трябва да включва и тест на слуха, но уви никой не ни го бе направил до този момент. И ако бях отложила операцията можеше и да му намалее слуха безвъзвратно, без дори да знаем, че се случва нещо.
А относно стреса при евентуална операция,  вече е сведен до минимум, лекарите са досто внимателни и подхождат мило с дечицата. Аз имах притеснение, че след операцията сина ми няма да иска да стъпи при лекар за преглед, но не стана така, всичко мина под формата на игра преди упойката и после се събуди при мен, не помни нищо. Много си обича лекаря и на контролния преглед нямаше търпение да влезе при него, дори беше сърдит,че не са му сложили абокат. Важното е да откриете точния лекар, който да предразположи детето,  а и Вас и всичко минава много бързо и без стрес.
Успех!
[/b]
Здравейте момичета и аз съм в чужденка голяма,какво да правим!Консултации с лекари мн,единият от които каза ,"ако решите да я вадите,обадете се!"....Лекар общопрактикуващ с голям стаж,на който се доверявам изцяло казва:"а,изчакайте още,малък е,само на най-тежките случаи премахват третата сливица!"....На градина изкарва седмица и половина и се започва,от друга страна давах Лимфомиозот и сега не хърка и са добре нещата,а бях твърдо решила да я вадим сега на пролет ..Нещо започнах обаче  да се замислям дали да подлагам  детето на всичкия този стрес:болници,абокати,упойки и т.н...Не прави гнойни ангини често,но всяко боледуване е свързано с уголемена сливица и възпалени уши 😕
Първо благодаря много за отговора!Точно за слуха му се притеснявам,но мн се ядосвам,че нямаме един качествен и пълен направен преглед!!!Като ми кажат "трябва да се извади "и поискам аргументи ми мънкат насреща...Живеем в провинцията и не искам да се връщам и  спомням какво преживяхме на няколко пъти в нашата окръжна болница...Зная,че технологиите също мн са напреднали,понеже на мен третата сливица ми я извадиха като бях в 7 клас,и то с местна упойка,ми нямаше такъв кошмар да ви кажа...  Та вероятно ще се доверя на инстинкта си и ще я извадим на пролет..Та докато е здрав синът ми има  или секрети,някакви храчки ......Само още едно питане,вече само с лазер ли ги вадят или има и други начини....Кой е за предпочитане?

# 232
  • Мнения: 96
Славияна, а тествате ли сте я за алергии малката? Аз съм с удебелена носна лигавица,  понякога сякаш със запушен и хриптящ нос. При мен е от алергия!
Белийв, 3-тата сливица се маха от добър лекар чрез "остъргване", за да не рецидивира.
Знам, че другите две сливици могат да се смалят леко с лазер, но не съм се интересувала подробно от процедурата.
КаИна, не не сме я тествали за алергии. На алерголог ли трябва да отидем за целта?

# 233
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте, до колкото разбирам, трета сливица се диагностицира лесно, на рутинен преглед при УНГ? Детето трябва ли да е напълно здраво? Имам съмнения за моя син, сега е на 5г, откакто ходи на градина, от 3-годишен, е постоянно болен - вечна хрема, включително и през лятото, а от скоро и вече с отити, направо изтръпвам като ми каже, че го боли ушето. Та, въпросът ми е, трябва ли да е напълно здрав за диагностициране на увеличена трета сливица?

# 234
  • Мнения: 988
Не, ако има увеличена и възпалена трета сливица се вижда без значение дали е здраво или болно детенцето.
[/b]
Здравейте, до колкото разбирам, трета сливица се диагностицира лесно, на рутинен преглед при УНГ? Детето трябва ли да е напълно здраво? Имам съмнения за моя син, сега е на 5г, откакто ходи на градина, от 3-годишен, е постоянно болен - вечна хрема, включително и през лятото, а от скоро и вече с отити, направо изтръпвам като ми каже, че го боли ушето. Та, въпросът ми е, трябва ли да е напълно здрав за диагностициране на увеличена трета сливица?

# 235
  • Мнения: 1 380
Диди, минали сте през ужасни неща!
Искрено Ви пожелавам всичко лошо да е зад гърба Ви и да се радвате на две здрави дечица!
Силвана, да, алерголог трябва да посетите.

# 236
  • Мнения: 2 988
Диди, минали сте през ужасни неща!
Искрено Ви пожелавам всичко лошо да е зад гърба Ви и да се радвате на две здрави дечица!
Силвана, да, алерголог трябва да посетите.


Благодаря за пожеланията. Нека всички дечица са живи и здрави и н никое не се наложи да преминава през това, което изпатихме ние.

# 237
  • Мнения: 42
Попи, благодаря, добре е!
Вече няма секрети, върна си гласа, диша през нощта, но все още похърква, докато спи!
Вчера бяхме на контролен преглед. Всичко е наред. Докторът каза, че сливицата е била огромна и оттокът след операцията също, та било нормално да похърква още 10-тина дена,  дано е така и скоро и това да спре!
Аз най-много се надявам вече да не боледува често или поне да е без усложнения, ама ще я пробвам с ДГ през декември, та още не знам как ще е!

Каина,пак аз за гласа да попитам,може ли да ми опишеш точно каква е била ситуацията с гласа на детето ти

# 238
  • Мнения: 2 272
Имам един малко глупав въпрос - ако едно дете не боледува изобщо , но има почти постоянно възпалена 3та сливица , след премахването й има ли вероятност да почне да боледува? Rolling Eyes

# 239
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
Имам един малко глупав въпрос - ако едно дете не боледува изобщо , но има почти постоянно възпалена 3та сливица , след премахването й има ли вероятност да почне да боледува? Rolling Eyes

    Моят син не боледуваше въобще. Разбрах, че има проблем с третата сливица след като започна да хърка много, дишане през устата, изпотяване. Прдиатърът казваше, че е добре почти две години. В България го диагностицираха, но идвайки обратно в САЩ казаха, че е ок. Така, докато една нощ спря да диша (спим заедно, а аз имам много лек съм). Докато се усетя какво става и го разтресох. Пое си въздух като удавник, а не беше болен или сополив. На другия ден предприех спешни мерки и след месец оперирахме третата сливица. Детето е добре, трябваше да се доверя на чувствата и майчиното в мен доста преди това. Слушай сърцето си какво ти казва. Може и да израсте проблема, при моето дете не се получи. Успех. 

Общи условия

Активация на акаунт