Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 110 131
  • 718
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 106
Аз по-напред в темата бях писала подробен коментар за лекарите, които сме посещавали и за лечението въобще, но и тук ще спомена с няколко думи.

Стигна се до операция. Махнаха третата сливица и сложиха т.нар. макарички на тъпанчетата, чрез които да се вентилират в продължение на 6 месеца. Моята дъщеря имаше често хрема, но не боледуваше сериозно. Не правеше ангини и отити, както е при други деца с трета сливица. За това много дълго изчаквахме да израсте този проблем и се опитвахме да повлияем с лекарства, но така и не се получи.
Третата сливица пречеше на дишането, нощем и хъркаше като спи, говорът беше носов, а и проблем беше тази течност в ушите. Имаше леко намаление на слуха, но все пак беше в норма. Към операция преминахме, когато осезаемо започна да й пречи да диша нощем. Винаги дишаша през устата, но в един момент нощем започна да спира да диша. През няколко минути спираше за по 9-10 секунди и после пак си поемаше въздух. Доста е стряскащо, особено при дете на 3-4 години.

Операцията беше успешна. Третата сливица не се появи отново, хъркането спря, започна да диша нормално през носа. Говорът се оправи.Сега като гледам клипчета снимани преди и след операцията, не мога да повярвам колко различно звучи детето ми. И по-напред бях споменала, че имаше огромна разлика и в поведението. Учителките в детската градина казаха, че това е съвсем различно дете - от затворено и необщително изведнъж, буквално за няколко дни е станоло усмихнато и контактно. Явно ушите са били непрекъснато заглъхнали, не е чувала добре, може би другите деца не са разбирали носовото говорене, не знам. Важното е, че имаше страхотна промяна.
За съжаление, лечението на ушите не приключи със слагането на макаричките. Докато беше с тях, беше много добре. Но на едното ухо макаричката беше паднала сама и после това ухо имаше проблеми. Тъпанчето отново хлътна, слухът осезаемо намаля, бях безумно изплашена. Ходихме при какви ли не лекари и всички бяха категорични, че трябва нова операция. Даже имахме насрочена дата. Всъщност не е операция, а поставяне на макаричка. Обаче се изисква поставяне на пълна упойка при слагането, после и при махането и въобще не исках да минаваме пак през това. Десетина дни преди манипулацията имахме планирано пътуване в чужбина и трябваше да летим няколко пъти със самолет в съвсем кратък интервал от време. Като се прибрахме и отидохме на финален преглед преди да й сложат макаричката, се оказа, че тъпанчето вече не е хлътнало и няма нужда от никаква интервенция. Вероятно голямата промяна в налягането при излитане и кацане, е помогнала по някакъв начин. Всички изследвания бяха нормални, аудиограмата също беше в норма. Та така самолетите ни спасиха от нови проблеми.Grinning

Благодаря, че споделихте опита си. В случая със сина ми третата сливица не му е проблем, а честите ринити, които според УНГ са алергични и са довели до инфекция, която е засегнала ушите и ги е възпалила, вследствие на което възпаление е започнала лека полека да се насъбира течност в ушния канал. Не е казвал за макарички, явно проблемите са различни. Моят племенник също мина през операция за поставяне на макарички - неуспешна, не бяха поставени както трябва и съответно не му помогнаха, в момента слухът му е намален, не зная родителите му какви действия смятат да предприемат и кога. Ще им разкажа обаче за вашите самолетни пътувания Simple Smile

# 301
  • Мнения: 8
От кой лекари сте доволни? Къде е при кои лекар извършехте операциятя?

# 302
  • Мнения: 445
От кой лекари сте доволни? Къде е при кои лекар извършехте операциятя?
Писах ви на лични миналата седмица.

# 303
  • Мнения: 8
От кой лекари сте доволни? Къде е при кои лекар извършехте операциятя?
Писах ви на лични миналата седмица.
Цитат на: puhelin
link=topic=1018632.msg38094859#msg38094859 date=1548271067
От кой лекари сте доволни? Къде е при кои лекар извършехте операциятя?
Писах ви на лични миналата седмица.

Благодаря и извинявай! 😊

# 304
  • София
  • Мнения: 1 363
Не мога да разбера тия макарички къде точно се слагат и къде отиват като "паднат", какво се случва с тях? Като ги гледам на снимка в гугъл изглеждат плашещо големи... И нашият УНГ спомена за поставяне на макарички, но нашия татко и дума не дава да се обели за каквито и да са интервенции.

# 305
  • Мнения: 106
Не мога да разбера тия макарички къде точно се слагат и къде отиват като "паднат", какво се случва с тях? Като ги гледам на снимка в гугъл изглеждат плашещо големи... И нашият УНГ спомена за поставяне на макарички, но нашия татко и дума не дава да се обели за каквито и да са интервенции.
Доколкото знам, в ушния канал, като паднат не представляват опасност, после се вадят.

# 306
  • Мнения: 1 710
Макаричките са миниатюрни. Ако паднат сами, почти няма шанс да ги забележите. Само ако паднат докато детето спи, може да ги видите на възглавницата.
До колкото помня, се слагат на тъпанчето, за да може течността, която е зад него да се изпари и/или изтече. Имаше случай, в който на дъщеря ми изтече толкова много течност от ухото, че калъфката на възглавницата беше мокра. Ама не малко петънце, а почти цялата, от тази страна, върху която е спала. Докато е с макарички, детето не трябва да мокри ушенцата си, никакви басейни, морета, за банята трябват специални приготовления и предпазни мерки.

горчива, моят съвет е, да следите редовно състоянието на ушите и ако лекарите препоръчват, да сложите макарички, защото може да има последици за слуха. Ние чакахме доста - няколко години преди да сложим. Но през това време посещавахме УНГ специалист през 45 дни и правехме абсолютно всичко - аудиограма, тимпанометрия, някакви други неща, които не помня, въобще всичко, което е важно, за да сме сигурни, че няма необратими последици. Това само по себе си е разход, но който иска да отложи макаричките е редно да го прави, за да не навреди на детето.

# 307
  • Мнения: 8
Здравейте мами ! Имам добри новини в четвъртък ходихме при др. Френгов, които е страхотен човек и лекар. Аз за първи път срещам такъв лекар толкова подробно точно и ясно обясняващ. И с подход към децата. Оказа се че няма нужда от операция ( за което много се радвам). Каза , че ще израсте проблема. Също така че трета сливица е алергична и уголемена 2ра степен, а и другите 2 са големи. Направихме тимпанометрия и всичко с ушите е наред. Той не ни изписа нищо попитах дали може да пие Имунотрофин и се съгласи. Благодаря на Бог за добрите новини.
Пожелавам го но всички майки.
Имаме час за месец маи за да следим нещата.

# 308
  • Мнения: 1 532
Здравейте мами ! Имам добри новини в четвъртък ходихме при др. Френгов, които е страхотен човек и лекар. Аз за първи път срещам такъв лекар толкова подробно точно и ясно обясняващ. И с подход към децата. Оказа се че няма нужда от операция ( за което много се радвам). Каза , че ще израсте проблема. Също така че трета сливица е алергична и уголемена 2ра степен, а и другите 2 са големи. Направихме тимпанометрия и всичко с ушите е наред. Той не ни изписа нищо попитах дали може да пие Имунотрофин и се съгласи. Благодаря на Бог за добрите новини.
Пожелавам го но всички майки.
Имаме час за месец маи за да следим нещата.
Браво ,страхотна новина.
А за алергия не ви ли изписаха нещо?
Моят син вече 2-ра седмица е на хомеопатия,беше поспрял със симптомите,ама единия ден излизахме ,дали се простуди незнам и пак прохърква и му се стичат назад.Говори носово на моменти и вечер му се запушва едната ноздра.

# 309
  • Мнения: 8
Не ни изписа нищо. Аз мисля да потърся сега добър алерголог и да я тестваме.
Вие какво пиете ?

# 310
  • Мнения: 106
Здравейте мами ! Имам добри новини в четвъртък ходихме при др. Френгов, които е страхотен човек и лекар. Аз за първи път срещам такъв лекар толкова подробно точно и ясно обясняващ. И с подход към децата. Оказа се че няма нужда от операция ( за което много се радвам). Каза , че ще израсте проблема. Също така че трета сливица е алергична и уголемена 2ра степен, а и другите 2 са големи. Направихме тимпанометрия и всичко с ушите е наред. Той не ни изписа нищо попитах дали може да пие Имунотрофин и се съгласи. Благодаря на Бог за добрите новини.
Пожелавам го но всички майки.
Имаме час за месец маи за да следим нещата.
Браво, много се радвам за добрите новини. Ние сме сега във вторник - на 29.01. да видим дали ухото се е повлияло от кортикостероидните капки. За имунотрофината само да знаеш, че имат едни промоции - купуваш 3 и ти дават една безплатно. Има талони, които дистрибуторите оставят при личните лекари, педиатрите. Попитай. Имат и договори с определени аптеки, където ще намериш сиропа на 26-27 лв., на други места го продават по над 40 лв. Внимавай и търси. Защото едно шишенце е 200 мл. и стига за 20 дни, ако детето е над 3 годишно.
Доколкото знам при алергични ринити при деца най-често изписват ксизал. Казват, че ериус не действа. Какви билкови сте ползвали?

# 311
  • Мнения: 1 532
Ами до петък трябва да му давам Шуслерови соли 3 и 11 и Ликоподиум Д 30 и трябва са се обадя на хомеопатката да видим как ще продължим.Бих те посъветвала да направите един курс на солна стая.От ноември бяхме с хрема,какви ли не капки слагахме,противоалергични пи -няма оправия.Записах го на солна стая и започнахме хомеопатията след това.Сливицата се посви ,но още му се запушва носа,явно от отопляването сега през зимата и прихърква. Имаме още 2 процедури на солна стая .

# 312
  • Мнения: 106
Ами до петък трябва да му давам Шуслерови соли 3 и 11 и Ликоподиум Д 30 и трябва са се обадя на хомеопатката да видим как ще продължим.Бих те посъветвала да направите един курс на солна стая.От ноември бяхме с хрема,какви ли не капки слагахме,противоалергични пи -няма оправия.Записах го на солна стая и започнахме хомеопатията след това.Сливицата се посви ,но още му се запушва носа,явно от отопляването сега през зимата и прихърква. Имаме още 2 процедури на солна стая .
Ще видим след вторник какво ще каже УНГ, защото към момента той няма хрема, покашля от време на време, не знам от какво и чакам вторник да каже УНГ-то какво вижда. След като започнахме кортикостероидните капки (Назорекс) и ксизала хремата спря, вече 20 дни няма - чудо, имайки предвид, че е и зима. Но се притеснявам като спрем лечението с тези средства накъде ще тръгнат нещата. Благодаря за съвета, ще видим дали ще ми се наложи и хомеопатия да опитаме Simple Smile

# 313
  • Мнения: 1 532
Ами аз се реших за хомеопатията след двумесечната хрема която лекуваха първо педиатър,след това УНг,накрая лекувахме бактерии с Аугментин понеже само към него не бяха резистентни(за 1 път пием антибиотик) и пак остана хъркане и задна хрема.Водих го пак при УНГ каза че зимния период ще е така,но аз не съм съгласна.Как допреди да се разболее ноември не беше така,а те ще ми казват ,че занапред ще е така .И това е при положение, че не ходи на градина през целия период от 23.11 до сега,просто немогат да го излекуват напълно.

# 314
  • Мнения: 1 380
И моята бледолика щерка я набеждаваха за алергична и оттам постояната хрема, докато не ми писна да й преценяват състоянието по русата коса и направихме пълни тестове за алергия!
И какво се оказа - няма алергии към нищо! Пу пу!
Като показах документа на УНГ с молба да не й изписва вече противоалергични сиропи и да казва, че сливицата е уголемена заради алергия, той само каза "Да, не е от алергия!". И все едно нищо не е било от набиването ми в канчето, че детето ми е алергично! Grinning
Та аз малко това преценяване на око, че детето е с алергии,  не го приемам!

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 12:54 от КаИна

Общи условия

Активация на акаунт