Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 107 686
  • 695
  •   6
Отговори
# 465
  • Мнения: 166
Включвам се, ако мога да съм в помощ на някой. Миналата година, около март правиха операция на малката, за да премахнат трета сливица и да източат секрета от ушите, защото положението беше много зле. Възстанови се много добре. Драмата започна отново когато започна предучилищната, естествено. Март месец т.г. положението отново беше много зле. Ходихме първо при д-р Тодоров, тъй като е по-лесно да се стигне до него. Твърдо каза операция. Изчаках за д-р Кюлев за второ мнение. Минахме 10 дни физиотерапия с нагревки и драмата приключи. Вчера бяхме отново на контролен преглед, тъй като преди месец пак захърка жестоко и имаше секрет от носа. Няма никакъв проблем. Ушите, гърлото и носа са в чудесно състояние. Е, очаквам ново включване септември, но се надявам отново да овладеем положението. Simple Smile

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
Ще размърдам темата малко.
Днес бяхме на логопед.
Дъщеря ми януари ще навърши 7. Минали в градината и установили някакво отклонение.
И всичко заради сливиците.
Преди на ги намалим, тя говореше тромаво и носово. Разликата след това беше огромна. Но, в следствие на трудно дишане заради размерът им езика е свикнал да стои в позиция, с приоритет на дишането, което в последстви се оказва грешно място за произнасяне на някои звуци.

# 467
  • Мнения: 31
Здравейте, предстои операция за поставяне на макарички и махане на трета сливица на детето ми, на 5 години. Налага се заради дълго задържана течност зад ушите и намаляване на слуха. Ще се прави в Исул, а лекарят ще е проф. Спиридон Тодоров.
Още нямаме дата, но бих искала да попитам някой, който вече е минал по този път какво ни предстои? Правят ли се тестове за алергии, предвид, че ще се наложи пълна упойка ? Нещо друго, което си заслужава да се знае ?

# 468
  • София
  • Мнения: 176
Синът ми мина през това, когато беше на осем години. Тестуват ги за упойка - да. С върха на игла правят леки драскотини върху вътрешната страна на предмишницата и после накапват върху тях от различни препарати, за да се види как ще реагира организъма. Не го болеше, бързо се заличиха следите от одрасканото.
В деня преди операцията му взеха венозно кръв, но доста епруветки с едно убождане - за да направят всички изследвания, вкл. и кръвна група.
На следващия ден рано-рано гладен на линия.
Дано не се притеснявате много, но за мен това беше най-доброто, което направих за сина ми и само съжалявах, че толкова дълго изчаках. Коренна промяна в гласа му и дишането настъпи още в първите дни. Сега подрежда с шини постоянните зъби, които нямат място за излизане, заради недоразвита горна челюст вследствие на дългото изчакване за операцията.
Стискам палци всичко да мине спокойно.

# 469
  • Мнения: 471
Здравейте! Предполагам е коментирано много, но за сега не мога да изчета всички теми, та направо на въпроса. Някой справил ли се е с третата сливица с хомеопатия. Детето е на 2 години. Носът му е запушен, диша през устата и прохърква като спи. Хомеопат докато чу как диша и веднага каза, че проблема е трета сливица, не много увеличена за сега, но достатъчно, че да затруднява дишането.

# 470
  • Мнения: 85
Аз да попитам,за операция на трета сливица напълно ли трябва да е здраво детето-при нас винаги си има някакви задни секрети и лош дъх,и това ни е здравото състояние.Според някои лекари сополите не били пречка.

# 471
  • Мнения: 31
И аз днес това се чудя, защото детето ми ще се оперира следващата седмица, а вече три седмици не мога да излекувам кашляне и секрет. Без никакви други симптоми.

# 472
  • Мнения: 85
И аз днес това се чудя, защото детето ми ще се оперира следващата седмица, а вече три седмици не мога да излекувам кашляне и секрет. Без никакви други симптоми.
И ние сме планувани за другата седмица.От 2м се въртим и все нещо има,винаги има заден секрет.Сега от снощи започна пак и хъркане през нощта и секрета,и вече не знам.Пак ли ще ни отложат..

# 473
  • Мнения: 988
Синът ми си беше нон стоп със секрет докато не махнаха сливицата.
Когато отидохме на преглед и насрочиха операцията вече едвам дишаше от секрети.
Това изобщо не притесни лекаря.
В деня преди операцията минахме прегледи- белодробен, снимка му правиха, педиатър, кардиолог, пуснаха му ПКК и урина. Всичко беше ок и на следващия ден го оперираха.
Така че, ако всичко с изследванията и общото здравословно състояние  са добре секретите не ги притесняват.

# 474
  • Мнения: 85
Нас днес ни отложиха ..пак.Точно преди операцията госпожицата се разболя-обичайните сополи,задни секрети.

# 475
  • Мнения: 207
На дъщеря ми също ще премахват трета сливица.
Попитах д-р Василева дали детето трябва да е напълно здраво за операцията.
Отговори ми, че при деца с такива проблеми винаги има някакъв секрет. Стига да няма голямо количество зелен секрет  и ако резултатите от направените кръвни изследвания са добри, правят операцията.

# 476
  • Мнения: 31
Синът ми е плануван за утре, днес му правиха изследвания и всичко е добре. Той също има секрет, но никой не е коментирал нещо в тази връзка. Не е течащ носът, може би заради това.

# 477
  • Мнения: 85
При нас е много секрета ,видимо си е болно детето.Лошото е,че напрежението си остава с това отлагане.Тъкмо се бяхме настроили.А и като няма да е на градина много време и само ми мрънка и недоволства.

# 478
  • Мнения: 85
И аз днес това се чудя, защото детето ми ще се оперира следващата седмица, а вече три седмици не мога да излекувам кашляне и секрет. Без никакви други симптоми.
Здравейте! Мина ли ви операцията?

# 479
  • Мнения: 146
Здравейте. Дъщеря ми 5 г. от няколко месеца покашляше сутрин като става, но от градината след няколко вируса и последния грип преди седмица с по - висока темп. нещата се влошиха. Задна хрема, секрети, трудно дишане през устата. Педиатъра ни прати на УНГ. Гледа му носа, ушите, гърлото ... Увеличена трета сливица и подути синуси със секрет, който бил жилав вече. Изписа ни Назик и физиологичен за капки, Проспан и Aeruis за кашлицата (последното е и антиалергично) и едно кремче за след Назика, да не изсъхва лигавицата на носа. Драмата е, че детето трудно дава да се капват и пръскат вече капките. След една седмица да идем и с една сонда №8, след като се повтечни секрета, да го изтегли с тая сонда, стигала чак и до третата сливица тая сонда?? Каква е тази процедура, колко пъти се прави, и изобщо струва ли си да мъчим детето с нея. Казват че третата сливица се израствала след 7 год. възраст, но пък и с тая постоянна вече кашлица е трудно.

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 17:07 от Bisera

Общи условия

Активация на акаунт